Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikidó mennyire hatékony...

Aikidó mennyire hatékony küzdősport és egyáltalán a küzdősport elnevezés megfelelő kifejezés rá?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 15:48
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
"összes stílust már tanult, tapasztalt, valódi harci tudással rendelkező személy" Ilyen kérkedő dicsekvést bárki írhat saját magáról. Aki meg nem szereti ezt az otromba hőzöngő stílust az ugye "troll." Nagy száj az van, de én csak nevetek ezen modoron.
2021. márc. 14. 00:06
 22/38 anonim ***** válasza:

"Ez is hülyeség, érdemes lenne előbb legalább nézni bunyókat, ahol lehet használni álló és testharci technikákat is, aztán rögtön tudnád, hogy ez marhaság, amit írtál"


Brock Lesnar vs Alistair Overeem volt a legelső UFC gála, amit megnéztem, hidd el, nem ma kezdtem el nézni. :)

Junior dos Santos neve ismerős? Na, ő konkrétan arról volt híres, hogy takedown defensere gyúrt rá nagyon és alig tudták levinni őt a földre. Ezzel lényegében teljesen ledominálta a birkózókat, mivel röhögve ütötte szét a fejüket.

Szép és jó Khabibot és társait emlegetni, de Khabibék és társai külön fogalom. Ők MT-t tanultak volna, akkor is ugyanezen a szintén lennének.

2021. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

" Kb. 80 éve egy flúgos fazon kitalálta, hogy létrehoz egy rendszert, amivel úgy tud másokat legyőzni, hogy a támadónak sem esik baja."


Nem, hanem létrehozz egy kiegészítő rendszert a Jujutsuhoz.


"ami pedig akár még működhetne is, azt sem gyakorolják nyomás alatt, így pedig nem lehet olyan szinten megtanulni, hogy élesben alkalmazni tudd."


Irányzattól függ. Yoshinkan irányzatban nyomás alatt gyakorolják, ütni kell, nem csak szimuláció az egész. Magában az se ér sokat, mint ahogy a mai világban se ér semmi sokat.

2021. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, hanem létrehozz egy kiegészítő rendszert a Jujutsuhoz."


Ezért kitalált nem működő technikákat olyan dolgokra, amikre a jujutsuban már eleve voltak és működtek.


"Yoshinkan irányzatban nyomás alatt gyakorolják, ütni kell, nem csak szimuláció az egész."


Őszintén remélem, hogy simán csak tévedsz és nem direktbe hazudsz.

Legalább linkelhetnél valami videót róla, ahol ez történik, mert én egyet sem találok.

2021. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

24:


"Ezért kitalált nem működő technikákat olyan dolgokra, amikre a jujutsuban már eleve voltak és működtek."


Nem, hanem olyan technikákat gondolt ki, amik szerinte jól működnek a Jujutsuval. Arról már a síron túlról nem tehet, hogy használhatatlanul oktatják sok helyen.


"Őszintén remélem, hogy simán csak tévedsz és nem direktbe hazudsz.


Legalább linkelhetnél valami videót róla, ahol ez történik, mert én egyet sem találok."


Miért hazudnék? Ne boksz ütéseket képzelj el, de nézz utána a senshusei programnak. Ott nagyon sok beszámolóban írnak róla, hogy ütniük kell, több fő ellen is gyakorolnak, stb. Nem tökéletes rendszer, de kevésbé hígfos rendszer, mint a többi Aikido irányzat.

2021. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, hanem olyan technikákat gondolt ki, amik szerinte jól működnek a Jujutsuval."


A varázsszó a szerinte.


"Miért hazudnék? Ne boksz ütéseket képzelj el, de nézz utána a senshusei programnak."


Nem monndtam, hogy feltétlen hazudsz, simán tévedhetsz is. "Nézz utána xy-nak" virágnyelven a nem tudok ilyen mutatni, de hallottam, hogy állítólag van ilyen.


[link]

Ebben a 'szenszej' partnerei maguktól lefekszenek. Néha hozzájuk sincs ideje érni, hogy valami technikát imitáljon. A lefekvő emberek keményebben dolgoznak, hogy látványosan eldobják magukat, mint az aikido mester. És ez nem kiragadott példa, mindenhol ugyanez látszik. Pontosan ugyanolyan hígfos rendszer, mint a többi aikido irányzat.


Az meg, hogy kik mimilyen beszámolót írnak, nem érdekel. A papír mindent kibír, egy küzdősportnak vagy harcművészetnek meg a gyakorlatban kell működnie, nem papíron.

2021. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
53%
Jézusom, srácok! Milyen érzés egy januári, több mint két hónapos, amúgy is provokációnak szánt kérdés alatt szőrszálhasogató, vérciki vitát folytatni?
2021. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

26:

Most komolyan, egy bemutatót linkelsz. Most ez kategóriától függetlenül nevetséges, ilyen bemutatót minden küzdősportnál, harcművészetnél tolnak ezerrel.


"Az meg, hogy kik mimilyen beszámolót írnak, nem érdekel. A papír mindent kibír, egy küzdősportnak vagy harcművészetnek meg a gyakorlatban kell működnie, nem papíron."


Akkor meg ne tanulj semmit, mivel nem nagyon van olyan, ami a pisztolylövést megállítja. :D


27:

Én jót szoktam az ilyeneken szórakozni, néha direkt tolom tovább a témát. :D

2021. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

"Most komolyan, egy bemutatót linkelsz."


Mit linkeljek, ha csak bemutató van. Eleve tőled kértem, hogy linkelj valamit, ahol nyomás alatt alakalmazzák/gyakorolják, te meg azt mondtad, keressek magamnak. Hát nem találok.


"Akkor meg ne tanulj semmit, mivel nem nagyon van olyan, ami a pisztolylövést megállítja."


Ne legyél már ennyire egyszerű! Pont ahogy értelmes videó nincs aikidoról, majd írás lesz? Itt is fel volt ajánlva a lehetőség, hogy linkelj valamit. Nem tetted meg, azt írtad, nézzek utána magamnak. Meg egyáltalán mit vársz egy ilyen gyakorlati témától, mint a küzdősportok írásban? Valaki leírja, hogy persze, ez tök jó meg minden, egyszer visszatérítettem vele egy páncéltörő rakétát arra, aki kilőtte. Annyi humbug írás létezik mindenféle témában, de pont ez egy olyan, ahol tényleg egyszerű alátámasztani vagy cáfolni:


Mutass nekem egy aikidokát, aki leaikidoz valakit, aki nem akarja hagyni magát. Te mutass ilyet nekem, mert én csak megrendezett videókat találok. Amíg ilyet nem teszel, addig az aikido fäszság.

2021. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

29:

Te vagy az egyszerű. :D Te jössz azzal, hogy mindig mindenhol Manny Pacquiao szintjét elérő ütéseket gyakoroljanak, mert minden más különben egy hígfos. :D Leírtam korábban nem boksz szintű ütésekkel gyakorolnak a Yoshinkan Aikidoban, de te egyből azzal jössz, hogy nem ér semmit. Leírtam megint, hogy ugyanúgy önmagában a Yoshinkan Aikido is fos, de nem olyan hígfos, mint a többi irányzat, de akkor is próbálod megmagyarázni, hogy egy fos. Azt, hogy minek nem tudom, mert leírtam én se tartom önmagában jó stílusnak, de itt legalább nem csak ez van.

Ha meg ennyit nem tudtál megérteni, akkor minek linkeljek neked angol blog bejegyzéseket arról, aki elvégezte az intenzív 11 hónapos edhőtáborait, stb? :D

Meg megint a végére beírod, hogy az Aikido egy f*szság, bebizonyítva, hogy nem olvasol el semmit. :D

2021. márc. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!