Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Boxolóként mennyit edzek?

Boxolóként mennyit edzek?

Figyelt kérdés
Ugye a box egy nagyon intenzív kardió, amikor nem tudok menni edzésekre, olyankor sajnos meg kell oldanom azt hogy saját magamnak levezessem az edzést, és törkedni, hogy technika, gyorsaság valamint erőnlét szempontjából is fejlődjek. Eléggé sportos múltam van (17f), szóval írhattok bármit, számomra nincs megerőltető, ami a lényeg, hogy rendesen fejlődjek túledzés nélkül. A fő kérdésem: Ha van egy délutáni edzésem 3órától 4ig,(például legyen ez egy erőnléti edzés, tehát intenzív kardió) akkor este még elmehetek futni? Valamint amikor súlyzós edzést csinálok, ami szinté 2től 4ig van délután egy napon, akkor este még végezhetek intenzív kardiót, vagy egy kis kocogást? Fejlődés szempontjából mit ajánlotok? Az edzőtermet heti 1x tudom igénybe venni, a kérdésem így, hogy melyik a jobb módszer, ha 2 hetene edzem a lábam és a felsőtestem külön külön, tehát egyik héten csak láb másik héten meg felsőtest, vagy egybe edzem le az egészet egy napon? MElyik az érdemesebb?

2018. okt. 1. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a box teremben heti hét napon van edzés, és abból a versenyzők minimum 5 alkalommal jönnek. Egy edzés pedig 3-tól 5-ig tart, de vannak páran akik naponta kétszer is edzenek, előtte reggel 6-kor. (Majd utána a délutáni.)


Ha olyan nagy sport múlttal rendelkezel 17 évesen, és neked nem megeröltető semmi, akkor nem is értem a kérdésed.

Egyébként akiket fent említettem, veled egykorúak, sőt, van egy 45 éves férfi is aki hetente 10-et leedz nálunk összeszámolva a hétköznapi napi 2x edzéseket, és néha a hétvégén.

2018. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kérdésem, hogy mennyire okos döntés egy délutáni fárasztó edzés után még este újra nekiállni még1szer edzeni. Regenerálódás szempontjából megéri e, ez a kérdésem.
2018. okt. 1. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezném, mert nem egyértelmű. Heti hány box edzésed van?
2018. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az jobb, ha heti egyszer leedzed az egész tested, mintha osztottat csinálsz és kéthetente kerül sor a lábadra vagy a felső testedre.
2018. okt. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!