Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 20 km biciklizés egyszerre...

20 km biciklizés egyszerre sok lenne ha 2 éve egyáltalán nem bicikliztem?

Figyelt kérdés
Egyébként vékony vagyok, nem vagyok cukorbeteg vagy ilyesmi, és szoktam gyalogolni. Ez sok lenne egyszerre, vagy oké? Mert el akarok menni vhova, és elég jól lehet arra biciklizni, és akkor nem autóval mennék.

2020. okt. 3. 16:48
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

A biciklim elég szr. Kb 20 éves, és már újonnan is olcsó volt. Talán nem is teljesen felnőtt méret. Régebben inkább rövidebb távokra használtam, néha mentem messzebb, de ha ki akartam magam hajtani akkor is inkább bicikliztem, mert a futástól néha megfájdul a derekam, és nem akarok kockáztatni. Genetikailag lazák az ízületeim, és a kötőszöveteim is gyengék. vagymi... És 25 vagyok.


De valószínűleg lesz egy izomlázam pár napig azt annyi. Igazából az ízületeimet féltettem, azért írtam ki a kérdést, de aztán rájöttem h biciklizéstől még soha nem fájdult meg sem a térdem, sem a derekam akárhogy tekertem szóval ez nem hinném h probléma lesz. Addigra meg veszek majd kollagénport és megiszom előtte. Már ha használ bármit is.

2020. okt. 4. 20:51
 32/47 anonim ***** válasza:

Annak érdemes volna utánanézned, hogy a bicajod mennyire passzol a magasságodhoz. Még nekem is megvan a régi bicajom, de akkoriban fogalmam se volt, hogy milyen méret jó nekem, és egy idő, és párezer kilométer után meg is fájdult a térdem. Most egy modernebb, 29-es kerekű montival túrázgatok, ami már paszol a magasságomhoz, illetve ezeknek az újaknak kicsit más a vázgeomertiája, és a nyakamat sem kell annyira felemelni, a régivel az is nagyon megfájdult. Illetve szintén szükséges a jó ülésbeállítás, nem csak magasságilag, hanem előre-hátra is, ha ez jó, akkor később sem lesz gond a térdeddel.

A most kapható izotóniás italok sem rosszak, hatásosak az izomláz ellen. De mint írtam kell mértéket tartani. Nekem az órám, illetve a hozzá tartozó app, egy túra után simán 1-2 nap regenerációt javasol, ami tényleg kell is.

2020. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
lehet enni,c sak ésszel
2020. okt. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Majd venni fogok egy normális biciklit. Ez tuti h kicsi nekem, mert kisgyerekkoromban is ezzel mentem, és azóta azért sokat nőttem.
2020. okt. 5. 08:34
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

34: a legtöbb kerékpárbolt honlapján találsz mérettáblázatot, ami alapján láthatod, hogy mekkora vázméret szükséges a magasságodhoz ill. lábhosszadhoz (átlépési magasság). Arra figyelj, hogy ez kerékpártípusonként is változó!

Gondolom, trekking-MTB jöhet szóba ilyen szabadidős célra...

2020. okt. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Ha nem jó a méret, akkor 20 km nagyon sok tud lenni. Mintha nem megfelelő cipő lenne rajtad.
2020. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
Én most 182cm vagyok, de akkor is ezt használtam amikor 140cm voltam, vagy mittudomén mennyi. Biztos h rossz a méret. Úgy szoktam ülni rajta mint egy széken. Majdnem egyenes háttal. Éppen ezért ha fúj a szél akkor sokat visszafog rajtam. Remélem h akkor éppen nem fog fújni.
2020. okt. 5. 11:01
 38/47 anonim ***** válasza:
37: lehet, hogy 24collos bicajod van...???
2020. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
sztem 26. Nem teljesen gyerekméret, de a kormány meg az ülés elég közel van egymáshoz
2020. okt. 5. 13:17
 40/47 anonim ***** válasza:
A vázméret mekkora? Esetleg rá van írva?
2020. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!