Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Én három küzdő sportot csinálo...

Én három küzdő sportot csinálok. Ezek mennyire passzolnak össze és mennyire hatékonyak?

Figyelt kérdés
Kyokushi karatézom,Boxolok és Bjj-zek.

2014. febr. 4. 15:14
1 2 3 4 5 6
 51/56 aikiboxer ***** válasza:
Úgy emlékszem kobudós ismerősömtől, hogy ők is tanulnak pusztakézzel verekedni valamennyire, persze nem annyira, mint az erre specializált karate edzésen. Ezért is járnak a kobudósok mellette karatézni. Összetartozik a kettő. Ettől függetlenül ha nincs védőfelszereléses-puhaeszközös küzdelem az edzésen, csak katák-páros technikák gyakorlása, mint az aikidón, akkor az édeskeveset ér a valódi sporttá alakított fegyveres stílusok ellen. Gondolom ez is edzőtől függ. Krav magásoknál láttam szivacs tonfát. :)
2014. febr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
Régen biztosan együtt gyakorolták a kettőt, hisz a betiltott fegyverviselés miatt rákényszerültek. Nem értek a kobudohoz, utána olvastam, (nem úgy mint a birkózó nick nevű aki csak vagdalkozik a szavakkal még privátban is) ma már csak hagyomány tiszteletből gyakorolják és tanulják. Ha bele gondolsz, nem sok ember szaladgál az utcán tradicionális japán mezőgazdasági eszközökkel. Jó, pár etnikum nem veti meg a szamuráj kardot. Harci értéke ezért szerintem sincs már, hisz nem valószínű, egy kocsmai verekedés során előhúzok a farzsebemből egy 180 cm botot. De ez, a karateval együtt nem egy év alatt fejlődött ki, tehát biztosra veszem, ha rendesen lenne tanítva, hatásos lenne. Kobudosokkal és más "küzdősportal" pár éve volt egy közös budofest-es bemutatónk, akkor láttam őket élőben. Ügyesek voltak.
2014. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

Utcán fél méteres rövid bot kerül az ember kezébe.


Edzett acél taktikai tükörtartónak hívják. :D

2014. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
Ja tényleg, valami mérges kígyóról kapta a népies nevét :)
2014. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
Acélsikló?
2014. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
AcélCsikló
2014. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!