Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elvárható a 20 és 50 közötti...

Elvárható a 20 és 50 közötti férfiaktól, hogy le tudják futni az iskolából jól ismert 12 percest, a Coopert?

Figyelt kérdés

Cooper, azaz 12 perc alatt 2000 méter.

Ha jól emlékszem, gimnázium végére 10:30-11:00 körül van a kettes vagy hármas jegy.


Elvárható a középkorú férfiaktól, hogy ezt 'bármikor' tudják teljesíteni?


Azért kérdezem, mert ha nem elvárható, akkor azzal szinte beismerjük, hogy vagy a 12 évnyi iskola követelménye túl magas, vagy elkezdünk puhulni az iskolás évek után.



2019. márc. 9. 18:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Nem arra gondolok, hogy 12 perc alatt minél többet, hanem a 2000 métert minél kevesebb idő alatt. Bocsi, ha benéztem a Cooper fogalmát.
2019. márc. 9. 18:21
 2/5 anonim válasza:
53%
Egy egészséges ember 1v2 hét kocogás után gond nélkül lefutja.
2019. márc. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy átlagos 20 eves es egy atlagos 50 eves kozott van kulonbseg.
2019. márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hármasnak igaza van. Elvárni mindent el lehet, csak nem biztos, hogy realitás. Én 42 vagyok, és nem egyszer kezdtem újra az edzéseket (testépítés/futás). Kezdetben is 1 óra alatt megy 5 km edzetlenül, ami kocogás. Szerintem sokan 1-2 km-t sem tudnak lefutni a 20-50-es korosztályból.
2019. márc. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Cooper-ben korosztályokra és nemekre van lebontva, hogy mennyi futás számít "jó" vagy "átlagos" szintnek. Tehát egy 50 éves férfinál teljesen más számít jónak, mint egy 14 évesnél. Ezért nem is érthető a kérdésed. Coopert mindenki tud futni, kérdés MENNYIT fut 12 perc alatt, ez lehet száz méter, ezer, vagy kétezer, akármennyi.
2019. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!