Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Én három küzdő sportot csinálo...

Én három küzdő sportot csinálok. Ezek mennyire passzolnak össze és mennyire hatékonyak?

Figyelt kérdés
Kyokushi karatézom,Boxolok és Bjj-zek.

2014. febr. 4. 15:14
1 2 3 4 5 6
 41/56 aikiboxer ***** válasza:

Én viszont úgy tudom, 68%, bár lehet, hogy tévedek, hogy a "kobudo" nem egy önálló harcművészet, hanem csak az okinawai karate fegyveres technikáinak gyűjtőneve. A történet egyszerűen: a nemesség teljesen betiltotta a fegyverviselést a parasztoknak, akik ezek után azzal harcoltak amivel tudtak: puszta kézzel, egyszerű kerti szerszámokkal. A kung-fuban sincs azt hiszem külön fegyveres harcművészet, hanem a kung-fu fegyverekkel is bánik. A tonfa, sai, nunchaku is "karate fegyverek" (azaz az okinawai parasztok kerti eszközei). Együtt gyakorolták mindig is a karatéval. (Javíts ki, ha tévedek!!)


De valószínűleg Te arra gondolsz, hogy MO-on a karatésok nem tanulnak kobudo fegyvereket, és ez igaz is lehet -- de ez mestere válogatja.


Ha megnézed a tonfát, az színtiszta karate. Az alapfogása rendes karatét tesz lehetővé (jodan/chudan tsuki, gedan barai, age/soto/uchi uke stb.). A legtöbb technikájának van pusztakezes ("karate") megfelelője is, az összes állása is detto ugyanaz. A nagyívű csapások az egyetlen, amely különbözik az alap karatétól, meg persze a földrevitelek, önvédelmi technikák. Ergo csak a karate mesteren múlik, hogy bevezeti-e.


(Persze ettől még ugyanaz a gond, mint a fegyverekkel általában, hogy védőfelszerelés nélkül nem lehet rendesen kumitézni, akkor meg küzdeni se fogsz vele megtanulni. A tonfa amúgy sem a legjobb fegyver.)

2014. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 aikiboxer ***** válasza:

Ui: úgy általában azt gondolom a fegyvertanulásról is mint a pusztakezesről: ha nincs védőfelszerelés meg tompított eszközök, akkor sz.rt sem ér. Aikidón is egy évtizede csinálgatom a jo, bokken, tanto technikákat kisebb-nagyobb intenzitással, de egy rendes kendós simán kifilézne (bár van mögöttem egy pici kendo is, de az lófütyi). Ahol rendesen meg lehet tanulni, ott van profi védőfelszerelés meg tompított eszközök és ezért full contact (kendo, nunchaku-do, canné de combat).


Ezért attól még, hogy egy edzésen "van" edzés, még nem biztos, hogy tényleg "van". Ez vonatkozik a kobudo edzésre is, nem tudom ott hogyan "vívnak".

2014. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, Aikiboxer, hogy a Kobudo az okinawai fegyveres harcmodorok gyűjtőneve, és abban is igazad van, hogy ezek a fegyverek "kerti szerszámok". (pl: kama=sarló, sai= villa amivel a földet szurkálják, nunchaku=cséphadaró)


Viszont a Kobudo az egy teljesen különálló stílus, és nem a karate része. A karate nem véletlenül jelent "üres kezet". Bár okinawa-n aki karatézik az mellette legtöbbször kobudozik is.


Itthon, Magyarországon alig-alig van összesen 2-3 kobudo iskola. Szóval a hazai karate edzők 99%-a nem tud kobudozni. Persze egy olyan karate mester aki egyben kobudo mester is, simám tarthat a kobudo edzéseken kívül, a karate edzésein is fegyveres technikát, ha ahhoz van kedve. Na de itthon ilyen gyakorlatilag nincsen. Aki itthon karatézni akar tanulni, az egyáltalán nem fog fegyverrel gyakorolni. Nagyon-nagyon ritka. Én speciel ismerek 2 danos kobudo mestert, viszont ő életében nem karatézott, mert amúgy ju-jutsus. :D

2014. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 aikiboxer ***** válasza:
Oké de mondjuk tonfázni viszonylag könnyű megtanulni egy karatésnak, vagy az vak vezet világtalant? :)
2014. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

"Oké de mondjuk tonfázni viszonylag könnyű megtanulni egy karatésnak, vagy az vak vezet világtalant? :)"


Hát majdnem. A kobudós ismerősöm azt mondta egyszer, hogy hiába hasonló (csak hasonló és nem ugyanaz!) a karate és kobudo mozgásanyaga, fegyverrel harcolni mégis nagyon más, mint puszta ököllel.

Erre inkább úgy tudnék válaszolni, hogy egy karatésnak valóban könnyebben menne a kobudo elsajátítása, mint mondjuk egy mit tudom én... kick-boxolónak.

Na meg ha figyelembe vesszük a béna hazai karate színvonalat, ja... vak vezet világtalant.


Ennyi erővel egy ökölvívó is megtanulhatná a savate-os rúgásokat bokszedzéseken (hiszen a savate és az ökölvívás testvérsportok). Na de nem úgy lenne mégis csak a legjobb ha a bokszoló illető lemenne savate edzésekre, savate-os rúgásokat tanulni? :) Érted...

2014. febr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 aikiboxer ***** válasza:

De a kobudósoknál van kumite? Mondjuk harc szivacs nunchakuval, fejvédőben?


Persze értem h a fegyver teljesen más, mint a puszta kéz, a tonfa mégis kivétel -- nagyon közel áll a karatéhoz. Amit eddig én láttam tonfából (katák, technikák) az 90% karate.

2014. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 aikiboxer ***** válasza:
Én amúgy a nunchakuval bánok a legjobban, mégsem tudnék küzdeni vele mert soha nem kumitéztem vele élesben.
2014. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:

Húú... ennyire azért nem ismerem a kobudót. :D

Nem tudom, milyen egy kobudo edzés, edzőt ismerek, de edzésen még nem voltam. :)

Bocsi, de nem tudok rá válaszolni.

2014. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Kobudot én sem ismerem annyira, mi csak bo-t használtunk pár évvel ezelőtt, de már azt sem. Pár kyo szervezet rendesen tanítja, pl seibukai, ibk ha jól tudom. Kobudo lényegében egy a karateval, de mégis külön van már. Karate sem "üres kezet" jelent.
2014. febr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
UI egy privát üzenetre: Magadat minősíted!
2014. febr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!