Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akkor mi is a helyes lábtartás...

Akkor mi is a helyes lábtartás lovaglásnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több helyen is láttam, hogy a lovasok a lábukat a kengyelben nem teljesen a ló oldalával párhuzamosan tartják, hanem egy kicsit elállóan kifelé fordítják (nem merőlegesen, csak tényleg egy kicsit kifelé). Én is elkezdtem így tartani a lábam, mert így nekem könnyebb csizmasegítségeket adni a lónak.

Viszont egy oldalon olvastam, és a képen is mutatták, hogy a lábunkat nem kifelé kell tartani, hanem a ló oldalával párhuzamosan.

Akkor most melyik a helyes? Mert én nem tudnám elképzelni a segítség adást teljesen a ló oldalával párhuzamos lábakkal.

Előre is köszönöm a választ! :)



2019. jún. 25. 11:09
 1/1 gyömbér98 válasza:

Szia! Az a helyzet hogy eredetileg nekem is a párhuzamos lábtartást tanították de én sosem tudtam így lovagolni. Én sem tudom elképzelni így a pontos csizmasegítség adást. Most hogy 6 éve lovagolok, általában enyhén kifelé tartom a lábam és nem szólnak rám emiatt szóval szerintem ez is megfelelő.

Remélem segítettem bármennyit is lovas barátom! :)

2019. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!