Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Parkourosok, Freerunosok!...

Parkourosok, Freerunosok! Volt tornász múltatok mielőtt elkezdtétek ezt a sportot?

Figyelt kérdés
Olyat kérdeznék aki már nagyon szépen halad! Pl meg tudja csinálni az előre hátra szaltót, nagyon mozgékony stb! Előtte tornászmúltja volt? Vagy hogy Tanulta meg?
2010. jún. 28. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
úgy látom most a freerun vagy a parkour lesz az új trendi a fiatalok körében. már alig várom, hogy a sok csőnadrágos, deszkáscipős, emo-sérós BMXes helyett a város tele legyen falakon ugráló, padokat hosszában átugró legényekkel.
2010. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem nem volt semmilyen tornász meg hasonlo multam , söt torna ora helyet inkább a téren logtunk a haverokal :D nem szeretem sosem focizni én most 18 éves vagyok és mindig parkourozok már több mint 3 éve tolom és igen jol megy :) Csepeli vagyok am :P
2010. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nálatok lehet hogy divat lesz a parkour de nálam még nem! Külföldi vagyok! ott azt se tudják mi az a parkour! 2. válaszoló kösz! Én sem szeretem különben a focit!
2010. jún. 30. 17:14
 4/9 A kérdező kommentje:
De még mindig jobb a parkour mint azok a kretén emosok meg szakatt köcsögök!
2010. jún. 30. 17:15
 5/9 anonim ***** válasza:

ne értsd félre, nem kritizálni akartalak, inkább hangosan gondolkodtam. nem félek, hogy divat lesz ez a fajta mozgásforma, mert eléggé kemény erőnlét kell a komolyabb mozdulatok kivitelezéséhez, amit össze szedni nem kis idő.


egy kis motiváció útravalónak:


http://www.youtube.com/watch?v=z40Hy8F7Md8

http://www.youtube.com/watch?v=B-oZEo3zSBI

2010. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért már 4 hónapja parkourozok! Szóval valamennyit tudok! :D

De válaszoljatok már a kérdésre ba*meg

2010. jún. 30. 19:01
 7/9 Chruser ***** válasza:

Véleményem szerint nem szükséges semmilyen előismeret a Parkour-hoz, nekem sem volt se tornász, se harcművészeti múltam, mégis, habár még csak fél éve kezdtem komolyan gyakorolni, elég sokat fejlődtem, mind fizikai, mind mentális szinten, az erőnlétemről nem is beszélve.

Egyszóval, ha van benned kitartás és tényleg azt akarod, hogy a Parkour az életed részévé váljon, mivel ez inkább életstílus, mintsem sport, akkor bármilyen előképzettség nélkül elsajátíthatók az alapok, de tartsd szem előtt, hogy a legfontosabb, hogy értsd a Parkour lényegét, mert anélkül csinálhatsz bármekkora szaltót, sosem fogod fel majd, hogy mit is jelent ez valójában neked.

Remélem segítettem!

Sok sikert!

2012. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Segíteni segíthettél, a siker már nem lesz meg mivel a kérdés 2 éve lett kiírva. :D Nem szeretném tönkre tenni idővel a térdem így már 2010 ősze körül inkább befejeztem nehogy bajlegyen idővel! :)
2012. máj. 8. 23:53
 9/9 Chruser ***** válasza:

Bocs, nem figyeltem a kérdés idejét :)

Egyébként sajnálom, hogy abbahagytad, pedig hidd el nem tenne kérd a térdedben vagy az ízületeidben, ez csak egy olyan bevett duma, ismerek sok jó traceurt, kik már évek óta csinálják és semmi bajuk sincs se a térdükkel, se semmivel. A lényeg, hogy mindig melegíts be rendesen és persze nem kell 4-5 méterekről leugrálni, ha még nem olyan erős a tested és nem olyan jó a roll technikád.

Ja és Sok Sikert a Továbbiakban! :)

2012. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!