Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing tsun/chun vs Kick-Box ....

Wing tsun/chun vs Kick-Box . Melyik a stílus jobb ezek közül?

Figyelt kérdés
Van valaki ugyanis aki azt mondja wing és egyéb kung-fu stílusok überelhetetlenek

2017. máj. 5. 15:55
 71/126 Csongor185 ***** válasza:
75%

Az teljesen lényegtelen mit meddig csinál, egy 12 évesnek adsz 1 sallert vagy egy combost és össze megy. Ha egy 17 éves nem tud meg verni egy kis kölyköt az ne tanuljon semmit, mert ha elmegy bokszolni vagy thai bokszolni nem lesz más mint elő emberi boksz zsák.


Az teljesen tisztába vagyok milyen röhejes karate edzések vannak csak pénz lehúzás. De ilyen thai boksz kick-boxba is van. Több mint karatéban, leteszel 2 okj-s képzést és már Lajos edzöbá is vagy.


Ettől fügétlenül vannak jó karate edzések, én is karatézok a thai boksz mellet. Egy normális karate edzés 1 szinten van a kick boksszal annyi különbséggel hogy a kick bokszban jobb a bunyó a karatéban több a erősítés . a kata meg kihon az meg nem bunyó hanem tradicionális hagyomány őrzés, minden karatés tisztában vele.


De amúgy nekem mondhatod hogy boksz így meg úgy roma vagyok minden ismerősöm bokszol. Én is bokszoltam a vasasba 18 hónapot 16-17 évesen nekem is Tyson volt a kedvencem, fölég a viselkedése miat. De ettől fügétlenül bevallom és nem szégyellem hogy mikor el mentem az első sanda edzésemre szará vertek, mert janiskodtam. Hiába üttőtem jól szétrúgták a combom, mivel túl nagyokat és sokat hajoltam ezért fejbe térdeltek, nem tudtam mit kezdeni a klincsel. A kettős fedezékről nem is beszélek mert egy rutinosabb grappler amit meglátja úgy földhöz vág hogy nem kapsz levegőt . Ennek ellenére se mondom hogy a boksz rossz a legjobb kéz technika de ennyi semmi több.

2017. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/126 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..


Ha jól emlékszem ebben a kérdésemben adott választ a gyerek

2017. máj. 7. 13:55
 73/126 A kérdező kommentje:
Igen ebben a második oldalon
2017. máj. 7. 13:57
 74/126 anonim ***** válasza:

Miért,egy 17 éves balettosnak szerinted meg kéne tudni vernie egy régebb óta bokszoló 12 évest?

Akik jártak karate edzésre,a 100 kilós gyerek,aki egy fekvőtámaszt nem tudott megcsinálni,egy 45 kilós thai boxoló csaj első combosától kifeküdt volna

2017. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/126 anonim ***** válasza:

Azért igenis van olyan hogy egy 12 éves gyerek elver egy nagyobbat. Én 15 éves voltam, 55 kg mikor elvert egy 12 éves aki 35 kg volt, de 4 éve bokszolt, én meg 3 hónapja. És ez nem azért van mert szerencsétlen béna vagyok. Azóta javultam, már egy átlag Jóskát lazán elverek.


Egyébként sokszor az itt a baj hogy sokan azt hiszik hogy ami le van írva a neten annak úgy is kell lennie, ha meg nem úgy van akkor rossz az adott stílus. Közben a gond a személyben lakozik.


Példa: Azt írják a neten hogy a boksznak van a legjobb kéz teknikája. Ez valóban így van, egy BOXOLÓNAK (5-10 év mire azzá válsz) tényleg jobb kéz teknikája van bármely küzdősportot űzőkénél. De egy 3 hónapja boksz edzésre járónak még a kéz teknikája sem lesz jobb egy 5 éve kick boxoló-énál.

Ugyanez van fordítva, egy 3 hónapja kick boxra járó sem fog lerúgni egy boxolót.

2017. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/126 anonim ***** válasza:

Meg azért az a sensei,aki olyat állít,hogy egy 45 kilós karatés csaj megverne egy nehézsúlyú thai boxost?Az is nem tudom,mit gondol..

Csak pénzlehúzás..Annak idején engem is elvert egy nagydarab osztálytársam.Állandóan terrorizált,én meg nem tudtam vele mit kezdeni,hiába karatéztam..Pedig jártam versenyekre is,több edzőtáborban is voltam,de hát életszerűtlen az egész

2017. máj. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/126 A kérdező kommentje:
Mondjuk még egy 70-80 kilós karatés fickónak se adnék esélyt egy muay thai-os ellen . De megvallom a kickboxost annyira nem félteném bár igaz a 3 hónap nagyon kevés
2017. máj. 7. 17:21
 78/126 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk meg őszintén, hallottatok már olyat hogy karatés/kung fus terrorizál-bánt egy közösséget ? Nem!

Ellenben küzdősportolóknál ez megesik. Ez nyilván nem erény, de megmutatja hogy mi működik a gyakorlatban.

2017. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/126 A kérdező kommentje:
Az az egyén hibája nem a küzdősporté . Lehet amúgy is terrorizálná csak nem a küzdősport tudásával hanem egy baseball ütővel
2017. máj. 7. 17:43
 80/126 A kérdező kommentje:
És igen megmutatja hogy mi az mi működik a reális életben még ha nem is pozitív példán keresztül
2017. máj. 7. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!