Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem megy a mozgás, hová...

Miért nem megy a mozgás, hová tűnik az energiám?

Figyelt kérdés

Elkezdtem újra tornázni itthon és minden nap fél óra könnyű edzés: hasizom, fenék, láb, kar stb. plusz fél óra könnyű jóga. Mellette igyekszem kevesebb cukrot enni,kisebb adagokat. De mint máskor most is az állít meg, hogy úgy érzem pár nap után, mintha az összes energiám kiszívták volna. Próbálok mozogni, de még a jóga sem megy mert rögtön felgyorsul a szívverésem és úgy érzem elájulok, annyira nincs energiám. De éhes nem vagyok.

Szeretnék egészségesen élni, de a testem mintha ellenem dolgozna. Voltam már kivizsgálásokon, elvileg minden rendben van... Kb. 10-20%-kal eszem kevesebbet, mint szoktam és mivel ülő munkám van, úgy érzem szükségem van a napi egy óra könnyű tornára. De nem megy, vajon miért???


2019. jan. 30. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor voltál utoljára kivizsgáláson? 1-2 hónap alatt is kialakulhat bármi. Ha van vérnyomásmérőd, akkor mérd naponta többször és edzés közben is egyszer (hogy lásd a terhelés alatti vérnyomást és pulzust).

Mennyi ideje csinálod? Ha csak most kezdted, akkor lehet, hogy még nem szoktál hozzá és edzetlen vagy. Ha a vérnyomásod rendben van, akkor csinálj aerob (és kardió) mozgást, sokat segít. Én például így rossz időben már nem kardiózok egy ideje és érzem is, hogy nem megy olyan jól az edzés, nap közben is hamarabb elfáradok...stb. Valamint igyál sokat!

Viszont ha már régen voltál orvosnál, akkor menj el megint és mondd el neki ezt, amit itt leírtál (sportorvosnak, neurológus). Az egészség szerintem megér ennyit.

2019. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a taplalkozas, a folyadekbevitel is fontos. :)
2019. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jaj bocsi, most latom, hogy az elozo valaszolo is irta. Nalam a keves viz a sok cukor es a keves alvas tudja ezt kivaltani...
2019. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rengeteget iszom, napi kb 3 litert. Szóval biztos nem ez a probléma... Évek óta küzdök vele, de amikor rossz dolgokat eszem akkor jól vagyok... amikor egészségesen eszem akkor viszont jön a 0 energia. Kiábrándító. :(
2019. jan. 30. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!