Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 30 perc futás reggelente ér...

30 perc futás reggelente ér valamit?

Figyelt kérdés

Egy fiatal lány vagyok, nem sok túlsúllyal. (Szóval nem feltétlen fogyni akarok) 51 kg vagyok,de csinosodni szeretnék, és jobban akarom érezni magam a bőrömben. Eszembe jutott hogy ha minden reggel futnék 30 percet azzal érnék-e el valamit? (Fokozatosan csinálnám pl 10 perc kocogás,10 perc közepes tempó, 1 perc sprint, majd megint kocogás, majd séta. Valahogy igy)

Es az akaraterőm is biztos fejlesztené,mert minden reggel hihetetlenül nehezen kelek fel.

A kérdés : érne valamit? Ha kicsit fittebb akarok lenni,ez segítene ebben? A 7 minden napján fussak,vagy legyen pihenő is?

Köszi!



2018. szept. 17. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Nincsenek akadályok előtted én szivesen támogatom a döntésed, rendben is van ez így. Az a fél óra bőven elég de ha korán reggel üres hassal kezdesz akkor eredményesebb lesz az a idő. De én inkább ugrókötelet javaslom az sokkal hatékonyabb, napi 30 óra, olyan másfél óra futásnak felel meg. Én ezt javaslom neked, az elején nehéz megszokni de idővel bele jössz, nagyon jó formálja az alakot, engem legalábbis.;)
2018. szept. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Uu ez jo ötlet ! Szeretek ugrálókötelezni! Es ahhoz mégcsak ki se kell menni. Tenyleg ennyivel jobba futásnál?
2018. szept. 17. 23:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ér. Kalóriát olyan rengeteget nem éget a viszonylag rövid idő miatt, de azért azon a ponton is segít, egy kis friss levegőn futásnak viszont rengeteg előnye tud lenni :) Keringési rendszer, közérzet, felébredsz, érzed, hogy tettél valamit, s persze egyre többet s jobban tudsz futni, ha akarsz.


7 nap szerintem sok egyfajta edzésből (kivéve persze a sétát, ha azt annak nevezzük), főleg, ha nem szoktál hozzá. De persze van, aki mindennap sokat fut, végülis ez egy elég természetes mozgásforma, de ha nem vagy hozzászokva, valószínűleg fárasztó lenne pihenőnap nélkül. De majd meglátod.

2018. szept. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fogyásra inkább az intenzív konditermi edzések jók. Ott 30 perc alatt tudsz olyan intenzivitással edzeni, hogy egy bodybuilder is kidőlne :D


Dorian Yates nagyon híres a rövid sokszor 45 perces edzéseiről, amikor a társai akár órákat töltöttek a konditeremben.


Persze ennek semmi köze hozzád, csak annyira, hogy jobban jársz egy intenzív rövid edzéssel. Pl.: Az előttem írt ugrókötelezés is jó, csak kicsit monoton és én kifejezetten utálom :D


A futás nem kifejezetten a legjobb fogyásra, de egy egészséges jó hobbi ami kicsit fejleszti a tűrőképességedet és akaraterődet, szóval maximum ezért tenném be az edzéseidbe.


Én 180 magas 95kg vagyok, főleg konditermes, de én is járok futni. Nem, mert bármire is jó lenne, csak szeretem. Meg van benne valami leírhatatlan, amikor kimész a frisslevegőre mondjuk a Margit szigetre és futsz 1-2 kört. Akkor tud igazán gondolkodni az ember.

2018. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én ugrókötelezni fogok,heti 1 futással. Nem szeretek futni,viszont az ugrókötelet imadom. Mindenkinek köszönöm a segítséget!
2018. szept. 20. 21:34
 6/8 anonim válasza:
9.es vagyok rendészeti tagozatra járok és első héten már kivittek miket minden 2.nap 15perces futásra és egy hét alatt (hétfőn szerdán pénteken voltunk futni) 2kilot fogytam szoval szerintem ér.😊
2018. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6. Az a 2kg valószínűleg nem zsír volt.


Amúgy lehetséges ennyi zsírt veszteni ilyen rövid idő alatt csak ahoz óriási kalória deficit kell. Ami ha csak nem éheztetted magadat abban a 2 hétben, de nagyon durván ... nem lehetséges.


Valószínűleg vizet vesztettél.

2018. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja meg ha ilyen rövid idő alatt lemenne 2kg zsír jóval többet fogytál volna aminek csak egy kis töredéke lenne.
2018. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!