Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikidó mennyire hatékony...

Aikidó mennyire hatékony küzdősport és egyáltalán a küzdősport elnevezés megfelelő kifejezés rá?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 15:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
69%
A küzdősportoknak egyik lényege a másik ember sportágának tisztelete.Egyik sportágat sem érdemes lebecsülni. Nem a kérdések a rosszak, hanem, az, hogy mindig vannak akik hőbörögve szidják a más sportágakat. Főleg a sportágak " selejtjei" ilyenek. Akik hosszú időt, 6-8-10 évet stb komolyan eltöltenek bármely sportágban és komolya veszik, azoknak eszükbe sincs szidalmazni fórumokon más sportágakat. Kell a fórumozáshoz is némi intelligencia. Van akikből az alap is hiányzik ezen téren. Ez a fórum azért van, hogy kérdezzenek és vannak akik a kérdésekhez intelligens módon és vannak akik bunkón viszonyulnak. Mindig azt minősíti aki a kommentet írja.
2021. jan. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
"figyeljetek. ez az a kérdező gyerek aki már több mint fél éve azt csinálja hogy kiír egy troll kérdést" Atyaúristen. Ezt a sok zagyvaságot már nem minősítem. " Provokáció, trollkodás egymásnak ugrasztás" ez már beteges összeesküvés elmélet. Na itt fejezzük ezt be, legalábbis részemről elég volt. A hülyeségnek is van határa. Szép estét és kellemes további elmélet gyártást. Ez borzalom.
2021. jan. 19. 17:21
 3/38 A kérdező kommentje:
Látom a moderátor törülte a sok sértő kommentet. Talán majd lehetőség lesz értelmes párbeszédre is értelmes emberekkel.
2021. jan. 19. 17:25
 4/38 anonim ***** válasza:
60%

beleértve a tiédet is. lescreenshotoltam ha valakinek kell :D

[link]

2021. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Szerintem hagyd abba.
2021. jan. 19. 17:47
 6/38 anonim ***** válasza:
35%

Na, és pont első válasznak megmaradt a tévhit. Akkor még egyszer: amit immáron az első ír, az ott hibás, hogy van különbség a tényeken alapuló kritika és az agy nélküli fika között. A régi válaszolók, akik értettek is a témához és nem laikusként okoskodtak, nagyon szépen közölték a tényeken alapuló kritikákat! Ideje lenne megérteni végre, hogy az nem fika vagy leszólás, hogyha azt mondom, hogy a modern hadviselésben a P-51 Mustang nem állná meg a helyét. Az se fika vagy leszólás, ha azt mondom, hogy az A6M Zéró elavult 1942 után, mert a Corsair nagyon csúnyán 12:1 arányban meggyalázta. Ez is tényen alapuló kritika, hogy az A6M elavult. Aikidósok átlag embereket nem tudnak földre vinni és erre van 100 példa. Arra, hogy boxolók, thaiboxolók felrúgják műholdnak 0 nehézséggel az aikidósokat, wing chunosokat, karatésokat megint 1000(!!!) bizonyíték van és nem kérdés. Ez nem leszólás, nem fika, hanem tényeken, tapasztalatokon alapuló kritika. Lehet szeretni az A6M-et és aikidót, attól még gyengék lesznek. És ez még mindig tényeken és tapasztalatokon alapuló kritika! Ahogy az is, hogy a grappling stílusok felmossák a padlót a striker stílusokkal. Lehetsz te akármekkora boxoló, jön egy birkózó és felmossa veled a padlót 100-ból 99x, 1x meg szívinfarktust kapott. Ez sem fika, ez is tényeken, tapasztalatokon alapuló tény, kritika. Ezt kéne már megérteni. Remélem a kérdező megérti, a többiek nem érdekelnek.


Úgyhogy kérdező! A válasz a kérdésedre röviden: nem hatékony. Lehet annak nevezni, mert harcra készült, csak nem sikerült. Attól még persze az, egy harci stílus csak körülbelül 0 harcértékkel.

2021. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy az Aikodoban nincsenek versenyek. Legalábbis a sportági szövetségek nem rendeznek. A többi sportággal összehasonlítva mekkora a hatékonysága azt nem tudom és én biztos nem akarok semmilyen vitát gerjeszteni. Ha jól értelmezem a válaszodat akkor nem tartozik kifejezetten a küzdősportok kategóriájába. Láttam néhány videót, hatékonynak tűnt, de ott is ha jól emlékszem a " béke sportjának" nevezték. Amit a birkózásról írtál az érdekes, de ha egy birkózó kap egy erőteljes rúgást vagy erőteljes ütést ( Nem az akidosoktól, hanem például egy thai boxolotól) akkor nem biztos, hogy a birkózó jön ki jól a dologból.
2021. jan. 19. 18:17
 8/38 anonim ***** válasza:
37%

Nincsenek versenyek, ezért nincs is kompetitív bunyó bennük, tehát nem is fókuszálnak arra, hogy igazán jók legyenek. Rengeteg videó van, ahol hivatásos aikido mestereket ütnek le úgy, mint átlag embereket és szegények semmit nem tudnak csinálni.


A birkózókról annyit, hogy egy undorító tankok. Volt régen nálunk is egy boxon, azt nem lehetett sehogy se kiütni. Olyan nyaka és olyan oldala volt, hogy bárhogy verted, semmi nem történt, lepattant róla minden. Igen, a rúgás is, ezt thaiboxolók mesélték. Egy birkózó beront rád és vége, szinte semmit nem tehetsz ellene. Meg tudod ütni, meg tudod rúgni, de csak azt éred el, hogy dühösebb lesz és még inkább a földnek vág. A birkózás az egyenesen csalás. De elmondom, hogy egy amerikai focista is vadállat és képes lehet komoly gondokat okozni még egy profi boxolónak is. Úgyhogy hidd el, nem véletlenül van 100:1-es win-lose rátájuk a grappling stílusoknak a striker stílusok ellen. Ez is ki lett szépen tapasztalva az évek során és MINDENKI elmondja neked ezt, akinek valóban van tapasztalata harc terén ezen stílusokkal.


Egyébként neked is azt tudom ajánlani, kérdező, hogy te magad járj utána. Ne hallgass innen senkire, mert mindig lesznek okoskodók, akik szerint a wing tsun a tuti. Te magad menj le MINDEN edzésre, próbáld ki, csináld, kérdezz a mestertől, használd a fejed, nem kell kutyát játssz aikido edzésen, hiába néznek rád csúnyán, ha nem tudnak földre vinni, akkor az az ő bajuk. Engem aikido edzésen senki nem bírt megmozdítani, aztán jöttek a dumák, hogy nem akarták, hogy fájjon. Mondom bró, én boxolok és bjj-zek, jöhet a fájdalom, ne aggódj. Érdekes bjj-n ki tudnak úgy csavarni, hogy nyekkenek és pördülök és fekszek azonnal. Ott nem hitegetés van, odajön a mester és összehajtogat akkoris, ha ellenállok. Aikidon ellen se álltam, úgy se tudtak csinálni velem semmit.


Lényeg a lényeg, hogy neked is ezt ajánlom, hidd el, aki sok stílust kipróbál, az képben lesz a dolgokkal. Ezért voltam én is minden létező stíluson már. Ez a legjobb módja a tanulásnak. Interneten mond mindenki amit akar. Neked magadnak kell utána járni. Hidd el, jobb lesz úgy. Tudom, most a korona miatt nehéz, de utána uzsgyi mindenre! :)

2021. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
A birkózókat a jiu-jitsut gyakorlók sem tudják legyőzni? Ott ha jól tudom két irányzat van a japán és a brazil. A kettő nagyon különbözik egymástól?
2021. jan. 19. 21:39
 10/38 anonim ***** válasza:
A japán főleg állóharc, azon belül csinál mindent, mégse tud semmit. A brazil, amit én toltam az meg csak földharc. Földrevitelekben gyengébbek a birkózóknál, de nem is kell jobbak legyenek, hagyják magukat levinni, aztán a földön legyőzik őket meg mindenki mást is. Nyilván láttunk már birkózót győzni bjj-s ellen, de földharcban a bjj a király.
2021. jan. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!