Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van ennyire felkapva a...

Miért van ennyire felkapva a karate?

Figyelt kérdés

Nem egy kérdést olvastam, amely a fentebb említett stílusról szól. Mikor pedig valaki kommentben leírta, mennyire alkalmatlan önvédelemre eme harcművészet, akkor jöttek a vérig sértett karatékák, akik foggal-körömmel védték kedvenc "kínai/üres kezüket".


Mielőtt valaki provokációval vádolna, csupán az célom, hogy belássak a karate "kulisszái" mögé, illetve megértsem az őt körülvevő hype okát.



2020. aug. 6. 12:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 A kérdező kommentje:

Itt nem szájkarateról van szó, hanem fárasztó, hogy sokadig karates fikázós kérdés amiben totál ki lett beszélve már a téma, de mindig jön egy újabb kérdés, mindegyiknél az adott kérdező azt állítja ő neki csak ez az első kérdése, stb."


Tessék, linkelj tőlem kérdést. Ha annyira sokat írtam, aķkor bizonyára nem lesz nehéz.

2020. aug. 10. 19:34
 32/83 anonim ***** válasza:
55%
Az önvédelem nem azt jelenti, hogy bűnözők akarnak megtamadni, hanem azt, hogy ha egy hétköznapi figura nem vesz fel maszkot a pofajara, és te felszolitod erre, de jár a pofája meg keményedik , akkor elintezd.
2020. aug. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
53%

29:

Egy ismerősöm odajárt évekig, ő mondta, hogy minden vizsgánál más stílusok ellen is harcolnod kell. Mindezt úgy, hogy nem kérnek el külön vizsgadíjat, szóval nem is nyerészkedni akarnak, mint például Wing Tsunnál.


Kérdező:


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..


Tessék. De tudom, mindjárt jön a válasz, hogy nem, ez nem a te kérdésed, stb. Mindig így szokott lenni.


"Semmiféle sérelem nem ért engem karate közben efelől nyugodt lehetsz. Sőt megsúgom, hogy azzal kezdtem, több mint 20 éve. De kipróbáltam más stílusokat is és kinyílt a szemem.



Mi azzal a baj, ha elmondom miért alkalmatlan önvédelemre? Éppenhogy a karatésoknak kellene lelátogatni más küzdősportok/harcművészetek edzésére, hogy ők is megtapasztalják saját bőrükön mit is ér ma a karate.



De mint fentebb írtam, nekem nincs bajom velük, csak ne állítsák be hatékony rendszernek."


Te meg totál a fordítottja vagy, mert te meg mindenáron betegesen le akarod húzni, úgy, hogy ahogy írtam évek óta folyamatosan ki lett vesézve a Karate.


"Az önvédelem nem azt jelenti, hogy bűnözők akarnak megtamadni, hanem azt, hogy ha egy hétköznapi figura nem vesz fel maszkot a pofajara, és te felszolitod erre, de jár a pofája meg keményedik , akkor elintezd."


Pont fordítva. Az ilyen összeszólalkozásokat komolyabb bunyó nélkül le lehet rendezni. Önvédelem ott kezdődik mikor megkérdezik átadod önként az értékeidet, vagy a bökőt tolják beléd.


"Te angliai, ezt a sosavas baromságot hagyd abba, normál ember nem jár olyan szutyok kornyekeken, mint te, vmi sz@ros gettoban"


Ez aztán az értelmes válasz drága barátom. :D Értenél a témához akkor tudnád, hogy pont már nem a gettóban ment ez. De minek is magyarázzam neked?

2020. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 A kérdező kommentje:
A kérdés tényleg nem az enyém, mivel csajoknak sem ajánlanám
2020. aug. 11. 11:42
 35/83 A kérdező kommentje:
Akkor nem sértődsz meg, ha elmondom, mit terjesztett 😁. Pl, hogy egyszer laptoppal a hóna alatt sétált haza, erre mit ad Isten 3 c típusú ki akarta rabolni, de ő a határozott fellépésével sikeresen elriasztotta őket 😁 Illetve, hogy Okinawa szigetére készül minőségi karatét tanulni 😁 Egy kész hantaboy az ipse. S a te stílusod, illetve írásaid nagyban hasonlítanak az övére. Pl amikor azt ecseteled, hogy a boxtól megvonják a támogatást, küzdősport elemzésetek is jócskán megegyezik... Belinkeljem a kérdést? 😁
2020. aug. 11. 13:27
 36/83 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem arra való az küzdősport meg a harcművészet, hogy az ilyeneket, mint ez a sósavas fickó, lerendezze vele az ember, mikor okoskodik.
2020. aug. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
Ez volt aztán a töröltetés.
2020. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 A kérdező kommentje:
Tornádó söpört itt végig?
2020. aug. 11. 19:28
 39/83 Thunderfairy ***** válasza:
Jó is hogy btöröléték a szájkaratét. Semmi köze nem volt a kérdéshez.
2020. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 Thunderfairy ***** válasza:
Törölték
2020. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!