Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing tsun/chun vs Kick-Box ....

Wing tsun/chun vs Kick-Box . Melyik a stílus jobb ezek közül?

Figyelt kérdés
Van valaki ugyanis aki azt mondja wing és egyéb kung-fu stílusok überelhetetlenek

2017. máj. 5. 15:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/126 A kérdező kommentje:

Amit Macbeth ír, az fordítva is igaz. Ahogy neked sem, Macbeth, úgy a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy milyen egy jól oktatott Karate, vagy Kung-fu stílus. Ja, amúgy, Macbeth, azt tudtad, hogy Szerbiában minden stílus kiválóan van oktatva és érdekes mód, az ilyen országokban a Kung-fu stílusok dominálnak. Érdekes...no, de ne ragozzuk, ehhez te túl kevés információval rendelkezel, hogy megértsd. ;) Előbb tanulj és fröcsögj kevesebbet. És ne haragudj, hogy most rádszálltam, csak kicsit élvezem, hogy laikussal vitázom. :D Akikkel eddig vita volt, nekik csak rossz tapasztalatuk volt és nem értettek egyáltalán a Kung-fuhoz, valamint a ringet az utcával egy szinten tartották, de ők tudtak és képben voltak a harccal. De bocsi, leszálltam rólad, nem szivatlak. Csak nem tudlak komolyan venni így, hogy nagyon-nagyon el vagy tájolódva. :D


Kiemelném a Szerbiás részt . Sajnos levegő egy nem is tudom hanyad kézből kapott be sem bizonyított állítással dobálódzik . Azt is az alapján hogy volt itt a GY.K-n egy szerb fickó és ő mondta neki ezt . Azóta mintha csak a szentírásból vette volna úgy kardoskodik mellette .

2017. máj. 6. 12:11
 22/126 anonim ***** válasza:

"Ne viedozz már mert ami a youtube-ra felkerül már egy előre begyakorolt koreográfia vagyis csak egy jó rendezés eredménye ami nem tükrözi megfelelően a valóságot ."


Jólvan, hitegesd magad ezzel. :'D Már kínodban a sarokban nem tudsz mit mondani, igaz? :D

2017. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/126 anonim ***** válasza:

"Ezt írom én is hogy ha valaki akarja akkor önszorgalomból is kikeményítheti magát nem kell a kung-fu ."


Tradicionálisan benne van a Boxban a kikeményítés? És mindenüket kiedzik? Nem. Akkor meg?! Ezt ugattam Szerbiáról, de Kínában is ez van ám, bár nem minden iskolában, jogos. Valamint Olaszországból is tudok pár jó Kung-fu iskolát.

2017. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/126 A kérdező kommentje:
Miért is ? Te dobálsz be olyan youtube linkeket amivel igazolni akarod hogy a kung fu mennyire egy remek stílus . Csak egy a baj ezen videók mindegyike megrendezett . Még a bámészkodók stb személyek jó része is csupán statiszta semmi egyéb . Miért csinálnák ? Nézettség . Akárcsak David Blaine trükkjeinél . Hiába csinálja az utcán "járókelőknek " az ámélkodó " utca embere " is csak statiszta semmi más . De azt mondd meg nekem honnan tudod hogy Szerbiában olyan jól van minden oktatva ? Talán személyesen voltál az adott ország nem kevés termében ? Vagy csak hallottad / olvastad valakitől ?
2017. máj. 6. 12:38
 25/126 A kérdező kommentje:

Tradicionálisan benne van a Boxban a kikeményítés? És mindenüket kiedzik? Nem. Akkor meg?! Ezt ugattam Szerbiáról, de Kínában is ez van ám, bár nem minden iskolában, jogos. Valamint Olaszországból is tudok pár jó Kung-fu iskolát.


Nincs benne de a sparringokon kap annyi ütést valamint ad is hogy ne kelljen keményítenie magát bár az sosem árt . Azt mondod Olaszországban is vannak jó iskolák ? Hadd súgjak meg egy pici titkot . A világ minden részén akadnak jó és kevésbé jó iskolák ami minden stílusra igaz .

2017. máj. 6. 12:43
 26/126 anonim ***** válasza:

"Kiemelném a Szerbiás részt . Sajnos levegő egy nem is tudom hanyad kézből kapott be sem bizonyított állítással dobálódzik . Azt is az alapján hogy volt itt a GY.K-n egy szerb fickó és ő mondta neki ezt . Azóta mintha csak a szentírásból vette volna úgy kardoskodik mellette ."


:DDD Nem-nem, Macbeth. :D Ez így van. Ő ezt nem csak szépen így közölte és idehányt valamit, mint te, hogy csak egy agymenése volt neki is. Ő egy szép vitát lezavart aikiboxerrel, aki talán azóta nem alszik nyugodtan. A szerb srácot pedig Rozsda Sárkány is alátámasztotta, hogy igen, a szerbek tényleg így tolják. Tehát ez bizonyított tény és ahogy a szerb srác magyarázta a dolgokat látszott, hogy képben van a dolgokkal és tudja, hogy mit beszél. ;) De valamivel hitegetned kell magad, jogos. Az is jogos, hogy dobálózok vele, de ennek csak az az oka, hogy igaz, illetve az, hogy én is megtapasztaltam ezeket, holott nagyon kezdő szinten vagyok a Kung-fuban.


Az a helyzet, hogy megsajnáltalak. Egyszerűen árad rólad az, hogy szó szerint pofán vágott az igazság és most csak belém kötekedsz, meg abba, hogy én milyen tényekkel próbállak tanítani, aztán kínodban már a sparring videókat is megrendezettnek tekinted, szóval nem, ne is haragudj, tényleg, de nagyonnagyonnagyon új vagy még ebben a témában és nem fogsz fel semmit, nem tudsz gondolkodni magadtól és nem tudsz következtetni semmiből semmire. És ezzel nincsen baj, minden kezdő ilyen, csak te nem fogadod el a tapasztaltabbak véleményét. Szóval én megsajnáltalak és hagylak inkább, mert nehogy nekem miattam omoljon össze a lelki világod. ;)


Akkor higgy tovább nyugodtan! Szerencsére azért, mert a fejedben más világ uralkodik, a külvilág nem változik. :)

2017. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/126 A kérdező kommentje:
Dobálod itt a videókat nyakra - főre . Amiben pár megrendezett bunyó illetve technika van . De mondd meg a felvételeken látott technikákból alkalmaztál már egyet is éles helyzetben méghozzá sikerrel ? Vagy csak látod ahogy harcot imitáló emberkék csapkodják egymást a nézettségért ? Akkor virnyogj itt arról mennyire hatásos a bemutatott technika ha a saját bőrödön tapasztalod meg nem pedig videók alapján
2017. máj. 6. 12:48
 28/126 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék hogy aikiboxer , honvéd , sincere , rozsda vagy akárki más kinek adna igazat . Csak sajnos most kb nem elérhetőek .
2017. máj. 6. 12:50
 29/126 anonim ***** válasza:

Levegő,már többször olvastam tőled,hogy a kickbox szar,a kungfu,muay thai sokkal jobb stb..

Ennek ellenére érdekes módon a világ legjobb bunyósa egy kickboxer..

[link]


Mellesleg ott volt régen a vale tudo,ami az MMA elődje volt.Ott kesztyű nélkül(!) bunyóztak és nem voltak szabàlyok (egyedül a szemet,torkot nem lehetett támadni) a tökönrúgás is engedélyezett volt.Mégis szarrá verték a bokszolók,kickboxolók a kungfusokat..

2017. máj. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/126 anonim ***** válasza:
A boksz nem harcba készült szerinted??Tanulj egy kis történelmet.Az ókori görög-római katonák pusztakezes küzdőstílusa a boksz és a birkózás volt
2017. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!