Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 20 km biciklizés egyszerre...

20 km biciklizés egyszerre sok lenne ha 2 éve egyáltalán nem bicikliztem?

Figyelt kérdés
Egyébként vékony vagyok, nem vagyok cukorbeteg vagy ilyesmi, és szoktam gyalogolni. Ez sok lenne egyszerre, vagy oké? Mert el akarok menni vhova, és elég jól lehet arra biciklizni, és akkor nem autóval mennék.

2020. okt. 3. 16:48
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

20:

Nálad meg a kérdezőnél sem értem ezt a km parát. 100 km-t le lehet tekerni úgy is, hogy reggel elindulsz, nagypapásan tekergetsz, megállsz itt-ott büfézni, ha nyár van csobbansz egyet valahol ha van rá lehetőség, estére meg befejezed. Meg úgy is, hogy kerékpártól, domborzattól függően kiköpöd a tüdődet, és 3-4 óra alatt megcsinálod. De 20-30 km is lehet keményebb, mint 100 km, ugyanazon domborzati viszonyok között, csak nagyon más sebességgel. Ugyanez futva is igaz, de kerékpárral halmozottan, mivel síkban úgy is lehet 10-15 km/h-val haladni, hogy alig vagy nyugalmi állapot felett.

2020. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
46%
21: Ugyanezt írtam le a saját példámon keresztül. :D Túlvagyok rajta, nyugi. :D
2020. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

"Ha nem akarom hülyére fárasztani magam, akkor sztem 2 óra alatt tuti h nem lesz meg. De inkább 3"



Ne vállald túl magad! Ne kapkodj! Adj időt magadnak, 5-6 órát célozd meg, annyi idő alatt szerintem sikerülni fog.

2020. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
Igaz, kapkodni nem kell, de azért 20 km-hez 5-6 óra csigatempót jelent.
2020. okt. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

#24


Tényleg? Nemár

2020. okt. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
@24, 11 is a te fiókod?:DD Hasonlítotok.
2020. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

5-6 óra alatt körbe lehet tekerni a Balatont (200 km)! Igaz, nem teljesen kezdőknek.

4 óra alatt le lehet sétálni a 20 km-t.


Nem a távtól fogsz elfáradni. Kezdők hibája, hogy képesek kiütni magukat az egyetlen dombon is, mert maxpulzussal tekerik meg.

2020. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
5-6 óra alatt lesétálja, közben tolja a cangáját. :D
2020. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
5-6 óra alatt leúszom, csakhogy én is rákontrázzam:D
2020. okt. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kicsit több infó kellene. Milyen bicaj, és terep, meg persze mennyi idős vagy és milyen kondiban, meg, hogy 2 éve mennyiket tekertél?. Anno 20 éves korom körül nekem se kottyant meg a napi 100km montival, de akkor minden nap tekertem, még télen is. De most így 40-en túl sok év kihagyással, és plusz kilókkal,már azért nehezebb újra formába lendülni. Kell a fokozatosság, mert akár az első kilométerek után is ki akarja köpni az ember a tüdejét, és ilyenkor nagyon kell az akaraterő, hogy továbbmenjünk. Nekem most van egy útvonalam, ami lehet egyeseknek nevetséges, mert oda-vissza 33km, részben terep részben meg műút, de ezt járva is megvannak már sikerélmények, mert voltak részek ahol korábban toltam, de mostmár feltekerek. Ez nekem így is bő 2 óra, de minden úttal csökken, érzem is a javulást, meg az órám is mutatja, hogy jobb a kondim. Van egy nagyobb , majdnem 60km-es köröm is, amit akkor megyek ha több időm van, de annak nagyrésze szintén terep itt a Bakonyban, és kell 5 óra hozzá. De igazából számomra nem verseny, hanem élvezem, hogy kint vagyok a természetben.
2020. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!