Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen szerencsétlen eset...

Milyen szerencsétlen eset (ek) történt veled valaha, bicajozás közben?

Figyelt kérdés

Emlékszem, nekem egyszer az erdő kellős közepén fogta magát és leesett a lánc a fogaskerekek közé, ráadásul beszorult így csak gyalog tudtam hazamenni.


Másik durrdefektet kaptam, külső-belső gumit átszúrta a 65mm szög. Tolhattam megint a biciklit, 3 km-t.


Szintén bicajozás közben történt, hogy haladok nyugis tempóban, hátsó kerék felől, ropogás, kattogás majd egy nagy csattanás és nem lehetett tekerni a biciklit! Szervízben kiderült, hogy a csapágyban az egyik golyó egyik pillanatról a másikra megrepedt és eltört, így akadályozva a többi golyó mozgását. Természetesen megint tolhattam a biciklit.


4. eset: Éppen a zebránál állok, zöld a lámpa indulnék elfele, megugrott a lánc amikor tekerni kezdtem volna a pedált, én meg hirtelen elvesztettem egyensúlyomat és leestem a zebrára.


5: eset: Kanyarban jött velem szembe egy fickó aki hátrafelé integett, előrenézett és nagy nehezen kikerültük egymást.


6: eset erdőben egy lejtőn gyorsulok, jön egy idős bácsi velem szembe biciklivel. Néhány másodpercen belül a szembejövőt elkezdik megelőzni vagy 3-an, rám meg a szívbaj jött, hogy úristen mindjárt nekik megyek 40-nel mi lesz? Végül mind a 2-en vészfékezteünk, így elkerültük a balesetet. Bár hátrafordulva a 2 földbe húzott csík keresztezte egymást!



2014. aug. 3. 20:53
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Én még sosem mentem 80 km/h-val! Rekordom eddig 47 km/h dombról lefelé, sima úton 43km/h van 1 km-en keresztül tudtam tartani a tempót!
2014. aug. 5. 11:36
 12/42 A kérdező kommentje:
Miért rántottad el a kormányt a rendőr elől? Úgysem ért volna utol.
2014. aug. 5. 11:37
 13/42 Wadmalac ***** válasza:

Kerékpár-alkatrész szétesésből volna annyi, hogy könyvet írhatnék, majdnemmeghaltam-szituból is, ezért most csak a viccesebbet tálalom:

1. egyszer elbambulva áthajtottam egy sétálgató kiscsajon. A mai napig látom magam előtt a világoskék vakondnadrágjának a hátán végigmenő keréknyomomat.

2. nyáréjszakai tekerésnél előfordul, hogy a meleg bitument elborítják a sziesztázó békák. Egyszer sikerült 100 méteren belül vagy harmincat telibevennem, ezek mindenféle belső szereléke beborított engem meg a bringát is. Aznap nem vacsoráztam.

3. hasonló élmény volt egyszer elgázolni egy kapitális méretű meztelencsigát, amit a hátamra dobott a hátsó kerék. Na ott konkrétan meg is váltam a gyomrom tatalmától.

4. a másik gyomorbántalmamat akkor szenvedtem, amikor a bolyban edző tekerésnél a kettővel előttem guruló figyelmeztetés nélkül menetből kifújta az orrát. Megnyertem, homlokkal meg szemüveggel.

5. egyszer hosszas várakozásban kellett néznem egy rendőr logikai és lelki vívódását, amikor letraffipaxolt és megállított egy 30-as vasúti átkelőben, bringával, hetvennel. Tíz perc gondolkodással sem tudta eldönteni, mit kezdjen velem, végül azt mondta, takarodjak.


Volna még, sok, végül is 28 éve országútizok. :D

2014. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Találkoztam villanyoszloppal , sebessêgem kanyarban túl nagy volt XD.

Véletlenűl átmentem egy kutyán, kiszaladt elém, jól elestem.

Ütött már el majdnem autó, busz, másik biciklis...

Elütöttem a testvérem is ;)

Amatőr módon nedves úton, kanyarban jó gyorsan estem.

2014. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

Most jut eszembe, 2 hónapja estem egy nagyot, a házunk előtt egy enyhe kanyart túl szűken vettem, a kormányom meg beleakadt a tujába, ledobott a bicikli, a combom/seggem oldalt a járdára, onnan meg az árok szélére. :D Lett egy jó nagy seb a bal alkaromon meg belilult a combom, a bordámat is megütöttem.

Hamar elfelejtettem, de nem mostanában zakóztam ekkorát.

Első voltam.

2014. aug. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Olaszországban a hegyekben lehet 80-100at is tekerni outival lazán persze csak lefele, szerpentineken kanyartól kanyarig lehet bazijókat gyorsulni, akinek van rá lehetősége, csak ajánlani tudom, egy vérbeli bringásnak nem szabad kihagynia az életéből :P
2014. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Pedig a meztelen csiga aranyos, Wadmalac! :D
2014. aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

itt olvasgatva a válaszok közt, mókás baleseteim, amikben bajom nem lett, olyanom volt rengeteg...

kedvenceim, amikre szinte örömmel gondolok:

1. éjszaka bicikli út egyik oldalán szőke pi**csa, másik oldalon golden retriever a kettő között a kettőt összekötő póráz, fekete póráz hangsúlyozom éjszaka a bicikli út felett... én nem értettem mi van, azt vettem észre, hogy a bringa lassul, mögöttem pedig két irányból éles visítás, szegény kutyus is visított, pedig ő nem érdemelte volna...

A kutyus szerencsére csak megijedt, a hölgyeménynek meg szerencsére eltörött a keze, és még nagyobb szerencsére a kiérkező rendőrök nem engem hibáztattak...

2. életem első fixis élménye, velencei tókör közben Sukoró Velence közt van egy jó 1km-es lejtő, tekertem mint a vadbarom, és kicsúszott a klipszből a lábam, mikor lenéztem, a hajtókar helyén egy darálót láttam... bátyám ugyan így törte szilánkosra a lábát...

3. velencei tóparton megláttam egy Hummer iszonyat hosszú limuzint, tátott szájjal rámutattam ujjal, és ekkor belerepült a számba egy kifejlett hím szarvasbogár :D

igen, az nagyon nagyon meglepő :D

4. kamaszkoromban Székesfehérváron az egyetlen egy 2.5m széles félcsőben egyszerre voltak gördeszkások, görkorisok, és 3-an bmx esek... görkorival a lábamon felszálltam egy bmxre, valami csoda folytán nem azonnal vágódtam el, relatív gond nélkül fordultam 3 kört, amikor valahogy ki akartam ugrani a félcsőből, de ki már csak a bmx jutott, pont ebben a pillanatban bukkant fel a félcső mellett egy pózer kis szöszi leány, nos... orrtörés, agyrázkódás... de estére összejöttünk :D

5. Nagyon nagyon kiskoromban apukám vitt magával a földre kukorica szárat kivágni kis kapával, aztán nagy kupacokba rakni és elégetni, ezért adott rám egy a lábamra igencsak nagy munkavédelmi cipőt... hazafelé a biciklije csomagtartóján utaztam, megláttam egy fagyizót, mondtam apámnak, hogy álljunk meg, fagyit akarok... Apám mondta, hogy most nem lehet megállni, mert lejtőn vagyunk, és nincs fék a biciklin (ez amúgy igaz volt)... én mint okos értelmes kisgyerek ez olyan 25-30as tempó lehetett, bedugtam a lábamat a küllők közé... hatalmasat repültünk, akkor horzsolódott le a bőröm életemben először, de a teljes hátamról... de legalább engesztelésképp, kaptam fagyit, fájni pedig igazán csak akkor kezdett, mikor hazaérésünk után, anyukám kétségbeesetten rohant velem a kórházba... Apukám azóta is azt hiszi, hogy magátol törött ki az a 8 küllő a régi biciklin hírtelen, és azért vágódtunk el :D

2014. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Hogy tudtok ti ilyen gyorsan menni? Letraffipaxolt 70-nel??? Hogy gyorsultál be annyira? Vagy elég egy orsazáguti kerékpár meg egy jó kondi?
2014. aug. 5. 20:16
 20/42 anonim ***** válasza:
Nem nehéz elérni, de ne az Alföldön próbálkozz. :D Itt Zalában van olyan domb, amiről gurulva 70-re gyorsulok.
2014. aug. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!