Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy kis segítség kéne: pulzus...

Egy kis segítség kéne: pulzus szám szerint edzek?

Figyelt kérdés

A fél maratonra edzek. Az edzéstervben nem távok, hanem idők és sebességek vannak megadva szívveréssel.

Pl mára ki volt írva, hogy 45 percet kell futnom fürge, élénk futással, 158-as szívveréssel.

Na most én eddig a gyorsabb, 165-170-es szívveréssel futottam. Így nagyon lassúnak érzem ezt a tempót.

Azt írja erre a tempóra, hogy ezt a sebességet 90 percig tartva elég jól el kéne fáradni. Ma ezt a tervet tartva, egy cseppet se voltam fáradt.

Úgy szoktam kezdeni, hogy kábé 200 métert sétálok, imitált futásban haladok-nagyon lassan. Ilyenkor 120-135-re felmegy a pulzusom és ezzel a pulzusszámmal indulok.

Megfigyeltem, ha nem dolgozom fel a szívverésemet addig, akkor egész végig gyorsabban kell futnom, hogy elérjem a pulzusszámot.

De bemelegíteni azt olvastam, hogy kábé az a legjobb, amit én csinálok.

Holnapra meg nagyon lassú tempos 20 perces futás van kiírva 111 pulzus alatt kell teljesítenem.

A nyugalmi pulzusom 48-50.

Kicsit több, mint 2 hónapja kezdtem cask futni. Van táblázat szerint olyan 6-10 kg rajtam, de szerintem csak 5.

Nem gond, hogy lassúnak találom a tempót, amit fürge, élénk futásnak ír?


2018. aug. 22. 11:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!