Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikidó mennyire hatékony...

Aikidó mennyire hatékony küzdősport és egyáltalán a küzdősport elnevezés megfelelő kifejezés rá?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 15:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"Leírtam korábban nem boksz szintű ütésekkel gyakorolnak a Yoshinkan Aikidoban, de te egyből azzal jössz, hogy nem ér semmit."


Ne hazudozz, nem írtam, hogy boksz szintű ütésekkel edzeni semmit nem ér. Azt írtam, hogy bemondásra nem hiszem el neked, hogy úgy edzenek és nem találom értékelhető nyomát, hogy tényleg így edzenek, te meg csak terelsz.


"Ha meg ennyit nem tudtál megérteni, akkor minek linkeljek neked angol blog bejegyzéseket arról, aki elvégezte az intenzív 11 hónapos edhőtáborait, stb?"


Én is tudok neked angol blogbejegyzést írni bármiről. Videót linkelj, ahol boksz szintű ütésekkel gyakorolnak.



"Meg megint a végére beírod, hogy az Aikido egy f*szság, bebizonyítva, hogy nem olvasol el semmit."


Nem is írsz semmit, csak fäszságokt.

2021. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 kosarasistvan ***** válasza:
Egy szó is száz az aikido éles helyzetben fos főleg ahogy itt tanítják mivel az ösdzes instuktor öntelt kis homi
2021. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

#15-ben leírtad a lényeget, ami válasz is a kérdésre:

"az aikidó egy olyan Út, amellyel le tudjuk győzni a konfliktusokat magunkban, és amellyel békét teremthetünk a világegyetemben. Ennek megfelelően az aikidó gyakorlása során nem létezik ellenfél vagy ellenség, hanem partner van, akit vezetnünk és irányítanunk kell. A gyakorlónak tehát nem a pusztításra, hanem minden esetben az építő jellegű konfliktuskezelésre kell törekednie."

E szerint nem kűzdősportnak szánták és nem is romboló, agresszív egyének kinevelésére. Célja a konfliktuskezelés kívűl-belül, jelmondata, hogy az a jó, megnyert harc, ami el se kezdődik. Továbbá nem mások legyőzése a cél, hanem önmagunk fejlesztése, főleg szellemi szinten. Ha a harc lenne a fontos, akkor nem kellene Aikido, hanem elég lenne az Aiki-jutsu, amiből Ueshiba kifejlesztette. A jutsu (technikát, módszert jelent) végződések (Aiki (Jiu)-jutsu, Karate-jutsu, Ken-jutsu, Bu-jutsu) teljesen más felfogást jelölnek, mint a do (út, művészet) végződés (Aikido, Karatedo, Kendo, Budo). Mondhatnánk úgy is, hogy a jutsu célja az ellenfél megsemmítése, a do célja önmagunk (pontosabban az egónk) "megsemmítése". Ezt tudni kell, ha valaki japán harcművészetekkel akar foglalkozni. Ha nincs rá valakinek hajlama, akkor jobb ha nem foglalkozik vele, és keres magának olyan "harci rendszert" vagy sportot, ahol az erő, a versenyszellem és az agresszió van a fókuszban.

2021. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

Aikido jelentése: a kí-vel való harmónia útja (a kí az az energia, ami a világot működteti, lásd még: chi, jin és yang, Tao).

Ez alapján eleve nem lehet kűzdősport vagy olyan rendszer, ahol valaki könnyen és gyorsan megtanulhat verekedni, mert a célja teljesen más: a test, a lélek és a kí egyesítése a gyakorlás által (ezt hangsúlyozza Ueshiba Kishomaru, az Alapító (O'Sensei) fia mindvégig az Aikido szellemisége című könyvében. Ettől jobbra-balra részben eltérnek Ueshiba Morihei korai tanítványainak iskolái, ahol az akkor tanultak alapján inkább a harci, önvédelmi jelleget hangsúlyozzák (pl. Yoshinkai és Tomita féle irányzatok, utóbbiban "versenyeket" is rendeznek késtámadások védéséből), illetve az egyik későbbi tanítvány, Koichi Tohei irányzata, ami még inkább hangsúlyozza a kí és a szellemi önépítés szerepét.

2021. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%
#32: Nem kéne ragálnom ilyen megállapításokra, de egykori aikido instruktorom, Szabó Balázs védelmében szeretném ezt visszautasítani, bár ő már valószínűleg eljutott arra a szintre, hogy nincs szüksége rá.
2021. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

#14: "és azért nem harcművészet, mert nincs harci háttere vagy hagyománya. Kb. 80 éve egy flúgos fazon kitalálta, hogy létrehoz egy rendszert, amivel úgy tud másokat legyőzni, hogy a támadónak sem esik baja."


Javíts ki, de úgy tudom, hogy az a "flúgos fazon" (akinek azért -veled szemben - van a világon egy pár követője halála után 50 évvel is) már több harcművészetben is mester volt miután a Takeda szamuráj klán tagjától, Takeda Sokaku-tól, a Daito Ryu - Aiki jujutsu mesterétől tanultakra, illetve kard- és lándzsavívási tudására alapozva (évtizedek alatt) kifejlesztette azt, amit ma Aikido-nak neveznek, a bushido hagyományok modernkori megőrzésére. Azt kétlem, hogy az volt a cél, hogy a támadónak nem esik baja, egy nikjo vagy egy kote-gaishi garantálja a csuklótörést vagy az ínszakadasát, még ha edzésen nem is erre törekednek. Felróják neki, hogy nem dolgozott ki részletes módszertant, de a klasszikus kínai, illetve japán mesterek nem magyaráztak, csak ütöttek és dobtak, ezt kellett megfigyelni a tanítványnak. Az Aikidót azáltal melítélni, hogy nem gázolja le erőből az "ellenfelet" egy máspdperc alatt, mint a vele összehasonlított "harci" rendszerek, butaság, akkor nem lett megértve az Aikido tanulásának a célja.

2021. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

#14: Szép is volna egy olyan társastánc, ahol a pár egyik tagja percenként kerül a földre. Az csak a technikák gyakorlása, nem szabad harc (randori).

Sajnos vagy nem sajnos, azokat sokáig kell gyakorolni, nem az átlag, türelmetlen nyugati embernek találták ki, aki azt várja, hogy félév után le tudja tarolni utcán, ha valaki beleköt. (Ezt csak Wing Tsun-on hírdették, de szerintem ott se hitték.)

2021. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Fejezd már be, haver! Te kajak három óránként írsz egy regény méretű kommentet egy januári kérdéshez? Szerinted el fogja olvasni bárki is? Nyugi, cimbora! Menjél inkább aikidózni, az való neked, egészségedre!
2021. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!