Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan küzdhető le a beteges...

Hogyan küzdhető le a beteges teljesítménykényszerem, illetve a közösségi médiás függésem?

Figyelt kérdés

Szóval, gyakran van úgy, hogy lenne lehetőségem egy 20-30-40 km-es körre, ami természetesen kiváló testmozgás, főleg, ha megfelelő intenzitáson csinálja az ember, de úgy vagyok vele, hogy ennyiért inkább elő sem veszem a bringát, hanem várok mondjuk hétvégéig, amikor tudok menni minimum egy százast. Aztán az így felszabadult időben persze nem csinálok semmi értelmest.


A másik, hogy a különböző tracker appok közösségi felületein rendszeresen figyelem mások edzését, és ha nekem épp egyéb elfoglaltságaim, kötelezettségeim, betegség stb. miatt nincs lehetőségem biciklizni, rendkívüli irigység, de mondjuk inkább úgy, fájdalom fog el, amikor látom, hogy mások milyen nagy távokat mentek.


Hogyan küzdhetnék ezek ellen?



2022. jan. 4. 07:42
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

#10!


A Facebook erről szól! Fényezd magad és az eredmény nem marad el. (Leglább is nagyon sokan erre használják.)

2022. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Spotos csajok! Mi velük a baj?
2022. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Válts xc-re, meglátod lejjebb adod a nagy teljesítmény kényszeredet... Tekerj a hegyen le egy százast. Na? Az már teljesítmény. Síkon 100-at tekerni szerintem nem olyan nagy ördöngösség egy közepes kondival.
2022. jan. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

#13


Sehol nem írtam, hogy sìkvidèken tekernèk.


Kérhetném,hogy olyanok szóljanak hozzá, akiknek értő olvasábol negyedikben nem kegyelemből adták meg a jobb jegyet?

2022. jan. 11. 08:09
 15/35 anonim ***** válasza:
95%
Jöhet a Strava profilod, hogy értsük, mennyire súlyos a teljesítménykényszered.
2022. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

#14 csak abból gondoltam, mert ez az outis brigádra jellemző, hogy gramm-mániások, állandóan tekerni akarnak és minél gyorsabban, lenyomva a többieket...


Az XC-től fölfelé a hegyi bringásokra szerintem ez nem jellemző, ők az élményért tekernek. Bár van nagyon sok XC-s egyén aki azt hiszi outi nyeregben van és úgy is üli meg a lovat, égbe húzott üléssel, mogyoróvillantós mezben...

2022. jan. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
#15 Straván pont nem vagyok fenn, mert mainstream, ezért megveten. . Amúgy sem fogom idegenek elé tárni az identitásom, minden fontos információt leírtam. Különben is, mit tudnál meg abból, hogy mondjuk hétvégén tekertem 101 km-t, 24.8 km/h átlaggal, 1209 méter szinttel? Lof@$zt sem.
2022. jan. 11. 08:57
 18/35 anonim ***** válasza:
89%

"Straván pont nem vagyok fenn, mert mainstream, ezért megveten"

Ebből látszik mekkora szájhős vagy. :)

2022. jan. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
#16 Sajnalom, hogy neked támadtam. Épp erről van szó, én is elsősorban az elmènyèrt tekerek, a sebesség hidegen hagy, kiválóan feltölt egy nagy hétvégi bringázás, de kisebb távval már nem nagyon érem be, ami aggaszt.
2022. jan. 11. 09:01
 20/35 A kérdező kommentje:

#18 A válaszod jelentve, provokatív, a kérdéssel nincs összefüggése.


Azt azért elárulhatnàd, miért komolyabb a Strava, mint mondjuk a Sports Tracker vagy a Huawei Health.

Ja igen, ott láthatom, ha valamelyik jelentéktelen, 200 méteres távon 0.1 km/h-val gyorsabb voltam a szomszednal :D hűha

2022. jan. 11. 09:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!