Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van ennyire felkapva a...

Miért van ennyire felkapva a karate?

Figyelt kérdés

Nem egy kérdést olvastam, amely a fentebb említett stílusról szól. Mikor pedig valaki kommentben leírta, mennyire alkalmatlan önvédelemre eme harcművészet, akkor jöttek a vérig sértett karatékák, akik foggal-körömmel védték kedvenc "kínai/üres kezüket".


Mielőtt valaki provokációval vádolna, csupán az célom, hogy belássak a karate "kulisszái" mögé, illetve megértsem az őt körülvevő hype okát.



2020. aug. 6. 12:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
53%
A karatéban tényleg nem.
2020. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
70. Az már nem karate.
2020. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
54%
Karatézom, engedd meg, hogy tudjam :D Nevetséges. A tradícionális dolgokkal lövésetek nincs többeteknek.
2020. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
73. Bárki fel tudja keresni a YouTubeon a tradícionális stílusokat is. Ugyanúgy alapvetően nem jók.
2020. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
Kérdező, a 61-es válaszoló vagyok, nem igazán volt időm ide írni, most van szerencsére. Kérlek, olvasd el még egyszer alaposan a válaszomat, és értelmezd.
2020. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
100%

Én karatékaként azt hiszem, normális hangvételben írtam a csodálatos kérdésed alá, próbáltam kifejteni a nézeteimet, az álláspontomat higgadt hangnemben. Soha nem állítottam azt, hogy a karate mekkora hatékony dolog önvédelemre, vagy az "utca királya" lennék. Azt hiszem, budo baromságokat sem osztottam meg. Én szeretek karatézni, tetszik a mozgásvilága, szeretem csinálni, remek testedzés számomra és kikapcsol, én nem az önvédelem miatt gyakorlom, arra vannak hatékonyabb, letisztultabb mozgással bíró stílusok is. Ezt előzőleg alaposan le is írtam, kivesézve.

Ezzel mi a gond???

Szerintem semmi. Azzal viszont annál inkább, ahogyan itt egyes kommentelők, akik harcművésznek/küzdősportolónak vallják magukat, ordenáré módon pocskondiáznak egy stílust, gyűlölettől fűtve. Ez nem sportolóhoz méltó viselkedés, alázat, önuralom az teljesen zéró, és persze "X éve boxolok és thai boxolok" meg "én már jártam karate edzésen is és tudom hogy egy kalap bélsár" stb. Persze, hogyne. Ha sportember lennél, akkor normális önuralmad lenne, és nem egy anonim fórumon pocskondiáznál egy stílust. Az ilyen kommentelők soha életükben semmilyen edzésen nem jártak, soha nem sportoltak semmit, maximum Youtube videókat rongyosra nézik.

Szégyen, ahogyan viselkedtek és küzdősportolónak van képetek hazudni magatokat.

A nagy Gyk-s "thai boxolók", akik folyamatosan más stílust szidnak, kérdezzetek már meg egy Rehák Györgyöt, Bata Tamást, Blazsekovics Ferencet, Bányász Adriánt (vagy bármelyik nagy nevet aki jelen volt a magyar muay thai bölcsőjénél) egy másik harcművészeti stílusról. A fenn említett mesterek közül egyiknek sem jutna eszébe pocskondiázni, ócsárolni más stílusokat, még ha személy szerint nem tartják hatékonynak akkor sem!


Kérdező, ne haragudj én most írtam ide utoljára, ma volt egy kis időm de én többé nem fogok ide írni, mert teljesen felesleges, itt csak az esztelen gyűlölködés megy. Te és a gyűlölködő kommentelő társaid szégyent hoztok a sportolói mivoltotokra és az általatok (állítólag) űzött stílusokra is. Önuralmat kellene mutatni és megfelelő alázatot, sportolói magatartást, nem pedig provokálni az embereket. Ha pedig valóban sportoló vagy, ne adj' Isten versenyző is, akkor kérlek gondolkodj el azon, hogy milyen példát mutatsz az egyesületetben edző társaidnak, az utánpótlásnak.


Jó éjszakát, további eredményes edzést és sikereket kívánok!


Egy "ucca királya cs*cska karatés"

2020. aug. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt leszögezném, hogy én nem konkrétan a fő kérdésre válaszolok, szimplán csak "belekötök" néhány válaszoló hozzáállásába.

Én személy szerint (hiszi aki akarja) 5 éve vagyok boxoló, kisebb-nagyobb eredményekkel (országos szintű, egyelőre semmi nemzetközi aki nagyon le akarja hivatkozni az egyetemi jelentkezéshez kaptam a MÖSZ-től hivatalos igazolást, hogy nekem van országos érmem privátban elküldöm). Muszájnak éreztem leírni ezt, mert biztos azonnal az lesz ,hogy kamuzok.

Először is ahogy előttem már írták igenis a harcos számít, egy lusta, lassú, nagypofájú bunyós nem lesz erősebb egy gyors, robbanékony, higgadt társa ellen. Megint csak az is hülyeség, hogy hasonlítjuk a stílusokat, hogy melyik jobb utcán. Elmondom, ha már ezen parázol akkor egyik sem, mert valószínűleg azonnal leblokkolsz majd, és az 5 éves kora óta utcai bunyóban edződött mohikám reflexből fog vagy megverni vagy rosszabb esetben lebökni, esetleg hívni a haverjait. Nem tudom mi a tudományos megnézése, de az emberbe ösztönszinten bele van kódolva, hogy "üss, fuss vagy maradj láthatatlan" ha te ebből a háromból nem az első vagy akkor azt csak az éles (akár verseny) bunyóval tudod edzeni, de ha már huzamosabb ideig versenyző vagy akkor nem jössz gyk-ra megmondani a tutit mint egy hülye (én is először írok választ hasonló témában)

A második része a válaszomnak, hogy a boxot mint olyat nem azért formálták ilyenre. A profi bunyó egy hatalmas show, legyen sok akció, látványos védekezés, nagy pofonok, verelyték és vér. Nem véletlen a 8-10 unciás kesztyű sem, hiszen ebben lehet effektíve a legnagyobbat ütni (ha egy profi boxoló kesztyű nélkül szájbavág valakit teljes erővel a keze fixen szilánkosra törik). Nem véletlen az sem, hogy az amatőröknél már nincs fejvédő egy ideje.

El kell fogadni, hogy ez is egy sport, így nem arra találták ki, hogy más sportokkal versengjen, érdekes módon maratonfutók nem állnak le Phelps-el 200 pillangót úszni.

Harmadszor pedig általában egy utcai összetűzés nem úgy megy, hogy van időd megmutatni a hatékony technikákat. Általában az nevet a végén aki először üt, vagy kés van nála, hozzád vág egy sörös korsót, haverokkal van stb szabályokat meg végleg nem tisztel senki. Én is ha bajba kerülnék, tökönverem az ellenfelem amilyen erősen csak tudom, vagy ha nem akkor állon ha a barátnőm vele van felkapom és futok. Lehet itt írni, hogy így meg úgy lehet legyőzni mindenkit, de az élet nem játék.

Köszönöm, hogy elolvastad, további jó őrjöngést!

2020. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 A kérdező kommentje:
Én megnézném azt az igazolást. Dobd rám privátban.
2020. aug. 27. 12:52
 79/83 A kérdező kommentje:
A 79-es a MÖSZ-ös boxoló
2020. aug. 27. 13:16
 80/83 Thunderfairy ***** válasza:
Az utolésó hozzászoló válaszát tanuld meg kivűlről kérdező.
2020. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!