Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? (Laptop vásárlás)

Figyelt kérdés

Sajnos az anyagi helyzetem miatt sosem engedhettem meg magamnak, hogy új laptopot vásároljak. Jelenleg a következőt használom:

i5-3320m, 8gb ddr3, 250gb ssd, 15.6" 1920x1080, intel hd 4000, win11

Régi laptop, tudom, játékokból gta san andreas szintet visz (gta 5 1280x720-on very lowon tud 30fps-t), youtubeon tudja a 1080p60fps-t hardveres támogatás ellenére is, egyszóval netezős laptopnak kiválló, de gondolkoztam egy gamer laptopon, amit szintén használtan tudnék venni kb 100e körül. Csak ezekböl még gtx 1050-et is nehéz találni ennyiért főként gtx 1000 alattiak mennek. Vagy B opciónak van az, hogy előfizetek a Geforce Now-ra kb 8e Ft-ot havonta, és akkor a jelenlegi lapin is tudnék játszani. Szerintetek melyik a jobb döntés?


dec. 26. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha majomra nincs pénz, banánra hogy lesz?
dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
GfNow.
dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
100-ból nem lesz gamer laptop. Gyűjts még és inkább asztalit vegyél.
dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1: steamen van kb 15 20 játék, amit begyüjtöttem amikor ingyenes volt, szóval játékot nem kellene venni.

Nem rossz a gfn, de bennem van az is, hogy jobb lenne egy újabb, könnyebb laptop, meg bill. Világítás. Jelenlegi laptopom kb 1.5kg, van benne bill világítás, de van amikor elkezd villogni, és zavaró. Egyébként Fujitsu Lifebook e753-as laptop.

Néztem a gfn-en, elfogyott a havi pass, már csak éveset tudsz venni. Vagy a legdrágábbat, de az meg olyan dolgokat nyujt, amire nincs szükségem.

dec. 26. 21:43
 5/7 A kérdező kommentje:

Közben jött a 3-as komment:

Mobilitás fontos nekem, ezért használok laptopot. Viszem magammal állandóan, tanulok rajta, stb.

dec. 26. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csak ezekböl még gtx 1050-et is nehéz találni ennyiért főként gtx 1000 alattiak mennek. "


A jelenlegi laptopod grafikus teljesítményéhez képest ezek is atomrobbanást jelentenek.

A számodra ideális megoldás az asztali PC lenne, de ha ez nem járható, akkor vagy beleférsz a keretedbe és veszel 100 körül olyat, amilyet tudsz, vagy rászánsz még egy 100-ast, aztán veszel egy drágább használtat. (Vagy áruhitellel kihozol egy normális laptopot újonnan.)

A Geforce Nowt pedig havi 8-ért elfelejteném a francba. Nettó pénzkidobás, egy év alatt ráfizetsz annyit, amennyivel már tudnál normális laptopot venni.


Egyrészt tök jó az, ha az ember nem nyújtózkodik túl azon, ameddig a takaró ér, viszont annak sincs értelme szerintem, ha nagyon olcsón veszel valami szemetet, mert az is pénzkidobás. Szóval én a helyedben vagy spórolnék még, vagy egy kezdvező áruhitellel (ha van most ilyen?) kihoznék egy újat.

dec. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leginkább pénzt keresni kéne megtanulnod valahogy. Ez így nyűglődés lesz mindsnhogyan.
dec. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!