Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Én három küzdő sportot csinálo...

Én három küzdő sportot csinálok. Ezek mennyire passzolnak össze és mennyire hatékonyak?

Figyelt kérdés
Kyokushi karatézom,Boxolok és Bjj-zek.

2014. febr. 4. 15:14
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
hát ha mindenképp akarsz valami rugdosós sportot akkor a savatéval jobban járnál mert jobban passzol a boxhoz
2014. febr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 aikiboxer ***** válasza:

Hármat hogyan csinálsz komolyan? Hány edzésed van egy héten? Nekem az aikidót és a bokszot is nehéz összehangolni....


A box meg a bjj tökéletesen kiegészítik egymást, de minek a karate?

2014. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
Hát, én is azt fogom mondani, hogy ökölvívás állóharcnak, bjj földharcnak, másfajta erőnlétnek tökéletes, de akkor mondjuk van 3-3 edzésed egy héten, mellette karatén már igazán új dolgot egyrészt nem tanulsz, nem mintha lenne időd tanulni. Szóval inkább 1 pihinap többet érne mint még egy kyo edzés, de vélemények és pofonok..
2014. febr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
Box felesleges, hagyd abba. Legalább több időd is lesz csajozni.
2014. febr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:

Aikiboxernek igazat adok kivételesen!


Az ökölvívásnak van fejlesztő értéke, megtanulsz jól ütni, elmozogni, jó lesz a lábmunkát, plusz a védekezésed is.

A brazil jiu-jitsun, megtanulsz kreatívan földharcolni.


De most egy karate (ráadásul kyokushin)? Vacak merev és szögletes mozgás, nincs fejre ütés, életszerűtlen technikák. Jó most tanulsz pár rúgást, amivel amúgy nem sokra mennél. Mikor bokszon és bjj-n fejlődsz, úgy karatén visszafejlődsz. Szerintem abba kellene hagynod a kyokushint. Vagy ha mindenféleképpen hármat akarsz nyomatni, mert van rá időd. Akkor olyat tanulj aminek tényleg van fejlesztő értéke. Például: muay thai, savate, taekwondo, birkózás, esetleg valami kung-fu.

2014. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 aikiboxer ***** válasza:
68% nahát fejlődünk úgy látom. :)
2014. febr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
5! Látom te sem értesz a kyohoz. Én sem, pedig több mint huszon x év. :) Kyo pont hogy nem merev és főleg nem szögletes. Kanku szimbolum is pont ezt jelképezi.
2014. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:

A karatés válaszoló :)


A Gojo-ryu karate sem merev, sőt az a leglágyabb karate, nem?


Nem, az is nagyon merev igazából. Mindig előfordulhat, hogy valaki teljesen más karate tapasztalatokkal bír mint mi, hiszen kevesen gyakoroltunk itt a fórumozók között karatét 10-20 évig, ugyanakkor például sokan ismerünk mestereket, akik edzenek ennyi ideje.


Tehát a véleményünk azért bőven alapszik komoly, gyakorlatias tapasztalatokon. Persze ezek is csak random tapasztalatok, lehetnek kivételek, más/ellentétes tapasztalatok is de hát..


Shotokan mester is elmondja hogy merev a karate (nyilván mihez képest), ha mondjuk aikido mester is és össze tudja hasonlítani a kettőt, mert mindkettőt hosszú ideje, komoly szinten tanulta.


De egyébként ha valaki komoly szinten, jól gyakorol karatét véleményem szerint az erősebb lesz mint egy boxoló. Mert a boxolóknak sincs semmi olyan képességük, amit karatésok ne érhetnének el, normális edzéstervvel. Sőt egy karatésnak nem kicsit meg lesz erősítve (fel lesz edzve) az alkarja, sípcsontja, ökle, ujja. És potenciálisan képesek kiba. nagyot ütni. Csak gondolom ki kellene gyakorolniuk, de ki tudják.


Csak nem ez a jellemző talán, ezért a sok negatív tapasztalat. Én így látom.

2014. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hétfő szerda péntek boxedzések ezek közül néha ki hagyok egy napot.

A fenn maradó két nap karate edzésekből áll.

És hetente egy Bjj edzésem van.


De mindig tudok egy két napot pihenni pihenő napjaim is vannak.


Szerintem jó ha meg bolonditom a boxedzéseket a karate tetszik bár tényleg egy kicsit érdekes az ütő technikájuk.

2014. febr. 5. 14:08
 10/56 anonim ***** válasza:

Kedves 42%-os válaszoló!

Tökéletesen igazad van. Pontosabban csak lenne... amennyiben valaki kint okinawaban tanul karatét, az igen elintézhet akár egy jobban képzett ökölvívót is. Vagy hogy ha valaki itthon karatézik húsz évet és mellette jógázik szintén 20 évig, akkor oké talán elhiszem, hogy tud lazábban is mozogni. De addig hagyjuk. Ja és senki ne kezdje itt el mondogatni, hogy a Kyokushin nem merev. Nem a f***t nem! Igenis merev és még életszerűtlen is. Ha nem lenne az akkor a kyosok boksz, kung-fu, muay thai, edzéseken 10 ütésből nem kapnának be 12-t. Mert el tudnának mozogni. De a tapasztalat nem ezt mutatja. Jó nyilván aki 20 év Kyo mellett 8-10 évet bokszolt, annak lehet jó/jobb a mozgása. Na de könyörgöm azt is csak az ökölvívásnak köszönheti, nem a karaténak.


A másik példádra visszatérve "Egy shotokan mester aikidózik is". Persze aki 20 év shotokan mellett aktívan nyomatja a lágyabb mozgásrendszerre épülő aikidót (szintén minimum 10 évig), annak valóban nem lesz "kocka" a mozgása, mert aikidón javítja ki, az amúgy semmitérő és életképtelen karatés mozgását. Ja persze én is ismerek ilyen embereket. Tudom miről beszélsz.

Maga a karate nem rossz, a harcművész karate! A versenysportra orientálódott karaték ahol lócitromot sem érő kumite versenyekre gyúrnak, az tripla nulla. Az ilyeneknek, hiába van fekete övük, nem érdemlik meg, hogy karatésoknak hívják magukat, mert nem azok. Az országban nagyon nagyon kevés a jó karate iskola, van talán 5-6. A többi az kritikán aluli. Ezen lehet besértődni, de attól még tény. A boksznak jó a színvonala, a thai boxnak már kevésbé, de még az is jobb a karaténál.

2014. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!