Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van ennyire felkapva a...

Miért van ennyire felkapva a karate?

Figyelt kérdés

Nem egy kérdést olvastam, amely a fentebb említett stílusról szól. Mikor pedig valaki kommentben leírta, mennyire alkalmatlan önvédelemre eme harcművészet, akkor jöttek a vérig sértett karatékák, akik foggal-körömmel védték kedvenc "kínai/üres kezüket".


Mielőtt valaki provokációval vádolna, csupán az célom, hogy belássak a karate "kulisszái" mögé, illetve megértsem az őt körülvevő hype okát.



2020. aug. 6. 12:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 A kérdező kommentje:
No ácsi, nem sír a szám. Azzal sincs gondom, ha valaki ebben leli örömét, szíve joga. Csak azzal van bajom, mikor valaki csupán az előnyeit nézi. Ezzel minden stílus képviselője így van, megfeledkezik a hátrányokról. De mikor értelmesen, videókkal alátámasztva van kielemezve és jönnek a bedurcizott tanulók, hogy bezzeg náluk másképp néz ki az edzés, rendesen van oktatva... na az böki a csőröm.
2020. aug. 13. 11:00
 52/83 anonim ***** válasza:
100%

Én az ellenkezőjét tapasztalom, miszerint folyamatosan sír a szád. Kaptál korrekt válaszokat, 43-as is normális leírta neked a dolgokat, de te nem vagy hajlandó elfogadni. Csak azért is tovább vergődsz a témán, mert nincs lelki megnyugvásod amiatt, mert nem olyan válaszokat kaptál, mint amilyeneket akartál.

Neked nem tetszik a Karate és mindenáron fikázni akarod, és azt várod mások is osszák a véleményedet, hogy "jaj, igazad van tesó, tényleg hígfos az egész, stb". Mert itt másról nincs szó. Leírta 43-as is, hogy bőven vannak kóklerebb stílusok, azzal nem foglalkozol, csak a Karate. Így hiába próbálod bemagyarázni, hogy neked nem személyes sérelem ért a Karateval kapcsolatban.

Amit meg te a Karatesokkal kapcsolatban elő akarsz adni az meg stílus független. Hiába próbálod rájuk fogni az egészet, minden más stílus képviselői ugyanezt tolják, csak náluk az téged nem zavar, mert az ő véleményüket osztod.

Neked pusztán a csőrödet azt böki, ha valaki nem neked ad igazat. Nem csak a Karate témában, hanem minden más témában, nem csak itt az oldalon tolhatod ezt.

2020. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 A kérdező kommentje:

Már megint az én személyem kerül előtérbe:)


Vannak kóklerebb stílusok? Talán, csak az a bibi, hogy a kóklerebbnek tartott stílusok is lassan oda-vissza alázzák a karatésokat.


[link]


A sokat szapult wing chun alázza a karatét. Vagyis silányul oktatottak lehetnek, de kóklerebbek nemigazán. És az is igaz, hogy még a legrosszabban oktatott box, vagy thai box edzésen is hamarabb megtanul verekedni, mint a legjobban oktatott karatén.


Ha meghagynák annak ami, akkor rendben is volna minden, de míg önvédelemre/bunyóra hatékony stílusként akarják beállítani addig lesz gond.

2020. aug. 13. 11:31
 54/83 anonim ***** válasza:
62%

Aztán kinek a személye kerüljön előtérbe, ha rólad van szó és arról, hogy mennyire gyerekes már, amit leművelsz. Nevezheted annak, aminek akarod, ez csak egy gyerekes hiszti amit leművelsz. Bármi sérelem ért téged a Karate edzésen azt vezesd le máshol, ne itt vergődj folyamatosan az oldalon.

Kókler stílusok azok, amiket a #43-as írt. Hiába vannak hibái a Wing Chunnak, attól még nem kókler stílus kategória. The Oblique Kicket vágod? Jon Jones profi UFC-s előszeretettel használja. Megsúgom az is Wing Chun technika.

Az írásod többi része meg pont az bizonyítja, hogy neked személyes sérelmed van a Karateval szemben, és most mindenáron elakarod érni, hogy mindenki azt mondja a Karate egy fos, mert a lelkednek ez ad megnyugvást.

Legjobb bizonyíték erre mikor olyat írsz be, hogy "hogy még a legrosszabban oktatott box, vagy thai box edzésen is hamarabb megtanul verekedni, mint a legjobban oktatott karatén." Boksz még oké, annál mondhatod. De Thai Box? Megsúgom évekig a legrosszabbul oktatott stílus volt a kishazánkban és pont fordított volt az amit írtál. Mikor bejött az Ong Bak 1. része mindenki egy csapásra Thai Bokszoló lett, még úgyis, hogy előtte nem tanult semmit és úgy kellett keresned a normálisabb klubokat is még Budapesten is, nemhogy vidéken.

Egyedüli szerencséje a Thai Boksznak, hogy mára már mindenki "MekGrengor" akar lenni és nem Ong Bak, ezért mindenki MMAzni akar és a kókler Thai Box edzők is MMA edzésekre álltak rá.

De ajánlom, hogy keress fel egy szakembert, mert valami nagyon komoly lelki trauma érhetett téged, amit az eddigi tapasztaltak alapján te egyedül soha nem fogsz feldolgozni, legfeljebb a Karate-t állítod be bűnbaknak.

2020. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
22%
A wing Chun a leghatekonyabb stílus.
2020. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 A kérdező kommentje:

Igen vágom az oblique kick-et.


Visszakerestem az említett stílusokat. Yellow bamboo..., nem rosszabbak, hanem ugyanaz a szint. A wch mint nem kókler stílus, na itt vált feleslegessé vitázni veled.


Magadtól vagy ilyen hülye amúgy, vagy fokozót szedsz rá? Fordítva volt? Persze öcsém, hisszük is. Mondjuk azt igen, hogy hirtelen több muay thai terem termett mint gomba, sőt a színvonalat is aláírom, de azt már nem, hogy egy karatés nemcsak hogy megütötte ezt a szintet, de még felül is múlta.


Szakember meg itt egyedül neked kell, hogy kikúráljon a kóros hazudozási kényszeredből.

2020. aug. 13. 12:56
 57/83 anonim ***** válasza:
60%

Hát, ez már tényleg kabaré.

16-os, 22-es, 43-as meg már a fene tudja visszafelé hány választ írtam.

Próbáltam Neked valamennyire kifejteni a tradicionális karate stílusok hogyanját, miértjét (talán a 3 "K"-Kihon, Kata, Kumite elve maradt ki, illetve a bunkai, a tuidi, a todome waza, stb. ), főleg az okinawai vonalat próbáltam leírni. A japán az megint téma, ezzel oldalakat lehetne szorgalmasan tölteni. Én biztos vagyok benne, hogy Te nem vagy tapasztalt személy, kiábrándult karatéka, több mint 20 éves múlttal. Ugyanis, ha az lennél, már rájöttél volna hogy ez az egész görcsös, érkidagadós erőlködős bizonygatás felesleges. Valószínűleg összeollózgattad a gyakorin a válaszokat, illetve youtube videókból szeded a "tudásodat." (A wing chunos videód tökéletesen alátámasztotta, ha kicsit is tájékozott lennél, rájohetnél hogy egy harcban/sparringban főként a küzdelmet vívó harcos képessége a lényeg, hogy mennyire tudja az ellenfélre erőltetni a neki kedvező harcmodort, és nem maga a stílus!) Ki ezért, ki azért karatézik, jómagam is leírtam hogy szívesen látogatok a mai napig karate edzéseket testmozgás, a tradíciók szeretetének céljából, illetve kikapcsolódásként.

Emellett jómagam is űzök full contact sparring alapú küzdősportot (már ha időm engedi).

Ökölvívás, muay thai, savate, stb. valóban letisztult, nagyon hatékony küzdőrendszerek. Nyilván megtapasztalod milyen érzés bemosni egyet a másiknak, ahogyan azt is milyen ha bevernek egy balhorgot vagy kapsz egy fouetté-t az arcocskádba. Az önvédelemhez elengedhetetlen a sparring, azonban egy utcai szituáció jóval messzebre megy, mint egy kesztyűzés.


Ha 20 éves edzésmúltad lenne, akkor magaddal foglalkoznál, az edzéseidre figyelnél, és legfőképpen hatalmas önuralmad lenne, nem hülyéznél le másokat, nem fröcsögnél, a kóklerekre legyintenél egyet és kinevetnéd őket.

Azt tartom még elképzelhetőnek, hogy simán trollkodsz, provokálsz. Nincs vele baj, csak értelmét nem látom. :))))

(Az oblique kick egyébként valóban nem wing chun technika, más stílusokban is megtalálható, pl. savate-ban chassé frontal néven) .

2020. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
60%
57-es vagyok, és ne hargudj az hogyan van, hogy Te állításod szerint több mint 20 éve foglalkozol harcművészetekkel, küzdősportokkal és karatéval kezdtél anno 20 évvel ezelőtt, de egy korábbi válasz után mégis megkérdezted hogy mit jelent az Osu/Oss kifejezés?:)))))))
2020. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
18%
A tradícionális karate stílusok ugyanúgy használhatatlanok. Az alap rendszerrel van a baj, nem csak azzal, ahogyan tanítják.
2020. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:

Valóban nem tudom mi az Osu, ezt elismerem. Nálunk ez nem volt használatban. Mikor kezdtem, 10-11 éves voltam.


"Valószínűleg összeollózgattad a gyakorin a válaszokat, illetve youtube videókból szeded a "tudásodat." (A wing chunos videód tökéletesen alátámasztotta, ha kicsit is tájékozott lennél, rájohetnél hogy egy harcban/sparringban főként a küzdelmet vívó harcos képessége a lényeg, hogy mennyire tudja az ellenfélre erőltetni a neki kedvező harcmodort, és nem maga a stílus!)"


Na ezzel a kijelentéseddel b@sztad el. Ha magyarázni kell miért, bátran szólj és kifejtem, de azzal csak majd azt bizonyítod, hogy az életben nem csináltál mást a karatén kívül.


A wing chunos videó meg azt bizonyítja, hogy a karate stílusidegen technikák ellen nem tud mit kezdeni. Láttad mit csinált a karatéka? Begőzölve kalimpált, egy normálisan végrehajtott tsuki-t nem láttam tőle. Vagyis barátom itt nem az én tudásom ami megkérdőjelezhető.

2020. aug. 13. 13:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!