Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovasok! Ti féltetek mikor...

Lovasok! Ti féltetek mikor elkezdtétek a lovaglást?

Figyelt kérdés
Én már lassan, másféléve járok lovagolni. Eddig egyszer mentem szabadon, (kb. 3 hónapja, mert felújítás volt a lovardában)nagyon jó volt! :) Régebben, mikor még futószáraztattak, már vágtázhattam. Aztán egyszer ( mmár elég régen) leestem, és azóta nem vágtáztam. Az itteni lovak nagyon fiatalak, és csökönyösek... attól félek, h mikor majd váktáznom kell ( de most már szabadon) meg ilyed a ló vmit, és össze-vissza fog rohangálni kírugni, ágaskodni... én meg tuti, h nem tom vissza fogni...ti ilyentől nem szoktatok félni? Aztán a másik kérdésem, hogy mindig hallom, meg olvasom h a legtöbb lovas él-hal a lovakért. Én is nagyon szeretem őket...de kicsit tartok tőlük... semmiképp nem akarom abba hagyni a lovaglást!!! De lehet vmit csinálni, hogy ezek a félelmeim elmúljanak, vagy egy idő után ez megszünik? Ti is féltetek?? L/12
2010. jan. 2. 12:47
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ha úgy érzed elbizonytalanodsz akkor vegyél egy mély levegőt és nyugodj meg.A ló amúgy is megérzi hogy félsz és akkor a paci is elbizonytalanodik vagy palincol(ugrál,bevágtázik stb...) mivel tudja hogy most nem rá figyelsz.Próbálj meg határozott lenni és ne aggódj, bízz a lovastudásodban!
2010. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
húú...megpróbálom! :)
2010. jan. 2. 13:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ezt nem lehet félelemmel csinálni. Ahogy mondtad, a lovas él-hal a lovakért, a szó szoros értelmében. Ez egy veszélyes sport, bizony az embernek be kell vállalni a sérülés lehetőségét, tulajdonképpen a kérdés nem az, hogy leesünk-e, hanem, hogy mikor. Persze óhatatlanul előfordul, hogy az ember bizalma megrendül egy-egy lóban, hiszen az érzelmeinket nem irányítjuk. Az akaratunkat viszont igen, vissza kell ülni és csinálni tovább, a félelem akkor múlik el, ha szembeszállsz vele, máskülönebn nem.


Tehát, hogy egyről a kettőre lépj vágtáznod kéne, méghozzá önként és dalolva, másrészt a hozzállásodon változtatni: nem lényeg, hogy a ló milyen, neked az van, vele kell együtt dolgozni minden hibája és előnye ellenére. A hangsúly azon van, hogy EGYÜTT dolgozni vele, nem csak neki kell hozzád alkalmazkodni. Különben is, minnél rosszabb a ló, annál többet lehet tőle tanulni. Jó lovon nem nagy kunszt lovagolni...

2010. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
értem..és köszi!!!
2010. jan. 2. 16:58
 5/16 anonim válasza:
100%

Hát immár 9éve lovazom (most 15vagyok) én versenyszerűen lovagolok (távlovaglás) mikor elkezdtem nekem is volt néha egy egy kisebb nagyobb félelmem mi lesz ha..?és semmi nem volt..Figyeltem, igyekeztem és ha valami volt megálltam vettem két nagy lebegőt, megnyugodtam és tovább mentem. Most a legutóbbi versenyt tudom felhozni ami az idei távlovas junior világbajnokság volt. őszinte leszek iszonyatosan féltem, egy mén lovam volt és körülöttem pedig még 93lovas. de megálltam megnyugodtam, mert a lovam hisztizett elég rendesen. kicsit elvonultam,megálltam, vettem 2nagy levegőt megsimogattam és tovább mentem. Én mindig beszélek a lóhoz, nah jó nem mindig de elég gyakran. hallja a hangom, és ha biztos vagyok magamban ő ezt érzi, és nem csinál semmit.

Szóval csak nyugodtan, bizalommal és hidd el a világ legszebb dolga mikro ketten vagytok összhangban, csapatként:)

Sok sikert:)

2010. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi! :) én is, persze élvezem a lovaglást, és szeretem a lovakat, de úgy tudok félni..nem is értem sokszor, hogy mitől..:S
2010. jan. 2. 19:37
 7/16 anonim válasza:
Én nem nagyon féltem csak a váhtától izgultam de amúgymástól nem futórszáron. Mikor először mentem osztályban a lépéssel semmi baj nem volt az ügetéstől egy kicsit izgultam de mikor beindítottam már simán a vágtától kb 1 hónapig féltem avgyis inkább izgultam előtte de én ojan lovon lovagolok aki az egyik szemére nem lát jól ezért még a zsepitől is megijed néha :)
2010. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
hú... az ilyesztő lehet, h mindentől megilyed...de biztos nagyon édi, mint az összes ló! <3 xD
2010. jan. 5. 21:28
 9/16 anonim válasza:
én se akkor nem féltem a lovaktól amikor elkezdtem lovagolni, se most nem félek tőlük, annak ellenére hogy már nem egyszer estem le vagy a saját hibám miatt vagy a ló hibája miatt.. ez egy veszélyes sport, az esés ezzel jár.. de ha leesel (és nem sérültél súlyosan) feltétlenül ülj vissza a lóra egyből ez nagyon fontos! hogy a későbbiekben ne maradjon benned rossz emlék az hogy leestél.. és aztán talán soha többet nem ülsz vissza a lóra..
2010. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
hát igazából pont ez történ...8 évesen leestem. szerencsére csak törésem lett...aztán 3 év múlva, nagyon félve vissza ültem...azóta is lovaglok...de mindig bennem van egy rossz érzés...:S
2010. jan. 21. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!