Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditerem, futás, izomláz,...

Konditerem, futás, izomláz, helyes étkezés? Mi a helyes és mi nem az? Nyárra elérhető e változás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18/L

170cm/73 kg


Mint kiderül a ttkg-ból nem vagyok egy kis darab, van feleslegem a combomon és a hasamon, ezen felül mindenütt még egy kicsi(kar, popsi, úszógumi, váll). Fogyás a cél és kicsit feszesebb/szebb alak.

Elkezdtem edzeni járni, ami annyit jelent, hogy személyi edző utasításait követem, heti 3x egy óra edzés(hétfő-szerda-péntek), azt mondta, ez lehet néha több lesz, attól függően, hogy hogyan bírom.

Első edzésem ment le, izomláz mindenütt. Holnap lesz a következő. Szóval fontos kérdés, hogy hogyan tüntessem el az izomlázat? :D Bemelegítés is megvolt és a nyújtás is, vagy végezzek holnap kevesebb ismétlést?

Edzetlenül mentem oda, először láb, aztán kar és has gyakorlatokat csináltam. 3kg-os súllyal. Kb minden gyakorlatból 3 kör volt, 30-as ismétléssel. Nehéz volt megcsinálni, de egyébként sikerült. Utána ittam egy fehérjeturmixot.

Heti 3x ilyen edzésnek mikor lesznek meg a látható eredményei? Nyárra már lehet jó alakom?

Ezen felül,(barátnőmmel járok, aki már hónapok óra jár így ő a motivációm, hogy majd úgyis elrángat,ha már nekem nem lesz kedvem menni) egy barátnőm futni is akar járni, az edzőm azt mondta most még inkább biciklizzek(a terem olyan 4 km-re van innen) szóval előtte utána 4-4 km bicikli segítene?

A kaján csak annyit változtatnék egyenlőre, hogy elhagyom a cukrot és a fehér kenyeret, tésztákat és most hogy jön a jó idő egyre több zöldséget iktatok majd be. Alapból csak vizet iszok, semmi ilyen cukros sz@rt.


Következő kérdésekre keresem a választ:

Hogyan ne legyen izomlázam?(ha ez lehetséges) és ha már van akkor mit csináljak vele? kevesebb edzés?


A biciklizés elősegíti e a fogyást? Vagy fáradt leszek és nem fog úgy menni az edzés?


Később, mikor már lehet futnom hányszor menjek egy héten? Mikor bírok, vagy legyen kötött? Mondjuk edzés napon kívül+1 pihenőnap?


És az étkezésnél elég kezdetnek ennyi? Vagy valami drasztikusabb megoldást kell találni a fogyás érdekében?


Mennyire lesz ennek látható eredménye?


Válaszokat előre köszönöm!


u.i.:Nem szeretnék kalóriaszámlálásba menni(kiméregetni mindent nem tudok, mert általában nem magamnak csinálom a kaját) vagy mindenféle zsírégető tablettát szedni, csak odafigyelni az étkezésre, hogy miből mennyit. (szóval az ilyen ötletek, kérem kerüljenek)



2018. ápr. 5. 11:57
 1/5 anonim válasza:
100%

Ne légy telhetetlen ami hosszú idők alatt jött fel az nem fog hónapok alatt lemenni

Kövesd az edződ utasításait mivel erős típus vagy ezért nem mind1 hogy milyen gyakorlatokat vegzel :)

2018. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a fenti válaszhoz.

Annyit tennék hozzá, hogy szerintem nem vagy kövér (170/73). Magasnövésűként ha gebe leszel sokkal csúnyábban nézel ki

2018. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Izomlázat sajnos nem tudsz eltüntetni, csak max enyhíteni a kialakulását, de az már késő, ha kialakult, muszáj kiheverni, kb 2-3 nap alatt elmúlik.


Nem tudom miért a súlyzós edzést erőltetik sokan, akik fogyni akarnak. A fogyás akkor fog bekövetkezni, ha hosszú ideig egyenletesen emelt pulzussal edzel, erre pedig a kardio vagy aerob edzések a legalkalmasabbak. Pl a bicikli jó lehet, de nem 4-4 km, hanem sokkal több, legalább egy óra és nem lassú, andalgós tempóban. Vagy futás, de azt inkább valóban csak akkor, ha kialakult egy alap állóképességed, mert edzetlenül túl megerőltető, nagyon felviszi a pulzust. De egy lassú, fél órás futás szerintem sokkal többet ér, mint egy súlyzós edzés, ha fogyni akarsz. Persze lehet a kardio mellé erősítő edzéseket végezni, az nem árt, de a hangsúly ne azon legyen. Az étrendedből nem kell elhagynod a szénhidrátot, sőt, az fontos, ha sportolsz, hiszen az szolgáltatja az energiát. De azt jól tetted, hogy a finomított, egyszerű szénhidrátokat elhagytad, fehérliszt, cukor, stb nem kell, de teljes kiőrlésű gabonák, zab, köles, barnarizs, egyéb jó minőségű, természetes szénhidrátok mehetnek. És persze a fehérje is fontos, halat, fehérhúsokat egyél, kiegészítheted fehérjeturmixszal is, zsírbevitelre pl jók az olajos magvak és szintén a hal, de magvakból mértékkel, mert nagyon magas a kalóriatartalmuk.

2018. ápr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld pacsi
2018. ápr. 8. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Most hol tartasz kérdező? Fogytál már? :)

Amúgy 73 kg-val csak egy pici felesleg van rajtad. Szerintem ha lemész 65 kg-ig tök jó leszel :) Sok sikert!

2018. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!