Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen szerencsétlen eset...

Milyen szerencsétlen eset (ek) történt veled valaha, bicajozás közben?

Figyelt kérdés

Emlékszem, nekem egyszer az erdő kellős közepén fogta magát és leesett a lánc a fogaskerekek közé, ráadásul beszorult így csak gyalog tudtam hazamenni.


Másik durrdefektet kaptam, külső-belső gumit átszúrta a 65mm szög. Tolhattam megint a biciklit, 3 km-t.


Szintén bicajozás közben történt, hogy haladok nyugis tempóban, hátsó kerék felől, ropogás, kattogás majd egy nagy csattanás és nem lehetett tekerni a biciklit! Szervízben kiderült, hogy a csapágyban az egyik golyó egyik pillanatról a másikra megrepedt és eltört, így akadályozva a többi golyó mozgását. Természetesen megint tolhattam a biciklit.


4. eset: Éppen a zebránál állok, zöld a lámpa indulnék elfele, megugrott a lánc amikor tekerni kezdtem volna a pedált, én meg hirtelen elvesztettem egyensúlyomat és leestem a zebrára.


5: eset: Kanyarban jött velem szembe egy fickó aki hátrafelé integett, előrenézett és nagy nehezen kikerültük egymást.


6: eset erdőben egy lejtőn gyorsulok, jön egy idős bácsi velem szembe biciklivel. Néhány másodpercen belül a szembejövőt elkezdik megelőzni vagy 3-an, rám meg a szívbaj jött, hogy úristen mindjárt nekik megyek 40-nel mi lesz? Végül mind a 2-en vészfékezteünk, így elkerültük a balesetet. Bár hátrafordulva a 2 földbe húzott csík keresztezte egymást!



2014. aug. 3. 20:53
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

Olyan irtózatosan nagyot még nem zakóztam, a legdurvább az az volt, amikor az útról felmentem a füves padkára, onnan a járda magasabban volt, megdobta a kereket, én meg az árokban landoltam egy szögesdrótnak hassal, ami be volt nőve növényekkel. Kicsit megszúrta a hasam, de ennyi.


Volt már sima defektem, láncszakadásom.

Legutóbb az outimmal elmentem terepre, majd amikor jöttem vissza a rendes útra, éreztem hogy nagyon ráz az első. Gondoltam csak szar az út meg hát vékony a gumi. Egy km után vettem észre, hogy defekt, a felnin meg a gumin mentem... 5-6 helyen felütötte, 2 óráig vacakoltam vele de nem tudtam befoltozni, mert mindig lett egy újabb, végül kocsit hívtam. :D


A legdurvább az Simsonnal volt, kicsit ittam is és gondoltam elmegyek hegynek. Már vagy 5 km-re voltam otthontól, amikor éreztem, hogy szitál a hátulja. Egy százas szeg állt bele keresztbe.

2014. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Én egyszer kicsi koromban zakóztam nagyot! gyorsan tekertem lefelé, egy amúgy is nagyon rossz úton, egyik gödörbe belementem, megdobta a kis 20-as biciklimet és 50m kellett mire megállok. Közben repültem is, csúsztam is a földön! Emlékszem összeszámoltam, 41 véres seb volt rajtam!
2014. aug. 4. 09:52
 3/42 anonim ***** válasza:

Bicikli turan szetszakadt a bicikli lanc, segitseget kertem azoktol, akiket leeloztem dombon felfele. Ugyan ezen a turan defektet is kaptam, ragaszto se volt nalam, de egy biciklis azt mondta hogy ne toljam, mert nem engedi, fogta adott ragasztot, kozosen megcsinaltuk :)


2. Hegyszirten gurultam le, a kanyarban felgyulemlett a sok kavics, na ná hogy elcsusztam, ha nincs ott az oszlop, akkor zuhannak 20 metert lefele. A nagy hangzavarea kijott egy idosebb holgy, segitett, mondta elozo heten pont ugyan itt esett el egy masik biciklis


3. Uj biciklivel mentem haza a boltbol, eggyik utcan egy auto " rontott " ki elem, az uj bicikli fekje meg durvan eros volt meg, lefekeztem es ra estem az auto motorhaztetojere

2014. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt. A Margit hídon mentem Pest felé, kb 40 koruli tempoval, és nyikorgast hallottam az első fektol. Megálltam, mondom megnezem mi baja a feknek. Akkor latom, hogy mindket villaszár közvetlen a nyak alatt el van torve, mar csak az első része volt egybe, még néhány méter, és kiesik az első kerék, az lett volna a laza :D


Meg egyszer bementem Pestre egy fek nélküli fixivel, amin 1:3 áttétel volt, és sima pedál. Mindenhol egész tűrhetően meg tudtam állni, kivéve az Árpád hídon, ott ahol át lehet menni a másik oldalra, a lejtőn. Na az izgalmas volt. Még szerencse hogy nem jött arra senki, így is épp be tudtam venni a kanyart, majd' nekimentem a falnak. Akkor rajottem hogy nem is volt olyan jó ötlet ezzel a konfigurációval eljönni :D


Ezenkívül az elmaradhatatlan rendszeres defektek, de én simán mentem tovább akár 20 km-t is lapos kerékkel, nem zavartattam magam :D Nincs is annál jobb, mint amikor a főúton mész lapos első vagy hátsó gumival, és szetvet az ideg, hogy valahogy egyenesbe tartsd azt a retkes biciklit :D

2014. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Nekem nem is az egyenesben tratás a nehéz sokszor hanem a tekerés. Mivel MTB kiciklim van, vastag teleszkóppal és kerékkel ezért amikor lerobbanok vele valahol, defekt miatt, olyan idegesen még senki sem látott. Jó vastag terep gumi van rajta, ami jó, mert hamarabb megállok vele mindenhol meg jobban tapad, de ha az egyszer leereszt, akkor nincs az az ember aki 5-6 tekerésnél tovább bírná! Régi szűkebb gumis biciklimen egyébként én is bírtam tekerni!
2014. aug. 4. 22:21
 6/42 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem egy élmény egy lapos monti gumival menni. Nekem is volt 2.1-es gumival defekt, ott kb 12 km kellet hazáig, de vegighajtottam azt is. Mondjuk én hozzaszoktattam magam a nem túl felhasználóbarát gépekhez. Az egyik az 40-kg-os volt, a másik meg egy olyan fixi, aminek mindket oldalon volt lánc, de emberesen tulfeszitve, mert mindig leestek. Amikor visszaultem egy normális bringára, akkor jöttem rá hogy mekkora egy retkes traktort hajtottam odáig :D
2014. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim válasza:

defekt minden biciklis életében van nekem is volt olyan h 12-km-t toltam haza pechemre a közeli benzinkúton nem volt levegő de mindig van és pont akkor nem volt.


meg estem akkorákat mikor kicsi voltam hogy levegőt alig kaptam. mostanában történt hogy kiállva tekertem dombra és megadta magát a racsni nem akadt meg és telibe vágta a pedál a térdem.

2014. aug. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim válasza:
de amúgy az hogy lapos gumival mész az nem teszi tönkre a gumit? külsőt. a belsőnek úgy is mindegy. 2km-t max eltekerek vele de többet nem merek nehogy baja legyen
2014. aug. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót neki az biztos, nekem egyet vagy kettőt kellett kicserélni, de többségében kibirták, és tovább használtam őket. Az más kérdés, hogy ilyenkor számolni kell azzal hogy később mondjuk széthasad, ha úgy sérül, es nem veszi észre az ember.
2014. aug. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

kanyargós úton hegyrõl lefelé éppen elhagytam a 80km/h-t mikor egy beláthatatlan szakaszból kiérve, szembetaláltam magam 1 rendõrrel, lerántottam a kormányt az útról, becéloztam egy bokrot, hogy az majd talán tompít valamit és nem halok meg... a bokor megfogta a bringát, én viszont tovább repûltem még 11 méter hosszan, haverom szerint, legalább 3 méter magasan. egy beton autóbeállón érkeztem fejjel lefelé, bukóm nem volt... a becsapódásra nem, csak a repülésre emlékszem... ez volt szombaton, kedden délután ébredtem a kórházban...

koponya, orr, kulcscsont, szegcsont és 3 bordatöréssel. azóta hordok bukót...

2014. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!