Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Késő 16 évesen elkezdeni...

Késő 16 évesen elkezdeni balettozni/társas táncot tanulni?

Figyelt kérdés
Régen csak néptáncoltam, de szeretném elkezdeni ezeket is, régóta érdekelnek, nem profi szinten akarom mert tudom hogy akkor már ovis korom óta kellett volna, csak ugy hobbinak.

2018. aug. 26. 15:27
 1/5 anonim válasza:
Balett egész biztosan késő. A társastánc talán nem, mert korábban néptáncoltál. A balettet egészen kicsi korban szokták elkezdeni.
2018. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

(Kedves első! Hogy lenne már késő, írta hogy nem profi szinten akarja csinálni.)


Nem késő, van aki felnőtt korban kezdi. :) Nagyon szép mozgásforma, csak ajánlani tudom.

2018. aug. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A baletthoz annyit értek, mint tyúk az abécéhez, ott legfeljebb megérzés, hogy ha saját kedvtelésből csinálod, sose lehet késő elkezdeni (legfeljebb tényleg nem fogod tudni soha már tökéletesen elsajátítani a technikákat...)


DE a társastánchoz magam is konyítok valamicskét, és bátran állíthatom, azt aztán tényleg soha nem késő elkezdeni. Én olyan 18-19 lehettem, amikor elkezdtem, és versenyzőnek tökéletesen alkalmatlan vagyok, de pl. Budapesten annyi ilyen szórakozási lehetőség van folyamatosan, hogy már ezért megéri belevágni, ha van hozzá kedved.

És a lényeg: társastáncból amúgy van jópár különböző versenyfajta / versenyosztály, ha most kezded is felnőtt korosztályban vagy seniorban (ne ijedj meg, 15 év és oda tartozol majd :D ) akkor is lehet szép eredményeket elérni, ha közben ehhez is megjön az ambíciód!


Ha nem titok: hol kezdenél táncolni?

2018. szept. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem késő. Mindkét táncnemben léteznek felnőtt kezdő - hobbi csoportok, ott a 16 éveddel még fiatal is leszel. :)
2018. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Felnőtt baletthez a Táncművészeti Egyetem Noverre stúdióját ajánlom. 10 éves kortól egészen felnőtt korig találsz tanfolyamot igazi balettmesterek vezetésével
2018. szept. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!