Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet tudnátok...

Milyen edzéstervet tudnátok javasolni otthonra?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok és kezd zavarni, hogy sovány vagyok és emellett magas, így elég pálca alkatom van. Szeretnék egy kis alakot magamnak és hogy jobb erőben legyek, jobb állóképességem legyen. Egyenlőre itthon szeretném kezdeni saját súllyal (ha ez lehetséges), szobabiciklink van és kisebb súlyzónk, illetve talajgyakorlatokhoz sima szőnyeg ha az megfelelő.


Ha esetleg ismertek jól bevált módszert vagy oldalt, akár applikációt vagy ti magatok által kitalált gyakorlatokat és azoknak a mennyiségét és hogy milyen gyakran érdemes azt nagyon szépen megköszönöm ha megosztanátok velem :)



2018. aug. 9. 17:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

ha otthon szeretnéd,akkor elkezdheted a fegyencedzést.

írtad,hogy vannak kézi súlyzóid így érdemes rákeresned a váll edzésre és ezzel kiegészítened a fegyencedzést.

állóképességre meg kezdj el kocogni heti 2x fél órát.

a táplálkozás egy külön történet,de ha annak is utánanézel,kicsit belásod magad és betartod,akkor az első évben jöhet rád 10-12 kiló,tehát havi 1 kiló körül.

2018. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Az a problema, hogy a leirtak alapjan neked inkabb konditerembe kene kezdened. A sajat testsulyos edzes nagy allokepesseget, erot ad, viszont izomtomeget inkabb a sulyzos edzes ad. Ha van lehetoseged inkabb menj le konditerembe, es vegyel tomegnovelot( jumbo, Volumass),bca sem artana. Szimplan a fekvotamaszoktol meg a futastol nm igazan fogsz izomtomeget felszedni ha ez a celod.A sajat testsulyos edzes inkabb formal, de mibol formaljon ha sovany vagy erted? Szoval szerintem elso a konditerem plussz tomegnovelo,es miutan felszedtel 10-15 kg plusszt, utana mehet a sajat sujos edzes, na akkor lesz igazan latvanyos.
2018. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

ennyi erővel akkor már inkább egyen többet plusz emelje a zsírbevitelt,mint hogy direktbe cukrot igyon,azok közül is a 2 legányabb egészségtelent mint amilyen jumbo.

én nem tudok írni olyan élethelyzetet a krónikus legyengülésen kívül,pl betegség miatt,amikor indokolható lenne az,hogy valaki direktben tartósan cukrot igyon napi szinten.

meg bcaa?az az igazi balekok adója.

2018. aug. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Korbacs szerintem ha nem ertesz hozza ne nyilvanulj meg.. Ha valaki olyan sovany mint a kerdezo, akkor muszaj valami sulyt magara szednie. A szimpla otthoni fekvotamaszoktol meg a sajat testsullyal valo guggolas, futastol az ember izomtomeget NEM fog magara szedni ugy, mint a sulyzos edzesnel. A fegyencedzest is lehet csinalni, de ezeknek igazi hatasa akkor van, ha mar az ember betomegelt. Ezek ero- allokepesseget adnak, szalkasitanak, formalnak. A jumborol annyit hogy igen sok benne a cukor, de vannak olyan emberek akik nem birnak szinte alig hizni, az izomnovekedes melle elkerulhetetlen hogy kis felesleg is jojjon fel, es igen az osszes tomegniveloben van cukor es? Utana leszalkasit. A bcaa meg azer kell, hogy ha kardio mozgast csinal, akkor ne legyen izomvesztes, es a feherjet segiti beepulni a szervezetbe.. Szoval legyszi ne nyilvanulj meg ha nem ertesz hozza mert lehet te abba a kategoriaba tartozol aki otthon nyomogatja a fekvoket, abba bizva hogy kileszel gyurva, de mas meg szeretne ertelmes valaszokat hallani
2018. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Hát gery öcsém te sem vagy nagy szakértője a témának ha ezeket a termékeket nyomod rá szerencsétlen kérdezőre . Netán fizetnek hogy reklámozd őket . Korbács nem írt hülyeséget . A fegyencedzéssel is lehet fejlődni ( bár az jogos hogy a súlyzóssal hamarabb érsz el eredményt ) . A kajáról semmit sem írtál holott kb 70%-ban azon múlik a siker . Mindenki aki azért komolyabban foglalkozik a testépítéssel ( legyen súlyzóval vagy saját súllyal edző ) tudja hogy a tömegnövelők , bcaa ... nem annyira hasznos mint ahogy a gyártók beállítják . Sőt arra bíztatják a kezdőket hogy szilárd ételből próbálják megoldani a makrók bevitelét . De ha ennyire mestere vagy a dolognak akkor ajánlj neki étrendet és edzéstervet is , ne csak azt szajkózd hogy menjen terembe és súlyzózzon .


Kérdező , neked egy jó tömegnövelő étrendre van szükséged és nem holmi túlcukrozott sz@rokra . A fegyencedzésen kívűl rákereshetsz a meztelen harcos című könyvre is . Beszerezhetsz pár dolgot pl húzódzkodó , tolódzkodó de nem feltétlen szükséges ( bár erősen javallott ) .

2018. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha szilard etelbol probalna megoldani az elegendo feherje, szenhidrarbevitelt, akkor arra ramenne a vagyona, ugyanis nem 2 ft ha valaki a legjobb minosegu feherjedus kajakat akarja enni. Attol fuggetlen, hogy a helyes kajalast nem irtam le, attol meg uganugy gondolom, igen fontos a helyes etrend. De a tomegnovelo, feherje es a bcaa pont nem hulyeseg( sajat tapasztalat). Nem, semmi ilyen termek reklamozoja nem vagyok, de ha beismeri az ember ha nem, a normalis tomeg izomnovekedes erdekeben ajanlott a tomegnovelo( nem minddn esetben) de a kerdezo altal leirt informacio alapjan igen.. Es ez nem azt jelenti, hogy elfogult lennek ezekkel a szerekkel, mert igen vannak olyanok amiket enis felesleges penzkidobasnak tartok. A tomegnovelovel nem lehet helyettesiteni a normalis etrendet, viszont hozzasegit nagyban a megfelelo szenhidrat ,feherjebevitelhez. Nem mondtam hogy a sajat sulyos edzes rossz. De ahoz hogy az ember fejlodjon, ahoz kell egy alap. Egy alap tomeg. Es abbol lehet formalodni. Csont sovany letere ne kergessetek mar illuziokba a kerdezot hogy azaz fiam nyomogasd otthon a fekvoid meg csinald a fegyencedzest majd attol kifogod gyurni magad. Ez nem igaz. Egyenlore tomegnovelo, etrend, konditerem. Egyebkent szivesen irok neki edzestervet akar ha keri:)
2018. aug. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A BCAA és a tömegnövelők sem két filléres megoldások , és nem elég megvenni egyszer őket . Tehát nagyjából ott van mintha kajából fedezné . De sem a csirke(mell) , sem a hüvelyesek , tojás , túró , mogyoróvaj etc nem emésztenek fel horribilis összegeket és ezeket azért minden háztartásban könnyebb megtalálni.


Abban mindketten egyetértünk hogy a súlyzós edzéssel hamarabb érhetsz el jobb formát + tudod növelni a terhelést , míg a saját súly egy idő után kevésnek fog bizonyulni . De azt mondom hogy bátran kezdhet azzal és ha majd beáll a stagnálás átválthat konditeremre , vagy beszerezhet pár tárcsát , rudat , padot otthonra ( amennyiben van hely egy házi terem létrehozására ) .


Tehát kérdező 1 év súlyzós edzéssel jobb formát érsz el mint egy év saját súlyossal . De nem elég csak edzeni hanem rendben kell lenni a kajának és időt is kell adni a regenerációnak is . Valamint a genetika is nagyban befolyásolja a formát .

2018. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok hogy semmiféle tömegnövelőt, adalékokat és ilyenfajta számomra teljesen ismeretlen termékeket és társait nem vagyok hajlandó szedni.


Egy szóval sem írtam, hogy ki akarom magamat gyúrni, nem akarok test építeni, csupán ahhoz kértem segítséget, hogy mit és hogyan mozoghatok/sportolhatok otthon ahhoz, hogy jobban érezzem magam fizikailag és kicsit (nem egyből) meg is látszódjon, hogy foglalkozom magammal, de ezt is idővel, nem felpuffasztani akarom magam.


Az étrendemen annyit tudok változtatni, hogy kevesebb egészségtelen kaját eszem és próbálok friss zöldséget és gyümölcsöt napjában többször enni.

2018. aug. 12. 11:24
 9/21 A kérdező kommentje:
#7 Köszi szépen :)
2018. aug. 12. 11:26
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel nem fogod magad felpuffasztani. Max a steroidokkal puffasztanad fel magad. Lehet lepontozni, olvassatok utana akarmilyen tomegnovelo vagy szalkasito etrendben bennevan a tomegnovelo vagy feherjebevitel a normalis etkezes mellett. Persze aki ezt nem ismeri el az vagy nem gondolja komolyan az edzest, vagy pedig probalja magat illuziokba kergetni. Ha az a celod hogy csak ugy azer sportolj hogy jobban erezd magad, akkor eleg bohockodni otthon is egy viszonylag normalisabb etrendel de sok valtozast ne varj a testedtol. Ha viszont szemmel lathato kulonbseget akarsz akkor jobb ha megfogadod a tanacsom. Egyebkent ha ennyire ugy gondoljatok hogy ezek a cuccok ugymond feleslegesek, nyugodtan olvassatok utana bcaa ban vannak hatoanyagok amiket a maj termel, a feherje igenis kell az izomepites miatt, mert ha nem viszel be megfelelo mennyisegu feherjet akkor az izmaid nem fognak fejlodni. Ezt sima kajaval szinte alig lehetne bevinni mert annyi feherjet kene enned halat husokat h megundorodnal tole, erre talaltak ki a feherjeturmikszot..Nem mondtam hogy szedj magadba minden szrt, de igenis vannak dolgok ami nelkul nem fog mukodni a megfelelo izomepules. De momdom ha csak az a celod hogy mozogjal akkor teljesen jo ha otthon fekvozol meg kocogsz. De tul sok valtozast ne varj. Lehet lepontozni.
2018. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!