Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futók, gyaloglók! 3 éve...

Futók, gyaloglók! 3 éve intenzíven gyaloglok egy héten 3-4 szer 8-10 km-t a szabadban sík terepen. Miért nem megy a futás? A többi lent.

Figyelt kérdés

Ez a mennyiség nagyon jól megy, kivéve meleg időben.

Nagyon gyors tempóban gyaloglok, és mindig megvan a minimum 8 km.

Ezzel szemben a futás egyáltalán nem megy, még lassú tempóban is csak 400-500 m megy, utána kifulladok.

Hogy őszinte legyek nem erre számítottam, azt hittem 1,5-2 km menni fog.

A másik probléma hogy már 22-23 fokban is nagyon melegem van, pedig megfelelő és kevés ruhát viselek.

Remélhetem hogy ez fog változni?

Fontos lehet, hogy van 10-12 kg túlsúlyom (több nem).

Jobban menne ha 7-8 kg-ot leadnék?

Van olyan akinek a fentiek ellenére jól megy a futás?

Mi az amit még tehetnék?



2018. okt. 15. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyaloglás meg a futás az két különböző sport, úgyhogy ne csodálkozz.


Azt tehetnéd, hogy első nap 500m-t futsz, a másodikon 600m-t stb. 10-12 túlsúllyal még simán lehet futni, de persze sokkal jobb lenne ha leadnád. Ne 7-8kg-ot adj le, hanem az összeset.

2018. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:
100%

Azért nem megy, mert a gyaloglás, de még a "gyors gyaloglás" sem nevezhető futásnak. A futás teljesen más. Az futás, intenzív mozgás.

Ha azt akarod, hogy növekedjen a kitartásod, az állóképességed, akkor muszáj futnod. Kezdd el, annyit fuss, amennyit bírsz. Ha "csak" gyalogolsz (persze az is jót tesz), vagy évek (és nem 3) kellenek hozzá, vagy soha nem is következik be, hogy bírd a tempót. De a futással előbb-utóbb észreveszed majd, hogy tovább bírod. És mivel azért a mozgáshoz hozzá vagy szokva, szerintem inkább, mint előbb.

Vagy mikor nekiindulsz kirándulni, gyalogolni, akkor néha iktass be egy kis futást. Az se baj, ha csak 100 méter, és nem kell sprintelni. :) Csak fussál. Hidd el, idővel egyre többet fogsz bírni.

Én pl pár éve rendszeresen, szinte minden nap futottam, volt, hogy egy órákat naponta egyhuzamban. A km-t sose tudtam számolni, főleg, mert estefelé országúton mentem. Aztán ez elmaradt, rendszertelenné vált, és mikor próbálnék újra formába jönni, iszonyatosan nehéz... A lényeg azon van, hogy kitartónak kell lenni, mert biztos, hogy megjön a gyümölcse. De nagyon bánom, hogy akkor abbahagytam a futást...

2018. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 piriiiii ***** válasza:
100%
Inkább előbb, mint utóbb* :D :D
2018. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 piriiiii ***** válasza:
81%
Ja, meg amit tanácsolhatok, hogy a betont mindenképp kerüld. És ha nekiállsz futni, nyújts. Nem viccből tanácsolják, hogy a betont kerülni kell, és nyújtani érdemes...
2018. okt. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Évtizedek óta sokat gyaloglok (nálad határozottan többet, jópár éve a szintkülönbség is megvan), néha 40 km hegyen nem gond, de futni soha nem tudtam. Egy éve próbálkozom vele (nem nagy intenzitással, de sosem szerettem) és 300 méter még most sem jön össze (ha muszáj lenne, menne, persze, de nem élvezném). Ez két különböző dolog.


Én is túlmelegszem, van ilyen. Most mindjárt ujjatlan pólóban megyek apró futásokkal tarkított sétára, épp jó idő van ahhoz. Nyáron kihagytam a pici futást is, nem bírtam volna, de olyankor a sétához is meleg van, inkább biciklizek, fura módon azt bírom. Ez van, nem tudok változtatni rajta...


A futás menni fog neked, csak gyakorold. Én 50 méteren is kifulladtam (és 5-10 perc séta kellett, hogy újra próbáljam), aztán olvastam, hogy szájon is kell lélegezni, ez egy kicsit segített. Utána pedig gyakoroltam, ha nem is futást, de egyéb kardió jellegű mozgásokat, mint a biciklizés hegyen, ami szintén kifullaszt. Ráadásul az a lábizmaimat is erősíti, ami szintén nem árt futásnál, bár nekem mindig a légzés volt a gond. Ahogy telik az idő, igen lassan, de érezhetően fejlődöm, biciklizésben, futásban (most már a lelki okok a kerékkötők, nagyon gyorsan kipihenem magam és sokkal tovább menne a futás, ha erőltetném),sőt, gyaloglásban is. 40 éve gyaloglok, de az elmúlt évben gyorsabb lettem és persze jobban bírom az emelkedőket is, mint alföldi gyerekként, ott élve. Úgyhogy fejlődik az ember, csak csinálni kell.


Nem hiszem, hogy a 7-8 kilón sok múlna, őszintén szólva. Bár én csak a 10 és a 30 kg felesleg különbségét ismerem saját esetemben (semmi, legalábbis észrevehetetlen, de az is igaz, hogy nem futottam 30 kiló plusszal, csak teljesítménytúráztam a hegyekben, ami könnyű).

2018. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyaloglásban én is jó vagyok, jó a tempóm is, a futás nekem sem ment egyből, de jó tippeket kaptam, én idén kezdtem futni, ráadásul nekem gyerekkoromban szívproblémám is volt.


Próbálj először szakaszosan futni, váltogasd a futást és a gyaloglást, előbb-utóbb menni fog a futás is. Először több legyen a gyaloglás, aztán szép fokozatosan növeld a futást a gyalogláshoz képest. Én most még mindig szakaszosan futok, de ott tartok, hogy 5km-t 40 percen belül hozom, nyár elején ugyanez a táv még 1 óra volt.

Lehet keményebb talajon is futni, de ehhez olyan futócipőt vegyél, ami jó erre, a rugalmasabb talaj persze jobb, de nem tudom, hol van lehetőséged futni, most ha történetesen a betondzsungel közepén élsz, emiatt nem kell lemondani a futásról vagy sokat utazni megfelelő terepre. Vannak városi futós események is, maraton is, pont nemrég volt ilyen Budapesten, megoldható. Csak jó cipő kell hozzá. Decathlon, Spuri... szét kell nézni, próbálni.

2018. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A futás a legmegerőltetőbb állóképességi sport, a gyaloglás nem mérhető hozzá. Ha jó akarsz lenni futásban akkor nincs mese, futni kell.
2018. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mindegyik hasznos volt, és megfogadom a tanácsokat!

Nagyon jó volt a Ti történeteiteket is elolvasni.

2018. okt. 19. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!