Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A maratoni futástól mennyit...

A maratoni futástól mennyit lehet fogyni?

Figyelt kérdés

2019. máj. 17. 02:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy egy 100 kg-os 30 éves férfi 140 perc alatt lefutja. Mennyit fogy?
2019. máj. 18. 01:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, kétóra húsz perces maratonról beszélsz! Az nem akar fogyni, elég jó formában van. Nem annyira a maraton alatt zajlik a fogyás, inkább az előtte való hónapokban, a készülés alatt
2019. máj. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Ne maratont akarj futni ha 100 kg vagy.

Már a tempósabb gyaloglástól is lehet fogyni, amennyiben azt huzamosabb ideig - 40perc - 1 óra folytatod. Mellette persze figyelni kell a bevitt kalóriára, hiszen fogyni alapvetően kalóriadeficittel lehet. Ne tűzz ki túl nehéz célt, csak apránként. Mert úgy tudsz életmódot váltani. Ha túl nagy váltást akarsz, akkor pár hónap múlva ugyanott leszel, ahol elkezdted.

Pl: ha eddig semmit nem mozogtál, tűzd ki h heti 2- 3-szor elmész sétálni/ kocogni/ túrázni. Többet semmiképp ne!

Hétvégén hosszabb időre: 1 óra minimum! Hétköznap 30-45 perc ahogy belefér.


Ha már nincs nagy súlyfelesleg, akkor kocogni bátran lehet, és soha ne a km adagot tűzd ki, hanem az időt! 30 perc - 1 óra között beszélgetős tempóban. Ugyanis a zsírégetés akkor a legjelentősebb, amikor az ember úgymond tud beszélgetni futás közben. Ha már annyira vörös a fejed h egy szót nem bírsz szólni, az nem jó erre a célra: ugyanis ilyenkor a szervezet nem zsírból veszi az energiát, hanem cukorból.


www.edzesonline.hu - itt találhatók nagyon jó edzéstervek, én az első 5 km-es edzéstervvel kezdtem el futni 3 éve! Most félmaratonnál tartok! :) kb 1,5 év múlva jó lenne egy maraton....:)

Magam részéről biztos vagyok benne, hogy a fokozatosság volt a legnagyobb kulcsszó.

2019. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én egy félmaratont futok annyi idő alatt, amit írtál a példában: 1600 kaloriat egettem el legutobb.


De ahogy az előttem levő is írja, a felkészülés alatt fogysz! Ami inkább sok-sok 3-4-5-6 km, sok-sok 30-40 percek, és ritkán 12-15 km, vagy 1,5 órás futások. Kezdőként ezeket ne is erőltesd, a cél h szokd meg egyáltalán a rendszerességet.

2019. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, nem rólam van szó, csak kíváncsi voltam.
2019. máj. 18. 18:55
 6/6 anonim válasza:
77%

Semmilyen és semennyi sporttól nem lehet jelentősen lefogyni, ha mellette a táplálkozásra nem figyel oda valaki, és sok finomított szénhidrátot visz be, magasan tartva a vércukrát (cukrok és cukortartalmú ételek, italok, valamint keményítőben gazdag ételek, mint lisztes pékáruk, burgonya, rizs, stb).

A fogyás kb 70%-ban a táplálkozáson múlik, és csak a maradék a testmozgás, aminek egyáltalán nem kell extrém megterhelésnek lennie, sőt, az hátráltathatja is. Pl. aki pumpálja az izmait, annak könnyebben el is zsírosodnak a szövetei, ha mellette sok szénhidrátot visz be és nagyobb kihagyásai vannak az edzésekben. Célszerűbb fogyáshoz a lazább,de rendszeres mozgásformákat választani és inkább az alapvető fizikai aktivitási szintet növelni (szénhidrátcsökkentett diéta mellett), mint olykor-olykor extrém megterhelésnek kitenni magunkat.

2019. máj. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!