Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikidó mennyire hatékony...

Aikidó mennyire hatékony küzdősport és egyáltalán a küzdősport elnevezés megfelelő kifejezés rá?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 15:48
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
24%

Akkor pár dolgot említenék csak meg:


- Ezt a beteges birkózók isteni szintű magasságokba emelésével álljunk már le végre. Igen, hatékony sportág, erős leszel, robbanékony, stb. Viszont aki kiismeri a birkózókat, azok simán meg tudják verni őket. Mi a birkózás legnagyobb előnye? Hogy rád ront és leteper. Ezt kivéded kb. a legnagyobb erősségüket vetted el. Tényleges, komoly thai bokszolók ezért szokták nagyon sokszor megszívatni őket, rohannak lábra, repül a térdes és egyből hirtelen megtántorodik a birkózó.


- Aikido önálló stílusnak alkalmatlan. Alapból a megalkotója csak a saját Jujutsu tudását kezdte kiegészíteni vele tudomásom szerint, első körben is Jujutsusoknak tanította, emiatt hiányoznak a harci tudás a képzésekből sokszor.


- Aikido és Aikido között is ég és föld a különbség. Nem minden irányzatban a táncikálás megy, csak idehaza nem nagyon fogsz olyat találni. Japánban van lehetőség 11 hónapos képzésre (ne tévesszen meg, heti 5 nap kőkemény edzés) abból az irányzatból, amit a tokiói rendőrségnek oktatnak. Ott az edzők simán leordítják a fejedet, ha nem ütsz rendesen. Az valamivel komolyabb, de azt se árt kiegészíteni.


- A modern BJJ évek óta gyengébb lassan mindenkitől a földre vitelben. Nagyon elkorcsosult irányzat lett, nagyon kevés helyen oktatnak értelmesen szinten földre viteleket, holott régen szerves része volt, hisz a Judoból alakult ki. Az se igaz, hogy mindenkit legyőznek a földön, ugyanúgy elszokták verni őket, a tapasztalt BJJsek kb. már a meccs előtt instant sírnak, ha megtudják egy catch-wrestlinges az ellenfelük. Mint minden más ez is a harcostól függ a legjobban, csak ugye sokan ezt nem tudják megérteni.

2021. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értelek az Aikido nem rossz csak Magyarországon gyengén, rosszul tanítják? Az egyik ismerősöm egy másik sportágat a Krav Magát tanulta egy évig Budapesten. Az lett a véleménye, hogy egy nagy semmi. Abbahagyta. Aztán évek múlva kiköltözött az Usába és ott újra elkezdte a Krav Magát és azt mondta, hogy ég és föld a között amit Pesten tanítottak. Az ottani, amerikai edzésekkel, tudással elégedett, pestit iszonyú rossznak tartotta. A BJJ- ről nem sokat halottam, az egyik itten kommentelő irt róla érdekes dolgokat.
2021. jan. 24. 21:14
 13/38 anonim ***** válasza:
52%

Nem csak Magyarországon. Aikidoval az a gond, hogy alakult ki, miszerint rendelkezel már erős alappal (jujutsu tudással) és ezt akarod bővíteni. A mai oktatás meg olyan, hogy egyszerűen nem ad alapot, hanem egyből a közepébe csap a dolgoknak. Japánban is egy irányzatról tudok, ahol nem szimulálják az ütéseket, stb, de ott is azért, mert a tokiói rendőröknek is tanítják ezt az irányzatot.

Krav Maga az USAban se a legjobb, csak ott sokszor volt katonák oktatják.

2021. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

"Tehát ha jól értelek az Aikido nem rossz csak Magyarországon gyengén, rosszul tanítják?"


Egyrészt igen, Magyarországon nagyon sok mindent nagyon rosszul oktatnak. Másrészt viszont az aikidoval alapvetőbb problémák vannak. Egyszerűen nem is lehet jól oktatni.


Én a magam részéről nem tekintem sem küzdősportnak, sem harcművészetnek. Inkább harcművészet által inspirált társastáncnak. Azért nem küzdősport, mert nem kompetitív és azért nem harcművészet, mert nincs harci háttere vagy hagyománya. Kb. 80 éve egy flúgos fazon kitalálta, hogy létrehoz egy rendszert, amivel úgy tud másokat legyőzni, hogy a támadónak sem esik baja. Ebből összejött egy rendszer, amiben egy kooperatív társsal nagyon szépen lehet színpadon bemutatózni, de a gyakorlatban totálisan használhatatlan, mert szinte minden fogása teljesen életszerűtlen, ami pedig akár még működhetne is, azt sem gyakorolják nyomás alatt, így pedig nem lehet olyan szinten megtanulni, hogy élesben alkalmazni tudd.

2021. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mennyire volt "flúgos" az alapító mint Te fogalmazta mindenesetre elég érdekesen szinte vallási szinten határozta meg az általa kidolgozott módszert. Ezt találtam: " Az Alapító (Uesiba Morihei) megfogalmazása szerint az aikidó egy olyan Út, amellyel le tudjuk győzni a konfliktusokat magunkban, és amellyel békét teremthetünk a világegyetemben. Ennek megfelelően az aikidó gyakorlása során nem létezik ellenfél vagy ellenség, hanem partner van, akit vezetnünk és irányítanunk kell. A gyakorlónak tehát nem a pusztításra, hanem minden esetben az építő jellegű konfliktuskezelésre kell törekednie."
2021. febr. 13. 17:30
 16/38 anonim ***** válasza:
30%

minden küzdpsport harcművészet hatékony

nem az a lényeg hogy ki milyen stílust használ hanem az hogy hogyan hasznája

mert lehet jó a stílus ha az illető nem tudja használni

2021. febr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Hagyjuk ezt a hülyeséget, 16-os.


"Ezt a beteges birkózók isteni szintű magasságokba emelésével álljunk már le végre. Igen, hatékony sportág, erős leszel, robbanékony, stb. Viszont aki kiismeri a birkózókat, azok simán meg tudják verni őket. Mi a birkózás legnagyobb előnye? Hogy rád ront és leteper. Ezt kivéded kb. a legnagyobb erősségüket vetted el. Tényleges, komoly thai bokszolók ezért szokták nagyon sokszor megszívatni őket, rohannak lábra, repül a térdes és egyből hirtelen megtántorodik a birkózó."


Ez is hülyeség, érdemes lenne előbb legalább nézni bunyókat, ahol lehet használni álló és testharci technikákat is, aztán rögtön tudnád, hogy ez marhaság, amit írtál. De még jobb, ha te magad csinálod, akkor megtapasztalod.


Egyébként kérdező, nem értem miért emelted ki, el lett mondva, hogy az aikido magában trágya. Kész. Nem rosszul van oktatva vagy bármi, maga a stílus alkalmatlan harcra. Ennyi.

2021. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
"el lett mondva, hogy az aikido magában trágya. Kész. Nem rosszul van oktatva vagy bármi, maga a stílus alkalmatlan harcra. Ennyi." Azért mert Te mint valami próféta itt kinyilvánítasz valamit és agresszívan kommunikálsz még senkinek nem körtelező a te véleményedet elfogadnia.
2021. márc. 13. 19:46
 19/38 A kérdező kommentje:
Nem kötelező.
2021. márc. 13. 19:46
 20/38 anonim ***** válasza:
75%

Nem próféta, hanem az összes stílust már tanult, tapasztalt, valódi harci tudással rendelkező személy. Elfogadni a tényeket nem kötelező, de melegen ajánlott. De akkor emelgesd ki a kérdésed, hátha leírják még neked 100x, hogy szart sem ér. TÉNY! Ez nem vélemény! Van különbség a vélemény és a tény között.


Mondjuk nem tudom, hogy miért írtam már megint, azzal, hogy harmadjára emeled ki a lerágott csont kérdést csak bebizonyítottad, hogy egy provokáló troll vagy. De mindegy is, ezt még itt hagytam.


Tényeket közöltem, nem véleményt! Ha nem akarod elfogadni, akkor élj tévhitben, ha neked úgy jobb. A Föld is biztos lapos, ugye? :)

2021. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!