Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egyetemre megéri biciklivel...

Egyetemre megéri biciklivel járni?

Figyelt kérdés

Nagyon megutáltam a BKVn közlekedést a csúcsidőben rengeteg emberrel. Néha érdekes egy-két hajléktalant ordítását és verekedését végig nézni a 4-6os villamoson, de igazán nem kívánok ilyen közegben utazni.


Arra gondoltam, hogy biciklivel megyek.


Kb 80 ezer forintos a biciklim és a lánc hozzá kb 20 ezer forint ránézésre masszív, de ha kint vagyok kb 8 órán át az egyetem épülete előtt biztos vagyok, hogy valaki letudja szerkeszteni 3 percen belül és még bőven van ideje gondolkodni is, hogy "Elakarom-e vinni? Jön valaki érte? Lát valaki?".


Szóval mik a tapasztalatok?


BME-re járok.


Nektek ott lopták el bicikliteket vagy tudtok arról hogy valakinek igen?


Ti elmertek vele tekerni?


Még a bubira is gondoltam, ami elég rossz, de használható bicikli csak mostanában rengetegen használják és csúcsidőben félek sokszor nem lesznek elérhetőek. Tehát picit megnehezítem vele az életemet.



2021. aug. 12. 16:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

10# Úgy hogy mérnöki szakon vagyok ahol a reális készségek a fontosak nem a humán.


Milyen angol szót használtam? (Lusta vagyok visszanézni)


Amugy 16 évesen raktam le a C1et majd külföldön is tanultam így ha tényleg valamit rosszul írtam elég ciki tényleg.


… de ha ebben a kontextusban angol szót használtam akkor valószínűleg magyarosítva tettem. Vagy nem tudom írd le mit használtam hogyan 😅

2021. aug. 12. 21:34
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Én SW fejlesztő vagyok és mégis tudok helyesen írni.

Az igényesség és a precizitás fontos.


"mountenbikeról"

2021. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
A BME-n van zárható biciklitároló is, de szerintem nem nagyon viszik el máshonnan sem. Nem tudom az egyetem melyik részét kellene elérned, de pl. a Kármán koli előtti is biztonságosnak tűnik.
2021. aug. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Miért lettem lehúzva? Komolyan írtam. Haverom ilyennel járt suliba, mindig összecsukta és betette a portára.
2021. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 MGéza ***** válasza:

Azt tudni kell, a legtöbb tolvaj nem profi és nem mászkál erővágóval a hosszú kabát alatt. A legtöbben alkalmi tolvajok, akik a "két percre ugrok csak be, minek zárjak addig?" felfogású tulajoknak okoznak kellemetlen perceket.

Amit nagyon kell kerülni, az a számkódos lakat, bármilyen erős kivitelben, bármilyen márkában. Sodronyt szintén, szálanként egy élesebb csípőfogó is elbánik akár a legvastagabbal is, egy olyan szerszámot meg könnyű akár zsebben is elrejteni. Gerinclakat egy nagyon picit jobb, annyiban hogy nehezebb a sodronyhoz hozzáférni, de az se sokat ér.

A egy ilyen ABUS láccal, vagy egy normális U-lakattal, esetleg egy hajtogathatóssal már elég sokat kell melózni, ha nincs este vagy nem kihalt helyen van a bicó, inkább nem látnak neki vesződni vele.

A bringád értéke sem indokolja, bár elhiszem hogy neked az eszmei értéke több, mint a valódi, de ilyen lakattal abszolút de nem lesz potenciális célpont.

Ettől eltekintve persze tipikus tévhit, hogy a Koliken, meg egyéb alsó kat bringákat nem lopják, dehogy nem. Célpontok azok is ha gyengén vannak lezárva, sokkal könnyebb egy tucatcikk rózsaszín női városin túladni mint egy 300k forintos CUBE montin, amit esetleg inkább csak alkatrészenként tud feltűnés nélkül elpasszolni.

2021. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez vàlt be:


[link]


Másfél évig futárkodtam egy Merida országútival. Egy kryptonite lakattal volt zárva. Hozzá se nyúltak…

2021. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért a Krypto is gyárt kábelzárat, arra nem bíznám rá a biciklimet. U-lakat, edzett lánc vagy collstock-lakat, ezek jók, és ha drágább a bicó vagy nagyon félted, akkor ezek közül is Krypto vagy Abus.
2021. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 MGéza ***** válasza:
#17: Én leginkább csak kiegészítőként láttam U-lakathoz, nem is árt. Ugyanis magasabb értékű bringáknál már az is elég nagy érvágás ha egy kereket el tudnak vinni, mostani gépemen az első 70k forint újonnan a gumi meg rajta 30k.
2021. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18, ok, csak pont a #16 által linkelt Krypto honlapon ott virít egy kábelzár. A vastagabb fajtából, ami 10x olyan erős, mint a vékony (a vékonyat 3 sec, a vastagot 30 sec elvágni), de akkor is. Ha U-lakathoz van kiegészítésnek, hogy valami majom el ne vigye a kereket, akkor oké.
2021. aug. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!