Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi ez az SSD őrület?

Mi ez az SSD őrület?

Figyelt kérdés

Egy gépben használok jelenleg HDD-t (X5450 xeon + 4x2gb ram), használtan vettem egy WD Blue 500Gb változatot.


Másik gépben (Skylake G3900 + 2x4gb) van egy laptopból kivett 500+8Gb-os SSHD.


A laptopomba vettem egy Samsung 850 Evo 250gb-ot szintén használtan. (4405U skylake Pentium HT-vel + 2x4gb ddr3l)


Tesóméknál egy (Haswell G1840 + 2x4gb) Adata SP550 120gb van a gépben.



Amit én SSD vásárlásnál tapasztaltam, hogy berakva a gépbe a telepítés + betöltési idő lerövidült, amíg friss volt a rendszer. Aztán idővel már 25-40sec is van a töltésidő, míg eleinte akár 15sec is volt. Ugyanez HDD-nél 30 sec, idővel 60-80 sec, mire minden kis ikont betölt kb. a gép.


Itt kb. ki is merült az érezhető különbség (na jó a telepítések is gyorsabbak), netezés szerintem ugyanaz, film indítás, Word, Excel stb. nem érzem azt, hogy na ez aztán sokkal gyorsabb a HDD-nál, hogy ez bizony kihagyhatatlan.


prohardver gépajánló topikjában úgy erőltetik ezeket az ssd-ket (fury-t, akár 18k-ért is 120gb jelenleg), mintha jutalékot kapnának a Kingston-tól érte. Ráadásul GAMER gépekbe!! 120+1Tb kb. minden gépnél.


Mi értelme? 120gb-os SSD-nél van jó esetben 100Gb használható terület, mi fér arra? 1 játék?


Egyszerűen én nem érzem szükségét (főleg ajánlani nem), míg annak az ára (jelenleg 17-20k 120gb) inkább jobb prociba, vga-ba, tápba stb. menne. (tápnál meg a hexa+ 400 meg 500 a favorit prohardveren, amit minden gépbe ajánlanak, nem rosszak, de van azért jobb is árában)


Véleményem szerint SSD-nek GAMER gépbe akkor van értelme, ha elegendő a mérete, HDD nélkül is. Pl. Crucial MX-300 525gb, amiből ténylegesen használható némi üres terület mellett is 450Gb. Na az már elég (játékosok 90%-ának biztos) jóformán a HDD+SSD ára.


Vagy bőven elég egy olcsó 1Tb-os WD ezex HDD és játék élmény ugyanaz lesz, mint 120as SSD + 1Tb HDD-vel. 200-250 alatti játékos gépbe szerintem a HDD ajánlott.



Vagy én gondolkodok rosszul, vagy ők. Többször leszólták már a gyakori gépajánló topikját, meg lenézik, pedig akiknek ilyen nehéz a felfogása, nem nagyon kéne arcoskodni... Kb. aki ott mást mond azt bannolják az adott fórumról oszt téma lezárva :)


(Még az tetszett, mikor valaki kérdezett egy olcsó gyárinál jobb hűtőt, beírtam az LC POWER LC-CC-95-öt, aztán a hűtős topikgazda lehurrogott, hogy ilyen szemetet nem kéne ajánlani meg ez az ő szakterülete blabla szerinte még a gyári is jobb nála :))) Linkeltem gyorsan neki 3 tesztet saját tapasztalatok mellett (X5450-et hűti csendesen, 60 fok a max. stressz teszt alatt 3,6Ghz-en alulfeszelve, tuning nélkül auto módban 55fok max.) erre törölte. :) Volt szerencsém ilyen hűtőhöz és nincs nála jobb ár/értékű, ez tuti. (vagy legalább is én nem találtam)



#HDD #SSD #Prohardver.hu #gépajánló
2016. dec. 29. 14:11
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Még mindig nem érted, hogy miről van szó :)) Ne törődj vele, szerintem add fel, ez nem fog menni...
2017. jan. 16. 08:12
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
Azt melegen ajánlom a Prohardvert került el messze, mert ott rövid idő alatt darabokra szedik az ilyeneket, mint te. Eléggé szúrja a szemét a sok 15 éve ott lévő tagnak, akik egy magas szintű szakmai oldalt építettek fel, hogy az olyanok, mint te odajár baromságokat összehordani és züllesztik le. Nem véletlenül raktak ki téged is.
2017. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Muhhahahaha


Nyugi, nem követem :) Elég volt a sok idiótaságból :)) (ezzel nem azt mondom, hogy az egész oldal szar, de sok "szakmai" topik nagyon nem az :DD)


"Szétszedik az ilyeneket" :) Mert ott mindenki egy IQ betyár, mi? Hagyjuk már. Én a kenyerem a logikámmal keresem haver :) Ott az érvek és nem a lózungok számítanak. Lehetsz te akármekkora tudású, ha nincs logikád, nem veszed észre, hol a hiba, de ami a rosszabb, ha mondják, se érted meg :)


Volt egy gépvásárlásról szóló cikkük is, ahol induló gépbe Z170 lapot ajánlottak stb. Nagyon szakmai volt :))


Kb. 1 éve mindenhova az i5-4440-et meg az i3-4130at ajánlották, mert ahhoz nem kell BIOS frissítés, AKKOR, amikor már 1 éve nem volt olyan lap, ami olyan BIOS-al jött volna ki, ami ne kezelte volna :)) A 4460 meg a 4170 ugyanannyiért ment :)


Ezt se tudták felfogni :)


Na de komolyan, túlságosan buta voltál ahhoz, hogy felfogd, miről szól ez az eszmefuttatás. Ahhoz meg büszke vagy, hogy a butaságod elismerd vagy bocsánatot kérj. Amiket leírtam, azok tények és logikus gondolkodás eredménye.


Mindenki jobban járna, ha szó nélkül tovább lépnél, mondjuk prohardverre.

2017. jan. 16. 13:03
 24/34 A kérdező kommentje:

Legközelebb kérlek mielőtt valakinek a kérdését szétOFFolod, inkább ne tedd.


Próbálj érvelni, gondolkodni. Gondolom nem érzed úgy, hogy az Úristen ÉSZből keveset adott neked (ezt az egy dolgot jól elosztotta, szinte senki nem panaszkodik, hogy kevés lenne neki), hát akkor használd.


"Szerintem ez így nem jó felvetés, azért mert..." Így indul egy értelmes válasz és a vége nem az, mert "mindenki így csinálja" vagy "a prohardveren is ezt ajánlják".

2017. jan. 16. 13:18
 25/34 anonim ***** válasza:
53%
Már nem azért, de tényleg vannak olyan topicok, amiknél látszik, hogy belekontárkodnak dolgokba szakmai tudás (nem feltétlenül logika) nélkül.
2017. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Még mindig azon az alapon fekszik az egész történet, hogy szerinted értelmetlen az SSD (tudjuk, hogy nem) és a csúnya prohardver (akikre megharagudtál valami oknál fogva) meg még isteníti is az értelmetlen SSD-t. Röviden tömören a lényeg ennyi.

Ez mind kiírva a gyakorira, ami az internet egyik legnagyobb pöcegödre.

Valóban, nálad aztán minden rendben van...

2017. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

"hogy szerinted értelmetlen az SSD"


Ember, szerintem te nem is olvastad el, miről is írok, mert közel sem ezt mondtam.


Prohardver nem is lényeges itt, hagyjuk is, csak rengeteg emberrel vetetnek i3+gtx1050 kártyát, mert 120+1000 is a konfigban szerepel, ami értelmetlen. Ezt nem sikerült abszolválniuk (nyilván nem a prohardvernek, hanem az adott topikban tevékenykedő gazdának/moderátornak). Nem kell az SSD, nem nélkülözhetetlen, FŐLEG a 120+1000 felállásban. Ez haladta meg az intelligenciájukat. Természetesen ha egy szakmainak nevezett oldalon az érvek nem dominálnak, sőt, törölhetők, elég egy látásmód is, az nem szakmai többé. Ezt fogadd el.


Kérlek olvasd el még1szer amit írtam és rájössz, hogy igenis az SSD mellett vagyok, ha a logikával az ajánlata nem megy szembe.

2017. jan. 16. 18:16
 28/34 anonim ***** válasza:
Bár én a processzorok és grafikus kártyák architekturális mélyvilágába járkálok leginkább a többi topikba nem nagyon, de mikor ott vagyok máshol nincs gond azokkal se. Meg fogom mindenesetre nézni az adott topikokat és ha nagy hülyeségeket látok szólok nekik.
2017. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
#28.A tápegység topik is megér egy misét.
2017. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Visszanéztem az előzményeid, esélyt adtam hátha te más vagy és neked lehet igazad és a topik tévedett mégis, mert előfordulhat.

Inkább hagyjuk, jó? Hagyjuk. Azt a cirkuszt ami ott csináltál elképesztő. Ráadásul több, mint egy évesek.

Nem a topikkal volt a probléma...


Továbbra is csak azt tudom javasolni, ne menj oda, ha szerinted hülyék. Minek vagy ott?

Ahhoz képest mennyire utálod az oldalt épp most is be vagy jelentkezve. Hagyjuk...

2017. jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!