Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját testsulyos edzés gátol...

Saját testsulyos edzés gátol a növésben (magasság)?

Figyelt kérdés

17éves Fiú vagyok. 182centi, 62kg. 400m-en futok, heti 4 edzésem van, emellett kb heti 2szer kiegészítem fekvotamaszos, súlyzós edzéssel (csak a bicepszesest csinálom súlyzóval), a többi : fekvotamasz, plank, torszemeles, ezeknek kul.variacioi.


A kérdésem igazából az lenne, hogy mit tegyek annak érdekében hogy elérjem a 187-190 centit?

Nem tudom mennyi esélyem van még nőni, nyár elején lehettem kb 179,úgyhogy azóta 3 centit nőttem kb. Viszont az egyik 18 éves edzotarsam nemrég nőtt még 3 centit és így már 196 körül. Későn érő típus vagyok, ezért látok meg ra esélyt, borotvalkozni kb kéthavonta szoktam nyár eleje óta, így is alig látszódik valami csak közelről.

Házi tejet iszok napomta kb 2 pohárral. Sok gyümölcs, zöldség megvan. Sport is, alvás is, minden. Szüleim magasság a :181/167. Nagybátyjám viszont 184cm,úgyhogy a szülei 172/167cm,(nagyszüleim) szóval 12cm-el magasabban lett az apjánál. Ha így nézzük akkor még lehet esélyem nőni 6-8 centit?



2018. dec. 2. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:

ez genetika kérdése, beléd van kódolva mekkora leszel, ezen kár pörögni.


Ha sportolsz és normálisan eszel, vitaminok, minden megvan, akkor ki fogod maxolni a magasságod.


182cm már régen jó, független attól, hogy 190 akarsz lenni.


Lehet utána meg attól lesz komplexusod, hogy túl magas vagy :D

2018. dec. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

17 évesen már nem fogsz nőni nagyon sehova, szóval kár agyalnod ezen :)


Amúgy gyümölcsök tele vannak cukorral. Hiába gyümölcscukor, akkor is cukor...

2018. dec. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A magasságodon javithatsz gerincnyújtó gyakorlatokkal, csak naponta kell csinálni azokat. Még egy centit magasabb leszel, mert a gerinced egyenesedik
2018. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én 176 centi vagyok és elégedett vagyok vele.. még így is magasnak számítok szokták mondani, a legtöbb srác itt 160 és 170 között van. Van pár ismerősöm akik 180 felett, de nincs túl nagy különbség köztünk se. Megértem, hogy szeretnél magasabb lenni, gondolom jobban éreznéd magad tőle, ezért akarod. 182 centivel így is elég magas vagy, szóval bármilyen sportágban megfelelnél. Én annyira nem hiszek a genetikában, szóval szerintem lehetséges. Amiket csinálsz az nagyszerű csak ne vidd túlzásba az edzést sem.. ne hogy megsérülj, főleg a gerincedre vigyázz. 17 éves vagy, biztos vagyok benne, hogy ha így folytatod fogsz még nőlni.. 190 centit nem biztos hogy eléred de 187 szerintem lehetséges.
2018. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!