Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csak szerintem hülyeség...

Csak szerintem hülyeség biciklis sisakban biciklizni?

Figyelt kérdés

Sok gyereknél látok ilyen vékony papír szar sisakot?

Szerintem ciki, pedig felnőtt vagyok, de soha nem adnék a gyerekemre ilyet ha csak bringázni megyünk ..



2021. febr. 14. 12:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem tették kötelezővé Magyarországon.

Meghalni valószínűleg nem fog, de egy súlyos agyrázkódást és a hajának, a fejbőrének durva és fájdalmas lejövetelét simán elszenvedheti.

Látszik, hogy nem bicikliztél soha kicsit is komolyabban.

2021. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se tettél kötelezővé.

Attól függ mit értesz komolyabb biciklizés alatt. én sokszor bicikliztem egy nap alatt 30 km-t, nyilván ez nem annyira sok, de nem az elbiciklizek a postára meg vissza kategória

nyilván 100km-t biciklizni sokkal komolyabb

2021. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 TR75 ***** válasza:
100%

#8

"Ráadásul ha valakit megtanítanak bringázni akkor soha nem esik el."

Vajon ezt tudja az a sok profi cangás is, aki esik-kel egy DH versenyen?


Troll vagy. A sisak ajánlott.

2021. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
31%
13. verseny az kicsit más, itt nem arról volt szó.
2021. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 tothp ***** válasza:
100%

A papir-szar sisak kategóriát nem ismerem.

A "rendes sisak" arra jó, hogy fejreeséskor jó esetben ripityára törik, de ez alatt egy fontos dolgot csinál. A fej becsapódásakor fellépő extrém lassulást csökkenti. Így az agy nem 10G-vel csapódik a koponya falának belülről, csak mondjuk 5G-vel. Kiélezett helyzetben ez akár "meghalás" vagy súlyos agykárosodás ellen is véd.

És nem kell gyorsan menni ahhoz, hogy az ember nagyot essen.

2021. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

#10 kocsik között én sisakban SEM bringáznék, én akkor inkább járdán megyek, lassan, hogy ne zavarjam a gyalogosakat sem.

És ha van rá mód akkor biztonságos úton, akár kerékpárút ahol nincsenek autók folytatom az utamat.


Jó, vannak olyan helyek ahol járnak autók és megyek ott, ilyenek a kis utcák, de ilyen Margit Körút, Váci út, Oktogon-on eszembe nem jutna mert lehet hogyha lenne rajtad sisak és egyéb felszerelés akkor is ott maradnál.

2021. febr. 14. 17:26
 17/30 anonim ***** válasza:
45%
pont nem mert amiket felsoroltál nyílt széles belátható utcák mosdtmár széles bringaúttal-ha ottlaknék biztos közlekednék is ott mivel kevés a dolgom perrpill kihagyom-de bőven biztonságok alapközép tudássl is az emlegetett utszakaszok!
2021. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

6:

Egyszer bicikliúton legejeltem az aszfaltot, nem túl durván, mert addigra a kezem, lábam csillapította az esést. Kanyarban csúsztam el, jeges volt az út. Nem lett komoly bajom, de azóta hordok sisakot.

2021. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
16 éves gyerek voltam mikor csúszós úton az outim megcsúszott és sikerült becsúszni egy kocsi alá azóta sehova se és ezt tanácsolom mindenkinek
2021. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... :) Most Te vagy nem is szoktál tekerni vagy havonta párszor eltekersz a sarki cba-ba kenyérért... Ezt erre értem: "Ráadásul ha valakit megtanítanak bringázni akkor soha nem esik el." Több ezer km-t tekerek egy évben sport és közlekedés céljából is. Nem csak sport közben (terepezés, ugrálás) taknyáltam el, hanem sima közlekedésnél is. Sőt, többször, pedig terepen is nyomatom 30-40el, át a gyökereken, köveken, ugratókon, sáron...stb. Pl pár éve esőben ilyen gumis úton első fékkel fékeztem, ki is csúsztam, pedig tisztában vagyok vele, hogy első fékkel nem fékezünk ilyenkor (terepen ezt azért megtanulja az ember pár esés után...). De elég csak egy kavics vagy faág kanyarban és már el is estél, vagy akár egy olajfolt, kátyú, kiszalad eléd egy macska...stb.


Régen én sem hordtam sisakot, mivel akkor még csak közlekedés céljából tekertem néha-néha. Úgy gondoltam, hogy minek kéne? Azaz pont úgy, mint Te. Aztán ugye egyre többet tekertem, estem, tapasztaltam és rájöttem, hogy igenis van haszna. Nem viccből találták ki. Még ha te ,,rendesen megtanultál" tekerni, akkor is jöhet valaki, aki pl. nem adja meg a jobbkezest és ennyi volt, megszívtad. Elrántod a kormányt, elesel és tegyük fel, hogy pont bevered a fejedet az útpadkába. Sisakkal is fájna, de valószínűleg pár horzsolással kelnél föl, nem lenne komoly bajod (legalábbis a fejednek). Sisak nélkül meg ki tudja?


Saját gyerekemre 100%, hogy fogok tenni sisakot, persze valami normálisat, ami ér is valamit. Egy gyereknek meg végképp fontos, mert ők még jóval többet esnek alapból is, nemhogy egy biciklivel.


Szóval én azt mondom, hogy sokan így vannak ezzel, hogy nem kell a sisak, mert minek, meg hülyén néz ki és ,,ciki", csak aztán beüt valami, aminek nem kéne. Egy betört fej hülyébben és ,,cikibben" néz ki, mint egy jó kis sisak. Vannak, akik a saját hibájukból tanulnak, az okosabbak máséból. Te ne az elsőhöz tartozz, ha jót akarsz magadnak...

2021. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!