Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van ennyire felkapva a...

Miért van ennyire felkapva a karate?

Figyelt kérdés

Nem egy kérdést olvastam, amely a fentebb említett stílusról szól. Mikor pedig valaki kommentben leírta, mennyire alkalmatlan önvédelemre eme harcművészet, akkor jöttek a vérig sértett karatékák, akik foggal-körömmel védték kedvenc "kínai/üres kezüket".


Mielőtt valaki provokációval vádolna, csupán az célom, hogy belássak a karate "kulisszái" mögé, illetve megértsem az őt körülvevő hype okát.



2020. aug. 6. 12:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 A kérdező kommentje:
Ez így van.
2020. aug. 11. 21:25
 42/83 anonim ***** válasza:
32-esnek igaza van. Azért kell boxolni, hogy leüsd az autószerelőt, ha átver.
2020. aug. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
77%

"Semmiféle sérelem nem ért engem karate közben efelől nyugodt lehetsz. Sőt megsúgom, hogy azzal kezdtem, több mint 20 éve. De kipróbáltam más stílusokat is és kinyílt a szemem"


Ha jól értelmezem, több mint húsz éve kezdted karatéval, azóta pedig más stílusokat űzöl.

Tehát több, mint 20 év harcművészeti tapasztalatod van. Aki ekkora tapasztalattal és rutinnal rendelkezik, annak hogyan nincsen annyi önfegyelme, hogy ne pocskondiázzon egy stílust? Miért fáj az Neked, hogy sokan szívesen gyakorolják a karatét? Elég részletesen ki lett fejtve sok minden a karatéról. Sok a kókler edző, az igaz, én is részletesen kifejtettem a 22. válaszomban a véleményem. De ha Neked ekkora szívfájdalmat okoz a kókler edző, és nem tudsz miatta aludni ahelyett, hogy egy jót röhögnél rajta, akkor fognod kellene Magad, a több mint 20 év harcművészeti tapasztalatoddal meglátogatni a kókler edzéseket, és dpjo fightban rendezni ezt (már ha hajlandóak rá.) a gyakorin való pocskondiázás helyett. Az egészséges filozofálgatással, "elemzéssel" (bár ez hatalmas ökörség, ha élőben elkezdesz elemezgetni mondjuk egy karatés sukui ukét és demonstrálod, hogy mondjuk egy balhorgot nem lehet vele blokkolni, természetesen azt mondom igazad van) de itt a gyakorin görcsölve bizonygatni, ez nem tudom milyen harcművészre vall.

Engedd el ezt, fogadd el bármennyire is fájó, hogy vannak akik szeretnek karatézni, a kóklereket el kell engedni, kismilliárd stílusban vannak még kóklerek, ezerszer jobban meghypolva. Miért nem velük foglalkozol? Segítsek?

Yellow bamboo, slapoeira, Frank Dux-féle "Dux ryu ninjitsu", Choriok, stb. stb.


Na, ezek tényleg röhejesek, ajánlom a megtekintésüket.

2020. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként, ha jól sejtem ez a Te kérdésed?


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..

2020. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 A kérdező kommentje:
Rosszul sejted
2020. aug. 12. 21:19
 46/83 anonim ***** válasza:
78%

Hát persze, mindjárt gondoltam. Nem is értem, miért jutott eszembe, hogy valami hasonlóság lehet a kérdések között... :))))


Nos, én javaslom, hogy trollkodás helyett inkább valóban próbálj ki valamilyen harcművészetet vagy küzdősportot. Hidd el, nem fogod megbánni. :))

Eredményes sportolást, jó edzést kívánok!

2020. aug. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 A kérdező kommentje:

"Mindenkinek egyértelmű, hogyha beüti a "karate" kulcsszót, a kiadott találatok jelentős része egy embertől indul, a pejoratív tartalomról ne beszéljünk. Komolyan elgondolkodnék az illető helyében az életemről."


Nem akartam vitázni, személyeskedni, csupán véleményekre voltam kíváncsi, hogy miért népszerű a kérdésben szereplő harcművészet. A saját véleményem, meg csak leírhatom.


Amúgy van bizonyítékod, hogy a jelentős rész tőlem származik? Nem fordulhat-e elő, hogy tapasztaltabb személyek, kiábrándult karatékák osztják meg nézeteiket? De miért is lehetne ez lehetséges igaz?:) Hisz a karate annyira életszerű és hatékony rendszer, hogy már szinte hiba nélküli. Aki egyszer elkezdi, egyből látja, hogy az egyik legreálisabb, legkönnyebben alkalmazható harcművészet, minőségi technikákkal megspékelve. Csupán a hülyék nem látják a benne rejlő hatalmas potenciált. Aki savazza bizonyára csak azért teszi, mert nincs hozzá tehetsége, valamint lusta és nem hajlandó időt szánni eme remek rendszer megismerésére igaz?

2020. aug. 13. 09:07
 48/83 anonim ***** válasza:
A gyúrós barmokat, akik azt hiszik, hogy a súlyok emelgetésétől kemények lesznek, a karatékák is agyonütnék.
2020. aug. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 A kérdező kommentje:

"A gyúrós barmokat, akik azt hiszik, hogy a súlyok emelgetésétől kemények lesznek, a karatékák is agyonütnék."


Vagy nem

2020. aug. 13. 10:25
 50/83 anonim ***** válasza:
66%

"Hisz a karate annyira életszerű és hatékony rendszer, hogy már szinte hiba nélküli. Aki egyszer elkezdi, egyből látja, hogy az egyik legreálisabb, legkönnyebben alkalmazható harcművészet, minőségi technikákkal megspékelve. Csupán a hülyék nem látják a benne rejlő hatalmas potenciált. Aki savazza bizonyára csak azért teszi, mert nincs hozzá tehetsége, valamint lusta és nem hajlandó időt szánni eme remek rendszer megismerésére igaz?"


Pont az ilyeneket unják nagyon sokan itt és azért kapsz olyan válaszokat, amilyeneket. Senki se mondta, hogy a Karate a legjobb stílus, stb, csak már mindenki unja, hogy állandóan a Karate miatt sír a szátok. Nem tetszik, akkor nem tetszik, kész. Nem kismilliószor itt kell sírni miatta, hogy "életszerűtlen, stb".

Meg az olyan hisztit is unja mindenki, mint amit megint leművelsz. Mert ez már megint semmi több, csak gyerekes hiszti, mert beszóltunk neked. Ezt meg az egód nem viseli el.

2020. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!