Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Én három küzdő sportot csinálo...

Én három küzdő sportot csinálok. Ezek mennyire passzolnak össze és mennyire hatékonyak?

Figyelt kérdés
Kyokushi karatézom,Boxolok és Bjj-zek.

2014. febr. 4. 15:14
1 2 3 4 5 6
 21/56 aikiboxer ***** válasza:
Sőt hogy előzékeny legyek még azt is megelőlegezem Neked 69%, hogy meg tudsz engem verni a karatéddal az utcán. Én arról beszélek, hogy vajon mi lett volna Belőled, ha 40 évig nem karatézol, hanem bokszolsz! Ezt képzeld el. :)
2014. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:

"13! Kyo nem versenysport akkor se ha nagyon annak akarod látni. Oyama halála után ezerfelé szakadt a kyo. Csak Magyarországon 11 azaz tizenegy különféle, az eredeti Oyama féle kyobol kreált szervezet van. Szerintem te a shinkyokushin szervezetre gondolsz, ahol nagy hangsúlyt fektetnek a versenyzésre."


Te szerencsétlen idióta! Értsd már meg, hogy itt nem arról van szó, hogy Én mit gondolok a kyokushinról. Hidd el én pont lesz*rom, hogy milyen. De könyörgöm, ezen az átokverte bolygón, minden országban (szegény afrikai országokat ne számoljuk!), van a kyokushinból verseny! Baromi régóta rendeznek kyokushin európa bajnokságokat és világbajnokságokat, sőt a kyokushinnak saját sportszabályrendszere van, ami különbözik a többi sportkarate szabályzatától. És még Te azt mered állítani, hogy nem sport? Az egész világon a kyokushin a legnépszerűbb SPORTkarate irányzat! A tényeket ne akard már letagadni! Nincs tradicionális kyokushin, ami harcművészet. Az hogy 1-2 kyo szervezet a versenyzés mellett (mellett és nem helyette!), nyomat némi tradicionális katát, attól még az nem harcművészet! Soha a jó büdös életbe nem lesz a Kyo harcművészet! Miért? Mert ez az irányzat a húzóág a sportkaratéban az egész világon. A Budo-ban nincsen olyan opció, hogy egy harci stílusból versenyeket rendezünk! A BUDO az csak harcművészet lehet, mindenféle verseny nélkül és PONT.


És miből gondolod azt, hogy ha valaki 20 év verseny kyo után abbahagyja a versenyzést és úgy jár le kyo edzésekre, hogy nem versenyekre készülget, akkor már harcművésznek mondhatja magát? Nem, soha sem lesz harcművész, maximum annyit mondhat el magáról, hogy "kiöregedett versenyző", aztán szevasz.


Nincsen Magyarországon olyan, kyokushin karate dojo, ahol kyo-t nem versenysportként oktatnák, mindenhol a versenyekre gyúrnak, ezt kár is letagadni, a hülye is látja. Még hogy elvertetek thai boxosokat. Persze... melyik este álmodtad ezt? És még mielőtt a sok kyo-s elkezdené itt írogatni, hogy csak a versenyeken tilos fejre ütni, mert a versenyen kívül az edzéseken amúgy gyakorolják a fejre mért ütést is, el kell hogy szomorítsam őket, hogy tuti, hogy kamuznak. Az öreganyátok p***áját gyakoroljátok! Ha TÉNYLEG gyakorolnátok, akkor egy boksz, thai box, kung-fu vagy más hasonló edzéseken, nem kapnátok be az összes fejre mért ütést, valamint nektek is igazán összejöhetne, úgy huszadjára az, hogy nektek is sikerülne eltalálni ököllel egy arcot. De a tapasztalatok nem ezt mutatják! Tízből tizenkét ütést beszopnak fejre, és hiába fekete övesek.


A thai box edzőm, egyben wing tsun oktató is. Bár thai boxos taggal lementem megnézni egy edzést. Ott a wt edzéseken is, a másfél éve wt-zó kölyök ledarálja az arcát a barna öves kyosnak. Mi ez már? (Én nem nyomok wt-t, mivel bokszolok. Meg is van róla a véleményem.... )Pedig aztán a wing tsun (- alias Koffeinnel túladagolt Mókus Ököl)is egy olyan stílus amiről szintén megoszlanak a vélemények, mint pozitív, mind negatív irányban. De ha már ott is ez a tapasztalat, akkor a helyzet tényleg kritikán alul siralmas. Unokaöcsém wtf taekwondózik, lejött hozzánk egyszer thai box edzésre, ott ököllel állba verte az ex-bajnok kyost, pedig aztán a tkd-ban az ütések tényleg siralmasak.

Én elismerem, a thai box sem egy csúcsszuper überállat stílus, de könyörgöm ha mást nem is de combost rúgni és térdelni azt tudunk, elég keményen. Ütni már kevésbé, de én speciel ezért járok ökölvívásra. Ja meg a másik nagy urban legend, hogy a kyosoknak fel van edzve a testük. Persze... a 2 danos kyosnak simán adtam lengőbordára egy jobbost 12 unciác kesztyűvel, akkorát, hogy levegőt nem kapott, egész edzésen le volt görnyedve. Thai boxon és bekapnak gyomorra egy térdelést, egyből fekszenek. Kyokushin this is power karate. Egy nagy lóhímvesszőt! Igen? És akkor, hol a power? XD

Valahogy nem akar előjönni. Mindenhol verik őket, de feszengenek, hogy kemények. Ezeknek úgy van fekete övük, hogy 10-12 évig lejárnak edzeni, befizetik tisztességesen a havi díjat, a "vizsgákon" kalimpálnak valamit a színes övekért, versenyeken részt vesznek, támogatják a csapatot, és megkapják a fekete övet. Igaz, hogy a Lakatos Alejándró is lepofozza őket kocsma stílusban, de azért na... fekete övesek és bajnokok.


Lehet hisztizni, de a kyo ugyanúgy sport, mint a judo. És Aikiboxer gondolatára is reagálva. Mivel az ökölvívás, sokkal régebb óta van, mint kyokushin. Ráadásul a kyo önvédelemre teljesen alkalmatlan, a boksz pedig működőképesebb. Éppen ezért én a bokszot (ami tényleg sport), inkább nevezném harcművészetnek, mint a kyo-t.

2014. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
Én már csak olvasgatok, sokat egyetértek, jó ilyen összeszedett gondolatokat, kritikákat végigfutni.
2014. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
Jó, akkor legyen a kyo sport. Nektek.
2014. febr. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:

Hé, vitában engedni: erény !

:)

2014. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
Nem erénység,csak meguntam az értetlenkedőket.
2014. febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:

Erény lenne, ha engedsz.


Ha meguntad akkor nem engedtél, csupán hagytad a p.csába :D


Szerintem el lehet fogadni, hogy mindenkinek más tapasztalatai vannak, aztán alkalomadtán lehet új tapasztalatokat gyűjteni, és akkor megértjük jobban mások nézőpontját.


Én azért megértem a tiedet, pedig nem vagyok valami rohadt empatikus, sem karate kedvelő.


Ennyi erővel te is értheted (kicsit legalább) hogy miről ír a többi válaszoló. És ezzel nem a te karatédat, edzésedet minősítik, hanem egy általános edzés színvonalat, hát ez meg egy dolog.


Én kungfut gyakorlok.. pfff én vagyok az első a sorban, aki azt mondja hogy Magyarországon a kungfu oktatás pacikaki.. Én igyekszem olyan edzést kiválogatni amit mégis jónak találok, ha ilyen edzést nem találok, hát mennék boxolni. Egyelőre úgy érzem jó helyen vagyok, de azért nem vésem ezt kőbe..


Profi boxoló nekem is kenegette a számat, szóval szeretném azért ezt "visszaadni", ha nem megy kungfuval (akár az én ügyetlenségem miatt, akár az edzés szisztéma hiányosságai miatt) akkor majd ökölvívással gyakorlok tovább.. Ez van.

2014. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:

"Jó, akkor legyen a kyo sport. Nektek."

Mi az, hogy legyen a kyokushin sport? MÁR AZ. Könyörgöm, amióta meghalt a szerencsétlen Oyama, azóta sport a kyo az egész világon. Ez tény, fogadd már el! Ezt nem Te és nem is Én döntöm el, hogy mi a kyokushin. Ez már régen el lett döntve, globálisan. Ha a Te kis csökött lelki világocskádnak nem tetszik az, hogy a kyo versenysport, mert Te harcművészetnek akarod beskatulyázni, akkor ugorjál el Japánba a Kyokushin Világszövetséghez (International Karate Organization Kyokushinkaikan), pereld be őket. Követeld, hogy a kyo kizárólag harcművészet legyen és az egész világon tiltsák be, mint versenysportot. Ne nekünk pattogjál és hisztizzél, mikor mi csak a tényeket mondjuk el róla. Okinawa-ban 4 alap karate stílus van, ami Budo-nak lett minősítve, a Shotokan a Goju-ryu, Shito-ryu, és a Wado-ryu. (Igaz sajnos van már ezeknek is sportverziójuk, de legalább oktatják őket tradicionálisan is). Ha sikerül elintézned, hogy a Kyo ne legyen sport, hanem CSAK és KIZÁRÓLAG harcművészet legyen, akkor Buddhára, Allahra, Szent Pálra és a kis Jézusra is megesküdök, hogy Én leszek az első aki eredeti Kyokushint fog tanulni. Hajrá!


És mi az, hogy NEKÜNK legyen a kyo sport? Az ég áldjon meg cimbora, nekünk hidd el nekünk tök mindegy, hogy micsoda.


Nem mi vagyunk érthetetlenek, Te vagy hülye, aki a tényeket nem képes elfogadni.

2014. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 aikiboxer ***** válasza:
Egyébként miért baj az, hogy a kyo sport? Ez ront az értékéből?
2014. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy sport. Mondom nekem mindegy, hogy mi. De ha már sport, és pedig az. Akkor senki ne mondja rá, hogy harcművészet.

Hogy ront-e az értékéből? Milyen értékből? Hatékonyság szempontjából egy ökölvíváshoz, thai boxhoz, savatehoz, ju-jutsuhoz képest nincs is komoly értéke.

2014. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!