Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Én három küzdő sportot csinálo...

Én három küzdő sportot csinálok. Ezek mennyire passzolnak össze és mennyire hatékonyak?

Figyelt kérdés
Kyokushi karatézom,Boxolok és Bjj-zek.

2014. febr. 4. 15:14
1 2 3 4 5 6
 31/56 aikiboxer ***** válasza:
Persze ezzel egyetértek, de nem attól jó vagy rossz, hatékony vagy nem az, hogy sport-e vagy nem. A boksz, savate is sportok, mégis hatékonyak.
2014. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 Egy szegedi srác válasza:

Ez így nem lesz semmi...

egyszerre három küzdősportra ne járj mivel egyszerrre nem tudsz minden technikát megtanulni olyan pontosan hogy ügyes legyél benne. A legokosabb döntés az lenne ha karatéznál és bjj-nál. A karatén megtanulnál rugni, ütni stb..., a jiu-jitsun megtanulnád a földharcot is profin egy pár év alatt. A földharc azért fontos hogy ha véletlenül egy nagydarab tajparaszt nekedjönne és a földre lökne, simán megbírnád tekerni a kezét lábát.( hidd el én már csak tudom;))

2014. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

Hát a kyokushin bebizonyította, hogy nem hatékony. Ha hatékony lett volna, akkor valószínűleg nem jött volna létre az Ashihara stílus. Az Ashihara nem a kyo koppintása, hanem a kyo teljes radikális átalakítása, annyira, hogy az tényleg használható legyen önvédelemre.

Megnézhetsz egy ashihara edzést, komoly sparring van és mindent lehet benne jóformán.

Én két helyen láttam ilyen edzést. Az egyiken úgy sparringoltak kajak full contactba, hogy

MMA kesztyű + fogvédő + fejvédő

A másik helyen pedig, 10-12 unciác bokszkesztyű + fogvédő. Fejvédő nem volt. Sípcsont és lábfej védőt pedig egyáltalán nem használtak, holott kajak bikából rúgták a combosokat. Tatamin voltak az edzések, mert földhöz verik egymást rendesen. A technikák ugyanazok, mawashi geri és társai, annyi különbséggel, hogy nem szöhletesen és egysíkúan mozognak, van lábmunka... stb. Tényleg kemény.


Amúgy pedig a boksz és birkózás hiába sport, annyira jól kidolgozottak, és ugyanakkor természetes mozgások vannak benne. Simán használható bunyóra.

Láttam már olyat, hogy birkózó csávó úgy b*szta a tatamihoz az 2 danos shotokan edzőt, csoda hogy a tag még él. Aztán a karatés hiába emelte a patáit arra a mai gerikre.


Igen ezek valóban sportok ráadásul a boksz is és a birkózás is olimpiai sport, mégis brutál jók. Engem is épített már be birkózó a szőnyegbe, aztán hiába a muay thai-os combosaim, kicsit lesántítottam ugyan, na de amit utána én kaptam... ajaj. :D

2014. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:

Én birkózom, volt már iskolában, hogy kyokushin karatésokkal "sparringoltunk" tesiórán, az ő ötletük alapján.

Sparring-kesztyűben indultunk, lehetett földre vinni is az ellenfelet. Nem akarom magamat fényezni, tisztában vagyok vele, hogy mondjuk egy birkózó magyar bajnokságon a szőnyegről is kihajítanának engem, de a nagyképű karatésok ellenállása igen gyenge volt, pedig ők mondták, hogy földön is mutatnak valamit nekem...


Szegedi srác hol edzel? :D

2014. febr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Látod látod kedves 28-as, mondasz valamit, de nem nézel utána dolgoknak. International Karate Organization, rövidek IKO. Oké. De ha ennyire értesz a kyohoz, akkor azt is mond meg, melyiket pereljem be? Mert IKO-ból csal 4 azaz négy darab van! Mindegyik külön világszervezet, nemcsak különböző edzésrendszerrel, hanem külön vezetőséggel, külön gazdasággal. Ezen kívül mér ezer más kyikoshin szervezet van, nagyon sok Oyama halála után alakult. Ezen kívül van az IBK ami már ketté is vált, ashiharából is kettő van, ezen kívűl ami még erősebb szervet a shidokan, seibukai, world Oyama Karate. Magyarországon a shinkyokushin, IBK, Seibukai, Oyama karate, IBKK a jelentősek. Na most akkor melyiket? Vagy mindegyiket egyszerre?

Amire te gondolsz, az az IKO2 azaz shinkyokushin lesz, ami én szerintem is inkább csak versenysportot tanulnak.

Rengeteg kyo szervezet van már, ezért kérek elnézést, mert ha én kyo-t mondok, akkor az egységes kyora gondoltam, mert akkor kezdtem, még ha nincs is már. Szóval van olyan, akik inkább versenyeznek, van olyan ahol verseny sincs, de azért különféle All Kyokushin versenyeken indulnak, van olyan ahol csak azért van verseny mert csak... Van olyan, pl az ibk, ahol van földharc, van olyan ahol versenyen is van fejütés, van olyan ahol tradicionális fegyver használatot is tanítanak. Ha további kérdéseid lennének, segít a Gugli Peti bácsi.

2014. febr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

Ma 07:12-es!

Ember hiába sorolgatsz fel, itt több kyo szervezetet, attól még a Kyo SPORT, ennyi. Az hogy melyik szervezet oktatási anyaga tartalmaz némi tradicionális technikákat amik visszavezethetők az Oyama-féle full original kyo-ra, az csak egy dolog. De mivel ezek a kyo szervezetek is versenysportként működnek főként, attól még NEM lesznek harcművészetek.


" Van olyan, pl az ibk, ahol van földharc, van olyan ahol versenyen is van fejütés, van olyan ahol tradicionális fegyver használatot is tanítanak"


A kyokushin földharc, olyan is, egy rakás f*s. Nem is nevezhető földharcnak, mert nincsen benne semmi földharc alap, koppintják a judósokat és a ju-jutsusokat. Földharc a birkózás, a judo, a sambo, japán ju-jutsu és a BJJ, és PONT.

Tradicionális fegyver? Te ennyire buta vagy, hogy ezt beveszed? A karatéban nincsen fegyverhasználat, SOHA nem is volt. Az okinawai karate mesterek tudnak fegyvert használni ez igaz, de csak azért mert a karate mellett a Kobudo nevű harcművészetet is tanulják. A karate és kobudo két teljesen különálló stílus, igaz okinawán általában aki karate mester az kobudo mester is, és fordítva.

Egy béna sportkaratéban (kyo-ban), hogyan lenne már fegyver? Ez mese. A négy Budo-nak minősített alap karate stílusokban sincsen fegyver, de a sportkyokushinban van... a maci f***át van.

Koma neked kellene itt utána járnod a dolgoknak, nem nekem. Okoskodsz, csak tudnám minek. Jobb lenne már ha tényleg elfogadnád a pici lelkivilágoddal azt, hogy a kyo egy sport. Ez tény! Mit vitatkozol? Nem lehet igazad, mert igen régóta sport a kyo. Ki vagy Te hogy ezt eldöntsd? :D Fejezd be a durcit, és butaságot. Van olyan verseny ahol fejütés is van, ezt még talán el is hiszem. De a kyo-s versenyek 99%-án soha sincsen fejütés. Szóval erről megint ennyit. A hazai kyo versenyeken, sincsen fejütés. Meg is látszik rajtuk, bénák is. Hogy melyiket pereld be? Nekem mindegy. Ha van időd, felőlem az összeset.


Én elhiszem, hogy kyo-sként rosszul esik ha negatív minősítést kap a kyo. De sajnos ezek a tények. Én is örülnék ha thai boxot, úgy oktatnák, mint ahogy régen, mikor muay boran volt a neve. De sajnos muay boran-t sem oktatnak már sehol, talán Thaiföldön 1-2 kolostorban. Szóval a sporttá lebutított thai box-al kell beérnem nekem is. Ahogy a világ változik a harcművészeteket (amik egykor tényleg hibátlanul működtek. Tényleg ilyen volt Oyama Kyokushin-ja is, például), sporttá korcsosítják le, a versenyzés lett a főirányvonal. És bizony ilyen szempontból a kyokushin szívta meg a legjobban. Az ökölvívás, a birkózást és a kick-boxot eredetileg is sportnak szánták, ez még oké is. Azok a harcművészetek amik sporttá lettek "átkonvertálva" (ha lehet így fogalmazni), azok veszítettek a hatékonyságukból, önvédelem szempontjából. Valamelyik sokat (pl: kyokushin és a többi karate), valamelyik alig-alig vagy szinte semmit(pl: savate).


Nekem mindegy, mit gyakoroltok, csináljátok azt, ami tetszik. De legyetek is tisztába azzal, hogy amit űztök küzdőstílust, annak mik az előnyei és hátrányai.

2014. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
Legyen. Akkor kyo sport, egye fene. Nincs benne sem fejütés, sem földharc, sem tradicionális fegyverek használata. Sajnos ha te a tények ellen mondasz makacsul, ráadásul utána nézni dolgoknak nem tudsz, de a netes keresőt sem tudod használni, akkor én már itt semmit nem tehetek. Pá kis boxos!
2014. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 aikiboxer ***** válasza:

A tonfa áll a legközelebb a karate mozgáskultúrájához, mi is sokat gyakoroltuk karatén (csak nem edzésen, hanem edzés után). Simán el tudom képzelni, hogy ezen kívül még tantót, jo-t is gyakoroljanak karate edzésen, vagy akár sai-t. A nunchaku nagyon más állatfaj, ezt is karatén kezdtem el gyakorolni, de csak azért mert volt egy kobudós edzéstársunk és ő kezdett el tanítani. Szóval simán belefér egy karate edzésbe legalább a tonfa meg a sai használata (kb. ugyanaz a mozgáskultúra, főleg a tonfa).


68% milyen fegyverekkel gyakoroltok?

2014. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 aikiboxer ***** válasza:
Illetve kérdésem a 63%-nak szólt.
2014. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
A karatéban nem fér bele. Az más kérdés Aikiboxer, hogy neked volt egy olyan lehetőséged (vagy inkább szerencséd), hogy volt kobudo-s edzőtársad, és akkor karate edzéseken gyakoroltatok egy picit a fegyverekkel is. Igen ilyen van néha, de egyáltalán nem jellemző. De a fegyveres harc az nem a karate része. Az a kobudo része. Persze a kobudo a karate mozgásvilágára hajaz, ez igaz. De attól még két külön stílusról van szó. A tradicionális karate stílusok (shito-ryu, shotoka... stb.)edzésein szokott lenni olyan, hogy kobudosokkal együtt edzenek, például egy közös szeminárium keretén belül.
2014. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!