Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni futással...

Tudnátok segíteni futással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16éves fiú vagyok, 70kg

Szoktam járni kondiba, szóval sportos vagyok..

Viszont! Rájöttem hogy állóképességem az Nuku:) Szóval most neki álltam futni, viszont attól félek hogy ha sokat futok, akkor lefogyok izomból meg mindenhogy:/

Nem arról van szó, hogy jó állóképességem van, és csak fejleszteni akarom, hanem egyáltalán semmi állóképességem nincs szóval megkell kreálni:D

Két napja futok, vagyis kocogok még most csak.

Van egy salakos futópálya ott egy kör kb 350m

Úgy szoktam hogy belemelgítek, sétálok egy teljes kört, utána kocogok 5kört, fél kör séta és aztán megint 5kör kocogás. Ezután még egy séta levezetés és ennyi.

Ez kb fél óra, és összesen kb 4km

Ez jó szerintetek kezdésnek? Heti 5x akarok most még így, aztán ha már érzem hogy van egy kis állóképességem akkor heti 3x akarok futni.


Az a baj meg most az elején a sprintelés nem megy:/ Ha sprintelek egy kört ami ugye 350m akkor utána meghalok és nem bírok tovább menni:/ Szóval ezt még most elengedem.. egyenlőre maradok a kocogásnál.


Az még elég fura, hogy miközben futok érzem hogy a derekamat is terhelem, nem fáj meg semmi, csak olyan mikor eddzek és ugye ég a karom már a végén...

Na ez ugyan olyan, futok, érzem hogy terhelem a derekamat és másnap még izomlázam is van..

Ez normális? (Elméletileg lúdtalpas vagyok, ha ez befolyásol valamit)


Szóval ha van valami tippetek, trükkötök, akkor azt nyugodtan írjátok le, érdekel:) Meg hogy ti hogy szoktatok futni.


U.i: Fehérjét iszok minden dutás után.



2018. okt. 2. 20:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!