Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan küzdhető le a beteges...

Hogyan küzdhető le a beteges teljesítménykényszerem, illetve a közösségi médiás függésem?

Figyelt kérdés

Szóval, gyakran van úgy, hogy lenne lehetőségem egy 20-30-40 km-es körre, ami természetesen kiváló testmozgás, főleg, ha megfelelő intenzitáson csinálja az ember, de úgy vagyok vele, hogy ennyiért inkább elő sem veszem a bringát, hanem várok mondjuk hétvégéig, amikor tudok menni minimum egy százast. Aztán az így felszabadult időben persze nem csinálok semmi értelmest.


A másik, hogy a különböző tracker appok közösségi felületein rendszeresen figyelem mások edzését, és ha nekem épp egyéb elfoglaltságaim, kötelezettségeim, betegség stb. miatt nincs lehetőségem biciklizni, rendkívüli irigység, de mondjuk inkább úgy, fájdalom fog el, amikor látom, hogy mások milyen nagy távokat mentek.


Hogyan küzdhetnék ezek ellen?



2022. jan. 4. 07:42
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Hát, ha valamit élből elutasítasz, sőt megvetsz, mert mainstream akkor egyáltalán nem csodálkozok, hogy ilyen problémákkal küzdesz. Én a kérdést jelentettem, mert szerintem rossz kategóriában van.
2022. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
#21 Nem èlből. A népszerűsége ellenére kapott egy esélyt, kipróbáltam, nem jött be, és továbbra is zavar, hogy sokan a tracker appok szinonimájakènt használják a Strava szót.
2022. jan. 11. 09:23
 23/35 A kérdező kommentje:

#23 Próbálj ki más dolgokat, mint amiket korábban, meg fogsz lepődni, mennyire jók: szex egy másik emberi lénnyel, angol wc, MapMyRide 😉


A Strava-fetisisztákat nem kérhetnèm meg, hogy húzzanak innen a sz@rjukkal? 😃 Nem akartok kiìrni inkább egy kérdést, amiben arról szavaztatjàtok a népet,melyik a legjobb tracker app? Persze úgy,hogy a válaszok között csak a Strava szerepel.

2022. jan. 11. 13:06
 24/35 A kérdező kommentje:

#23


"Talán azért, mert bántja az egodat? Mást mutatnak a számok, mint amit te képzelsz magadról?"


Ez szintén értelmezhetetlen, bár az eddigi bofoges után ezen nincs min csodálkozni.


A Strava is ugyanazokat a számokat mutatja, mint akármelyik másik program. Tehát ha a számok mást mutatnak, mint amit képzelek magamrol, azt más proframban is látom.

2022. jan. 11. 13:08
 25/35 anonim ***** válasza:

#24!


Köszönöm, hogy igazoltad a kimoderáltatással, amit a frusztráltságodról írtam. Gondolom nehéz volt feldolgozni az igazságot.


Teljesen érthető, amit írtam. A versenysport és Strava is arról szól, hogy helyre tegye az egot.


Azt szoktuk mondani, hogy a Strava azért jó, mert ahogy hazaérek, már látom is, hogy mennyire sz@r voltam. (Tudod, csak ahogy Cyrano!) Nem véletlen, hogy a legtöbb sportoló ezt használja.


Ne tegyél úgy, mintha nem értenéd! Ahol a legtöbb felhasználó van, ott van a legtöbb adat, ott van kihez mérni magad. (És még rímel is! :) )

Addig tudod elhinni magadról, hogy nagy király vagy, ameddig meg nem látod, hogy 571. helyen vagy vele a listában.


300 méternél rövidebb szegmenst nem lehet létrehozni már egy ideje. De igen, vannak olyan nyomi emberkék a Straván is, akik nehezen dolgozzák fel, hogy gyengék, ezért létrehoznak egy senki által nem használt útvonalon egy rövid szegmenst, amin királyok lehetnek. Egészségükre!

De ettől függetlenül a szegmensek 99% értelmes, főleg, ha Edda módba kapcsolsz: Elhagyom a várost.

2022. jan. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

#25


"Köszönöm, hogy igazoltad a kimoderáltatással..."


Nem én moderáltattalak, hanem te magad. Ha az oldal szabályainak megfelelő magatartást tanúsítasz, hiába küldök ötven jelentést, a moderátor nem fog lépni.


"Addig tudod elhinni magadról, hogy nagy király vagy, ameddig meg nem látod, hogy 571. helyen vagy vele a listában."


Jól van, először is fogadjuk el valóságnak azt a nyilvánvaló fikciót, miszerint a Strava a tracker appok alfája és omegája, és aki számít, az ott van.


A csodálatosan felépített elméleted azonban csúfosan elhasal egy dolgon, amit elő sem hozol, ha figyelmesen olvasol. Mindenesetre megerősítem: engem az adott kerékpározást jellemző számok közül kizárólag a távolság érdekel. Hogy mennyi volt a sebességem, a pulzus, a szint, az energia, milyen kevésszer állottam meg pisilni, teljesen hidegen hagy - ahogy az is, hogy ezek közül bármelyikben is idegenekkel versengjek. Ennélfogva az sem izgat, hogy a híres szegmenseken 4., 48. vagy 571. vagyok. Kizárólag a távolság számít, abban is csak a magam által felállított elvárásokat veszem figyelembe. Vagy talán lehetőség van az átlagsebességen kívül is összemérni a tudásunkat másokkal? Ilyenről nem tudok, de mondd, ha így van.


"vannak olyan nyomi emberkék a Straván is, akik nehezen dolgozzák fel, hogy gyengék, ezért létrehoznak egy senki által nem használt útvonalon egy rövid szegmenst"


Javíts ki ha tévednék, de tudtommal az összes Strava-szegmens elérhető bárkinek, így a "senki által nem használt útvonal" kifejezés nem sok értelemmel bír. Ja, hogy az átlag divatmajomnak jobban imponál a Pilisszentkereszt-Dobogókő, a Velencei-tó meg a Miskolc belváros - Lillafüred útvonal, mint a Zajta-román határ, a 442-es útvonal D-É, vagy a Csátalja-Dávod szegmensek (fogalmam sincs, léteznek-e ilyenek)? Hát erről igazán nem az utóbbiakon hajtó bringások tehetnek. Ne a kevésbé népszerű útvonalon tekerők legyenek már a hibásak azért, mert "a nagyok" mindig a három dögunalmas körük egyikén tekernek :D


Valószínűleg azért hoznak létre szegmenseket a "senki által nem használt útvonalakon" (LOL), hogy legyen ott is valami.


De tudod mit? Kutasd fel ezeket a szegmenseket, és vedd át az elsőséget! Ha nekem van igazam, akkor az ott már értékelhető eredménnyel rendelkező bringások örülni fognak, hogy még valaki jár a kis útvonalukon. Ha neked, úgy talán rádöbbented ezeket az embereket, hogy nincs sok értelme virtuális eredményeket hajszolni.

2022. jan. 11. 18:35
 27/35 anonim ***** válasza:

#26!


Köszönöm, hogy - igaz mellébeszélve - de beismerted, hogy te moderáltattad ki a hozzászólásomat.


"Jól van, először is fogadjuk el valóságnak azt a nyilvánvaló fikciót, miszerint a Strava a tracker appok alfája és omegája, és aki számít, az ott van."


Nem fikció, hanem tény. Jött és elsöpört korábbi appokat. Gyártói támogatás nélkül már nincs konkurenciája. Neked éppen ez vele bajod. Legalább is ezt állítod. Tehát most éppen magadat kérdőjelezted meg.

Azért lett sikeres, mert volt (és van) benne egy-két zseniális ötlet. Senki sem volt árkényszerítve, nem kaptad a telefonodhoz, az órádhoz. Azért lett sikeres, mert jó. Akkor is, ha te tegadni próbálod a tényket.


"Mindenesetre megerősítem: engem az adott kerékpározást jellemző számok közül kizárólag a távolság érdekel. Mindenesetre megerősítem: engem az adott kerékpározást jellemző számok közül kizárólag a távolság érdekel. Hogy mennyi volt a sebességem, a pulzus, a szint, az energia, milyen kevésszer állottam meg pisilni, teljesen hidegen hagy..."


A címben még teljesítménykésszerő írtál. A távolság önmagában - főleg, hogy nem éves teljesítményről beszélünk, hanem csak ritka tekerésekről - semmit sem jelent. Nem teljesítmény évente mondjuk 25x kiemnni és tekerni egy 100-ast, akár nyugger tempóban.


"a "senki által nem használt útvonal" kifejezés nem sok értelemmel bír. "


Ez megint csak téged minősít. Te vagy az, aki nem érti a kifejezést, tehát nem nem bírsz sok ételemmel. A többeiknek nem magyarázom, mert ők megértik, neked meg felesleges.


"Ja, hogy az átlag divatmajomnak jobban imponál a Pilisszentkereszt-Dobogókő, a Velencei-tó meg a Miskolc belváros - Lillafüred útvonal, "


Aha! Azonnal divatmajom lesz az, aki Dobogókőre teker. Mégis mitől lesz ő divatmajom? Mert nem teker? És fel tud tekerni nálad sokkal gyorsabban?

A példáid teljesen rosszak, ezzel csak azt bizonyítottad, hogy tényleg terljesen értelmetlen vagy a témába.


"Ne a kevésbé népszerű útvonalon tekerők legyenek már a hibásak azért, mert "a nagyok" mindig a három dögunalmas körük egyikén tekernek "


Te tényleg tele vagy komplexussal. Előbb divat majmoknak nevezted azokat, akik Dobogókőre tekernek, most meg unalmasnak nevezed az útvonalat. Persze, biztosan mindenki hülye, csak te vagy helikopter. Sokkal hatékonyabb módszere az értelmessé válásnak, ha megpróbálod megérteni az emberek döntéseit, mint csuklóból lehülyézni őket.


"Valószínűleg azért hoznak létre szegmenseket a "senki által nem használt útvonalakon" (LOL), hogy legyen ott is valami."


Nem kell bizonygatnod, hogy nem érted a témát. Eddig is teljesen világos volt. Talán a legviccebb benned, hogy saját elmondásod szerint csak kipróbáltad, tehát nem nagyon használtad a Stravát, de most meg úgy teszel, mintha képben lennél és te tudod a tutit. Komolyan mondom, csak égeted magad. Ha tényleg használtad volna, akkor tudnád, hogy miről írtam. Igaz, akkor is értetted volna, ha egy minimális szándék van benned, hogy megértsd. De te egy olyan témában is okosabbnal akarsz mutatkozni, amelyről te magad írtad, hogy nem vagy benne.


"De tudod mit? Kutasd fel ezeket a szegmenseket, és vedd át az elsőséget!"

Bocs, de nekem semmilyen örömet nem szerez, ha ilyen értékelen szegmenseket vadászok le. Ha értenéd, hogy milyen szegmensekről írtam, akkor nem írtad volna ezt a hülyeséget.


Nagyon betalált téged ez a Strava dolog. Nagyon agreszív kismalacba váltottál, ahogy felhoztam. Felesleges erre bármit is írnod, teljesen egyértelmű, hogy mi a valódi bajod. Menj ki inkább tekerni! Fogadd el, hogy most csak 50 km-t lehet tekerni megfagyás nélkül és menj!

2022. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Süt az egész hozzáállásodból az országútisok legrosszabb fajtájának az arroganciája, a kivagyiság, egyszersmind a proliság. Ezzel mindaddig nincs is semmi baj, amíg megtartod magadnak (bár ki tudja, biztosan van, aki a vergődésed szórakoztatónak találja :D). Az itteni produkciód azonban kifejezetten beteges.


A semmire nagy arcnál mindenesetre sokkal nagyobb, az élet egyéb területeit is negatívan befolyásoló probléma, hogy az értő olvasással is hadilábon állsz, gyakorlatilag egyszerű mondatok értelmezése is komoly kihívásokat okoz.


A helyedben erre gyúrnék a szegmensvadászatok helyett/után/mellett :D


(Ha regisztrálok Stravára, és elküldöm neked privátban azokat a - senki által nem használt - útvonalakat, ahol járok, megígéred, hogy nem nem jársz arra és nem alázol meg azzal, hogy gyorsabb vagy nálam? léccciii mondj igent :$)

2022. jan. 11. 19:27
 29/35 anonim ***** válasza:

Egyszerü maraton fanatikus vagy. Ezzel semmi baj nincs.

Nincs igazi teljesitmény kenyszered! Akkor 20-30km re is kimennél,és nem csak távra mennél hanem sebességre is.

Te csak sokat akarsz tekerni ennyi.

Ezen nem kell urrá lenni. Ha zavar azon TE tudsz változtatni. Kimész és keveset tekersz. Ennyi.

2022. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján nem annyira klasszikus értelemben vett teljesítménykényszerről, sokkal inkább enyhe függőségről van szó. Sokak tévképzetével ellentétben a függőség nem csupán egyértelműen káros tényezők (pl. alkohol, cukor) vonatkozásában állhat fenn, hanem alapvetően pozitív dolgok esetében is, mint amilyen többek között a sport is.


Azzal önmagában nincs gond, hogy nem mész kis távokat, mindenkinek megvan a maga kis többé-kevésbé összerakott programja, amelytől sokan alig-alig térnek el. Egy outisnak pl. valószínűleg semmi öröme nem lenne abban, ha menne egy 20 km/h átlagú edzőkört, ahogy egy nagy túrást sem motiválná,ha az ország és a kontinens változatos vidékei helyett folyton ugyanazt az útvonalat róná.


Az már inkább problémás, hogy mások workoutjai ilyen érzelmeket váltanak ki belőled. Próbáld helyén kezelni a dolgokat: minden bringás más és más élethelyzetben van, mások a lehetőségei. Más lehetőségei vannak egy egyetemistának, akit eltartanak a szülei, az egyetem pedig heti két nap elfoglaltságot jelent neki, más egy egyedülálló, dolgozó embernek és megint más a gyárban nehéz fizikai munkát végző, gyermeket nevelő negyvenes apának. Biztosan vannak olyan követőid, akik a workoutjaid láttán azt gondolják magukban: "Hmmm, a Kiss Rozi milyen nagy távot ment megint, nekem bezzeg itthon kell lennem gyermeket nevelni/jó képet vágni az anyós húsleves-rántott karaj kombójához/tanulnom kell a vizsgára".


Ilyen problémával én nem látom indokoltnak a szakemberhez fordulást, de mindenképp érdemes változásokat eszközölni. Próbáld meg részben helyettesíteni a bringázást valami más szenvedéllyel, elfoglaltsággal, ez lehet akár egyéb sport is, pl. amikor a rossz időjárás miatt nincs kedved kimenni hétvégén, menj helyette uszodába vagy fallabdázni.

2022. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!