Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szigetkör hány perc?

Szigetkör hány perc?

Figyelt kérdés
43 éves ffi vagyok, 186 cm, 80 kg. Mennyi idő alatt illik lefutnom a szigetkört? 5,3 km

2018. szept. 10. 14:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Ha nem eddig nem sportoltál komolyabban, szerintem elsőre a 30 percet tűzd ki célnak. Aztán ha rendszeresen edzel, sokat fejlődhetsz ehhez képest.
2018. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tegnap kb. 33 perc lett. Úgy veszem észre hogy ezzel a tempóval csak a sportolók hagynak le, de egy héten egyszer-kétszer mozgó (gyurmazo, aerobikozgato), húszas-harmincas, átlagos testalkatú szigetkört futó emberke 33-as időre nem képes, vagy nem akarja ennyire "szethajtani" magát. Nyilván sokan csak kocogni járnak ki, és egy gyorsabb kocogo kb 40 perc alatt futja le. Az én sebességem 9.6 km/óra, és ez már jóval gyorsabb mint egy kocogás. Persze késő este futok, kevés embert látok, kicsi a merítés. Mindenesetre kivancsi vagyok mennyire lesz nehéz levinni 30 percre (10,6 km/óra), vagy 24 percre (13,2 km/óra). Illetve pl egy 24 perces eredmenynel lesz e bárki, aki lehagy.
2018. szept. 10. 15:10
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Hm, első szigetköröm 25 perc alatt volt meg.


28/N

2018. szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

1-es válaszoló vagyok. Nem akarlak elkeseríteni, de a 9,6 km/órás tempó azért még kocogás, sokak szerint a komolyabb futás az 5 perces kilométereknél kezdődik. Persze ahhoz a legtöbbünknek már rendszeres, legalább heti 1-2 edzés kell. Akiket most lehagysz, azok amúgy részben azért lassúak, mert több kört futnak.


2-es: azért a tiéd nem hétköznapi teljesítmény, és gratulálok hozzá. :) Nekem először 29 perc volt úgy, hogy nem igazán sportoltam, max. néha túrázgattam. Viszont jóval fiatalabb és vékonyabb voltam, mint a kérdező.

2018. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy mennyi idő alatt illik lefutni. Ez attól függ, hogy mennyire vagy edzett, és egészséges, sőt, még akár az időjárástól is, és nincs rossz eredmény, csak magadhoz mérd a teljesítményed, és a fejlődésedet is. Nyáron volt egy futás a Hungaroringen, részt vettem rajta 1 körre, ami 4km (nagyjából), fél óra alatt volt meg, de a legnagyobb nyári hőségben, és bele is sétáltam. De jónak éreztem. Idén kezdtem aktívabban futni, korábban hadilábon álltam vele, sokáig nem ment.
2018. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Javaslom, hogy ha még nincs, szerezz be egy GPS-es sportórát és töltsd fel a trackeket a Strava nevű közösségi sportoldalra. Elég sok futó használja és ott mindig látod, hogy aznap pl ki mennyi idő alatt futotta le a szigetkört (vagy bármi más helyet, mert rengetek eltárolt futóútvonal van benne). Általában 24 perces idővel már a napi top 10 körül lehet lenni, de mindig van egy-két 20-21 perces ember a lista élén.


Én ha lazán futok, akkor olyan 26-27 perc, de ezzel a tempóval bőven szoktak még előzgetni. Kb 80-20% a lassabb-gyorsabb futók aránya. Ha gyorsító edzést végzek, mondjuk 4:30-es kilométerekkel, akkor már nem igazán szokott gyorsabb lenni nálam senki (persze ez csak szerencse kérdése, hogy épp nem botlom bele valakibe, akinek mondjuk a 4:00 az edzőtempója, de ilyen azért már nincs túl sok).

2018. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Itt van amúgy az adott Strava szegmens:


[link]


Mondjuk ha nem vagy regisztrálva, csak a top 10-et látod. De én megnéztem, 33 perces idővel a kb 4600 fent lévő idő közül a 3900. hely környékére érnél be. Persze a Strava felhasználók azért többnyire tudatosan, rendszeresen futó emberek, nem fedik le az egész szigetes futóközönséget.

2018. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én 1 kört még sose futottam, de 2 az megvolt 49 perc alatt.
2018. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Négyes! Honnan vannak az adataid a kocogás sebessegerol? Magyar források 8km/órában adják meg a határt a kocogás és a futás között.
2018. szept. 11. 20:18
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egzaktul definiálható dolog, hogy hány km/h-tól kocogás valami :) Mindenkinek saját szintje szerint kell nézni. Van, akinek 7:30-as tempó már megerőltető. Nekem ez nagyon lassú kocogás. Inkább a pulzussal hoznám összefüggésbe a határvonalat a futás és kocogás között. De van olyan ismerősöm akinek az 5 perces km-ek (12 km/h másszóval) a bemelegítő "kocogós" tempó, nekem az meg már inkább középgyors futás.
2018. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!