Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futópad vagy az elliptikus...

Futópad vagy az elliptikus tréner a jobb?

Figyelt kérdés
Eddig futópadot szerettem volna, de most azt hallottam, hogy "állítólag" jobban kíméli az ízületeket a elliptikus tréner. Nekem semmi tapasztalatom nincs sajnos. Két gyermekem van, dolgozom és mellette 1,5 éve suliba is járok így nem maradt időm eljárni mozogni. Kint nem futok, mert egy kis városban lakunk és itt sajnos hülyének néznek miatta. Viszont mozogni szeretnék és egy olyan gépen, ami használ is...
2019. febr. 22. 06:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az használ jobban, amelyiket szívesen csinálod.

Én vettem egy steppert, de utálom használni, ott áll a sarokban. És vettem egy ellipszist, amit nagyon szeretek, diétával és használatával fogytam 40 kilót (nyilván 70%-ban azért a diéta számít), s még évek után is használom.

A futópaddal az a bajom, hogy térdfájós vagyok, illetve emeleten lakom, és a futópad igen hangos. A fő gond viszont, hogy utálok futni :)

Az a mozgásforma jó, amit rendszeresen, hosszú távon tudsz csinálni, ahhoz pedig legalább valamennyire szeretni kell, mert éveken át nap mint nap erőszakkal állni neki mozogni, az szerintem nem fog menni.

Ha lehet, próbáld ki mind a két gépet, és dönts annak alapján. Az biztos, hogy az ellipszis nagyon ízületkímélő, a futópad meg nem annyira.

2019. febr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2019. febr. 22. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!