Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing tsun/chun vs Kick-Box ....

Wing tsun/chun vs Kick-Box . Melyik a stílus jobb ezek közül?

Figyelt kérdés
Van valaki ugyanis aki azt mondja wing és egyéb kung-fu stílusok überelhetetlenek

2017. máj. 5. 15:55
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/126 A kérdező kommentje:

"Látom elég érdekelt ez a kérdés, véleményem szerint a kick-box semmivel nem jobb mint bármi másfajta "stílus", sőőőt!!.. egyébként mesteren és saját magadon is múlik. Wing Chun jobb szerintem."


Ezt meg mire alapozod ?

2017. jún. 19. 21:49
 112/126 anonim ***** válasza:
A josondo-ról mi a véleményetek?Úgy tartják,az a leghatékonyabb.Veri az összes kickboxot meg mindent
2017. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/126 A kérdező kommentje:

"A josondo-ról mi a véleményetek?Úgy tartják,az a leghatékonyabb.Veri az összes kickboxot meg mindent"


Nem ismerem

2017. jún. 19. 23:18
 114/126 anonim ***** válasza:

Itt van

[link]

2017. jún. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/126 A kérdező kommentje:
Nem egy was ist das . A josondo judo - taekwondo keverék nemdebár ? Tehát mintha a sima focit akarnád a röplabdával keresztezni és létrehozni egy új sportágat . Kérdem én hogy annak meg mi értelme ? Sem jó focista sem jó röplabda játékos nem leszel mivel a fociból sem tanulsz meg mindent úgy ahogy kellene sem pedig röplabdából . Ez a helyzet a josondo esetében is bár lehet tévedek és használható . Ámbár ha a mai mma edzéseket vesszük alapul nem vagyok biztos benne hogy messze járok az igazságtól ugyanis az mma-ra is igaz hogy sem az állóharcot sem a földharcot nem tanítja meg rendesen . Ám lehet a különböző stílusokat jól ötvözni .Ám az ütés így sem lesz egetrengető ( a josondo-ról van szó ) mivel a judo testharc stílus míg a tkd álló de rúgásai mik kimagaslóak ám gyéren ütnek . Tehát ha belekeverné a boxot talán még jó is lehetne .
2017. jún. 20. 18:35
 116/126 anonim ***** válasza:

Én ezt adnám hozzá a beszélgetéshez, egy mma harcos aki kick-boxot tanult, egy kínai nagymester ellen.

https://www.youtube.com/watch?v=nUOXGQ0MqP0


10 másodperces technikai kiütés. Hogy miért ? Mert egy kick-boxer azt tanulja, hogy hogy kell küzdeni. Egy tradicionális "harcművészetnél" kultúrát tanulsz, légzéstechnikát, a gi-d összehajtogatásának a művészetét, meg néhány szépen kinéző mozdulatot.


Ha valódi, használható tudást akarsz, akkor 3 dolgot tudok javasolni : Boxot, mert megtanít a legfontosabb alapokra, kick-boxot, mert ha megtanultad az alapokat ezzel a legértelmesebb folytatni, és krav magát, mert az az alap amiből az MMA-t "kifejlesztették", és mire eljutsz odáig hogy ismered a box és kick-box technikákat, már csak a földharcban kell javulnod. (esetleg birkózás negyediknek ? egy barinőm azt tanulja és eléggé el tud kapni ha nem figyelek oda )

2017. jún. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/126 A kérdező kommentje:

10 másodperces technikai kiütés. Hogy miért ? Mert egy kick-boxer azt tanulja, hogy hogy kell küzdeni. Egy tradicionális "harcművészetnél" kultúrát tanulsz, légzéstechnikát, a gi-d összehajtogatásának a művészetét, meg néhány szépen kinéző mozdulatot.


Ha valódi, használható tudást akarsz, akkor 3 dolgot tudok javasolni : Boxot, mert megtanít a legfontosabb alapokra, kick-boxot, mert ha megtanultad az alapokat ezzel a legértelmesebb folytatni, és krav magát, mert az az alap amiből az MMA-t "kifejlesztették", és mire eljutsz odáig hogy ismered a box és kick-box technikákat, már csak a földharcban kell javulnod. (esetleg birkózás negyediknek ? egy barinőm azt tanulja és eléggé el tud kapni ha nem figyelek oda )



Ööööö nem éppen . A a harcművészet aprólékosabb , több dolgot fejleszt rajtad ezért tovább tart megtanulni de megéri . Igaz a küzdősporttal hamarabb szerzel használható tudást ezt aláírom .


B a krav magának köze nincs az mma-hoz hanem a thai boxhoz és bjj-hez . De ha már kötjük az ebet a karóhoz akkor a Vale Tudo az mma elődje .


Krav Maga . A legtöbb helyen ahol a civileknek szánt formát tanítják , ott csak az aikido , ju jitsu haladó technikáit dobálták egymásra szinte alapozás nélkül .

2017. jún. 20. 19:13
 118/126 anonim ***** válasza:

öö nem éppen ? öö de éppen. Figyelj, ott van a bizonyíték, random kick box versenyző egy kínai nagymester ellen akinek saját iskolája van. volt ideje megtanulni, és elérte a legmagasabb elérhető szintet. És amint bekap egy ütést elkezd hátrálni, menekülni és összeesik.

Üdv a valóságban :)


Civil Krav Maga : Én speciel örülök, hogy civileknek szánt formát tanítottak és nem valami gyilkos cuccot, nem katona vagyok, csak gondoltam jobb ha meg tudom védeni magam ha meg akarnak erőszakolni és nem tudok elfutni.

Igen, többek között az aikido és a Ju jitsu néhány azok közül a martial arts-ok (harcművészetek) közül, amiket mixelt (kevert) a krav maga alapítója. (azért írtam így, hogy biztos felfogd mi is az mma, mixed martial arts, vagyis kevert harcművészeti stílusok.)


Persze gondolom veszekedni a válaszadókkal egyszerűbb, mint elfogadni a valóságot, esetleg örülni, hogy érdemben válaszolunk... :)

2017. jún. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/126 A kérdező kommentje:
Magam is kickboxot űzök :)
2017. jún. 20. 19:28
 120/126 A kérdező kommentje:
Mellékesen előbb olvass utána az MMA-nak
2017. jún. 20. 19:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!