Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing tsun/chun vs Kick-Box ....

Wing tsun/chun vs Kick-Box . Melyik a stílus jobb ezek közül?

Figyelt kérdés
Van valaki ugyanis aki azt mondja wing és egyéb kung-fu stílusok überelhetetlenek

2017. máj. 5. 15:55
 81/126 Csongor185 ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=r9OPtd3cJWI


én ezt tanultam karténak ugyan ilyen szabályokkal. amit a semi contact jkf-es csinálnak nekem az nem karate.

A thai box meg rohadtul túl van értékelve nem lesz mindenkiből

lawrence kenshin se Buakhau Bancsamek.


Ha itt Magyarországon eljártok amatőr ketrec harca nézőként, akkor láthatjátok hogy mi történik a szimpla box illetve thai boxosokal. a kemposok kb mindenkit szét vernek.

2017. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/126 Csongor185 ***** válasza:
Az meg hogy van 100 kg nyomorék aki nem tud megcsinálni 1 fekvőt az egy dolog. Ha akarod bemutatlak egy 195 cm 110kg szétgyúrt kyosnak akim mind ez mellet úgy spárgázik mint Vandame, a rugó pajzsot nem lehet neki megtartani ja és 2x volt amatőr ketrec harc bajnok.
2017. máj. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/126 A kérdező kommentje:
Nem kell kakaskodni :) És megértem az ellenvéleményt is mert sok helyen irgalmatlan rosszul van oktatva mind a karate mind más stílusok . És sajnos tényleg fölöslegesen adod ki havonta az összeget mert semmi érdemlegeset nem tanítanak , sőt minimális fejlődés sem mutatható fel .
2017. máj. 7. 18:39
 84/126 Csongor185 ***** válasza:
Én nem kakaskodok csak egy ellenpéldát mondtam. 3x edzetem együtt ezzel az emberel és tudtam hogy semmi esélyem se lenne ellene. Egy rúgása ha fejbe kap akkor kifekszek. Én se vagyok kimondott kicsi 182 cm és 87 kg de esélyem se lett volna ellene hiába bő 12 éve több küzdősportba is jeleskedek. És már többször is leírtam hogy tisztába vagyok vele hogy a legtöbb karate az csak értelmetlen levegő kékítés. De elöl fügétlenül nem a stílus rossz.
2017. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/126 A kérdező kommentje:
A stílus valóban jó a maga nemében :)
2017. máj. 7. 19:08
 86/126 anonim ***** válasza:

Ez karate?Ez inkább MMA.Karatéban nem tanulsz ilyen ütéseket és ilyen földrevitel,földharc sincs bent.


Amúgy az nem igaz,hogy a harcművészek nem terrorizálnak másokat.Nekem pl.volt egy ex-karatés osztálytársam,aki megvert egy gyereket és a tanárnak is nekiment.

Vagy nálunk edzésen is volt egy ilyen gyerek.Egyik haverom azért nem mert a mi giminkbe jönni,mert ez a gyerek is oda ment.Úgy félt tőle,mint a tűztől,állandóan terrorizálta.Meg lehetett hallani az ügyeiről,hogy megvett xy-t.Egyszer valami kocsmában jól elverték,azóta visszavett az arcából.

Egy jó edző nem engedi az ilyeneket edzésre járni..De hát,ha jól megy neki,lehet vinni versenyre,nem számít..

2017. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/126 anonim ***** válasza:
És egyébként ez milyen karate,ami a videón látható?Merthogy a shotokanhoz,wado ryu-hoz,shito ryu-hoz stb.köze nimcs,az biztos.Ez inkább kickbox,mint karate
2017. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/126 Csongor185 ***** válasza:

Ezek franciák Kyosok, de légfőkepén kyokushinbudokai, kyokushinkan (nem kai) seido, ashira, enshin, meg minden ami kyoból született.

De Magyar országon csak a kan, és a budokai jó.(mindkettőben van fejütés és dobás)

De amúgy a tradicionális karatéban is ehhez hasonló bunyó volt régen én ilyen szabályrendszerben tanultam karatét. De azt meg mondom hogy Tradicionális karatéban (shoto,wado,shito, stb) kb 50 karate mesterből 3-mat ismerek ami ehhez hasonló full contact kumitét tart.

A semi contact kumite azért terjedt el ennyire mivel a sérülés esélye nulla ezért sokkal többen akarnak versenyezni így a szponzorok és a részvételi díjak miatt a pénzéhes mesterek sokkal több pénzhez jutnak. Pont ezért tartják sokan rossznak a kick-boxot is.

2017. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/126 A kérdező kommentje:
Nemcsak a verseny hanem a sok anyámasszony katonája gyerek miatt is akik már akkor is sírógörcsben törnek ki ha beütik a térdüket . Amennyiben fullban menne a sparring alig lenne ki látogatja az edzéseket így az edzők lehúzhatnák a rolót
2017. máj. 7. 22:34
 90/126 Csongor185 ***** válasza:

Ja nálunk is volt ilyen. Volt egy kis kövér srác akinek mindig vérzett valamije, mert nyomi volt. Az anya meg ott balhézott hogy hát a gyereknek mindig vérzik az orra stb.

végül kivették edzésről.

2017. máj. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!