Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi ez az SSD őrület?

Mi ez az SSD őrület?

Figyelt kérdés

Egy gépben használok jelenleg HDD-t (X5450 xeon + 4x2gb ram), használtan vettem egy WD Blue 500Gb változatot.


Másik gépben (Skylake G3900 + 2x4gb) van egy laptopból kivett 500+8Gb-os SSHD.


A laptopomba vettem egy Samsung 850 Evo 250gb-ot szintén használtan. (4405U skylake Pentium HT-vel + 2x4gb ddr3l)


Tesóméknál egy (Haswell G1840 + 2x4gb) Adata SP550 120gb van a gépben.



Amit én SSD vásárlásnál tapasztaltam, hogy berakva a gépbe a telepítés + betöltési idő lerövidült, amíg friss volt a rendszer. Aztán idővel már 25-40sec is van a töltésidő, míg eleinte akár 15sec is volt. Ugyanez HDD-nél 30 sec, idővel 60-80 sec, mire minden kis ikont betölt kb. a gép.


Itt kb. ki is merült az érezhető különbség (na jó a telepítések is gyorsabbak), netezés szerintem ugyanaz, film indítás, Word, Excel stb. nem érzem azt, hogy na ez aztán sokkal gyorsabb a HDD-nál, hogy ez bizony kihagyhatatlan.


prohardver gépajánló topikjában úgy erőltetik ezeket az ssd-ket (fury-t, akár 18k-ért is 120gb jelenleg), mintha jutalékot kapnának a Kingston-tól érte. Ráadásul GAMER gépekbe!! 120+1Tb kb. minden gépnél.


Mi értelme? 120gb-os SSD-nél van jó esetben 100Gb használható terület, mi fér arra? 1 játék?


Egyszerűen én nem érzem szükségét (főleg ajánlani nem), míg annak az ára (jelenleg 17-20k 120gb) inkább jobb prociba, vga-ba, tápba stb. menne. (tápnál meg a hexa+ 400 meg 500 a favorit prohardveren, amit minden gépbe ajánlanak, nem rosszak, de van azért jobb is árában)


Véleményem szerint SSD-nek GAMER gépbe akkor van értelme, ha elegendő a mérete, HDD nélkül is. Pl. Crucial MX-300 525gb, amiből ténylegesen használható némi üres terület mellett is 450Gb. Na az már elég (játékosok 90%-ának biztos) jóformán a HDD+SSD ára.


Vagy bőven elég egy olcsó 1Tb-os WD ezex HDD és játék élmény ugyanaz lesz, mint 120as SSD + 1Tb HDD-vel. 200-250 alatti játékos gépbe szerintem a HDD ajánlott.



Vagy én gondolkodok rosszul, vagy ők. Többször leszólták már a gyakori gépajánló topikját, meg lenézik, pedig akiknek ilyen nehéz a felfogása, nem nagyon kéne arcoskodni... Kb. aki ott mást mond azt bannolják az adott fórumról oszt téma lezárva :)


(Még az tetszett, mikor valaki kérdezett egy olcsó gyárinál jobb hűtőt, beírtam az LC POWER LC-CC-95-öt, aztán a hűtős topikgazda lehurrogott, hogy ilyen szemetet nem kéne ajánlani meg ez az ő szakterülete blabla szerinte még a gyári is jobb nála :))) Linkeltem gyorsan neki 3 tesztet saját tapasztalatok mellett (X5450-et hűti csendesen, 60 fok a max. stressz teszt alatt 3,6Ghz-en alulfeszelve, tuning nélkül auto módban 55fok max.) erre törölte. :) Volt szerencsém ilyen hűtőhöz és nincs nála jobb ár/értékű, ez tuti. (vagy legalább is én nem találtam)



#HDD #SSD #Prohardver.hu #gépajánló
2016. dec. 29. 14:11
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
66%

# 9

Azért mert mindenhol észreveszem. Engem már a HDD-s gépek szüttyögése idegesít inkább.

Amilyen keveset játszom, játékok alatt kibírom ha lassabban jön be a pálya, utána úgyis ugyanúgy megy, azért nem fogok nagyobb SSD-t venni hogy a játék is arra menjen.


Nekem pont jó a 120GB SSD a rendszernek + 1TB HDD a cuccaimnak felállás, mert tárhely meg kell bőven, az 1TB már alap.

2016. dec. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Na igen, ez is egy vélemény. Én a gyakorlatban a boot és telepítési időn kívül nem nagyon veszek észre különbséget.


"mert tárhely meg kell bőven, az 1TB már alap." - ez hülyeség. A legtöbb netezős/multimédia/irodai konfignak elég a 120gb SSD, GAMER gépbe elég az 500gb SSD. Tárhely annak kell, aki torrentezik, zenéket filmeket tárol. Na arra való a HDD. De akkor meg nem 1Tb, hanem 2 vagy 3Tb, sokkal jobb az ár/méret mutató.

Vagy ha szűk a keret akkor jó még az 1Tb 15k-ért. Többi inkább hardverre menjen.


Ismétlem nem az SSD ellen vagyok, hanem a 120+1tb ajánlásának, amikor 10-ből 8-an gamer gépet kérnek, minek abba? (a kettő árán miért nem 500as SSD?) A játék betöltését/telepítését stb. ki tudod várni, a Windows betöltése ami általában napi 1x fordul elő, az meg katasztrófa, kibírhatatlan, ugye?


Logikátlan.

2016. dec. 30. 12:18
 13/34 Donald J. Trump ***** válasza:
62%

-A boot idővel menőzni nyílvánvaló hülyeség. Soha nem értettem, miért ezt emelik ki az SSD erényei közül, hogy 30 másodperc alatt 7 alatt tölt be. Ma egy gépet egyszer bekapcsolsz a nap elején, utána nem kell vele semmit csinálni, annyira keveset fogyaszt, hogy lényegtelen, max. alvóba rakja magát.

-A böngészőn érezni, hogy gyorsabb - egyszerűen csak szebben folynak az oldalak. De aki gamer gépet vesz, az ne akarna böngészni? Ez hülyeség - neki is ugyanúgy jó, hogy mikor felmegy a kedvenc játéka fórumára, nem diavetítést kell néznie.

-Magának a játékoknak tényleg mindegy, hogy mire telepíted. Nekem évekig volt 5400 fordulat/perc-en működő HDD-m rendszerlemezként, s semmi hátrányt nem éreztem belőle single player játékoknál. Multinál már talán okozhatott microlagot, de valóban nem katasztrófa. A ma használt operációs rendszereket és játékokat is még tányéros merevlemezre tervezték, aminek a folyamatos olvasási/sebessége egyébként azonos nagyságrendben van az olcsóbb SATA SSD-kével (~150-180 mb/s olvasás-írás), a különbség tényleg csak a véletlenszerű elérési időkben nyílvánul meg, de nagyon. Ez adja azt a gördülékeny érzést.

-Amiért főként ajánlott szerintem egy SSD, az a zaj hiánya. Aki nem rak csúcs videokártyát meg magas légáramot biztosító ventilátorokat a gépébe, az ezt iszonyatosan tudja értékelni. Egy passzív gép összerakását is iszonyatosan megkönnyíti. De még aktívan is egy olcsóbb Pentiumot meg egy 100 W TDP alatti VGA-t simán elvisz alacsony terhelésen a legtöbb táp, s nem is hallani a gép mellett, ha működik. Szerintem ez baromi cool dolog! Nem kell feltekerni a hangfalakat, hogy a gépzajjal ordítsanak versenyben, de ha valaki nem köti be az előlapi visszajelző LED-eket, talán meg sem tudja mondani, hogy az adott gép éppen működik-e vagy sem. Aki meg tuningmaestroként hőerőművet épít, annak ez nyílván kevésbé szempont, de ő meg azért fog SSD-t venni, mert a költségvetésébe úgyis belefér.

2017. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

"A böngészőn érezni, hogy gyorsabb - egyszerűen csak szebben folynak az oldalak."


Hát ezen aztán tuti nem venni észre, ha tölt épp a böngésző, azt nem a vinyó miatt... Memória minek van a gépben akkor???


Igen, az érzés furcsa dolog. Volt ismerősöm, aki azt mondta nem tudja meginni az alkoholmentes sört, mert attól nem "bizsereg" a gyomra. Amíg egyszer sötétben véletlenül megitta az én egyetlen alkoholmentes sörömet, mikor mondtam neki hol az enyém, hát ő biztos nem itta meg (persze aztán a dobozon elolvasta, hogy mégis) :)).


Játékban nem veszed észre?? Hát épp hogy ott lehet észrevenni, amikor egy pálya pikk-pakk betölt, amíg mások még a felénél se járnak :) Tehát ha van keret, akkor gamer gépbe menjen az SSD.

A Windows viszont valóban általában napi 1x alkalom, így amiatt igazán nem fontos.


Megmondom hogy van ez, akinek nincs SSD-je és rákérdez, azt mondják neki, hűű-haa sokkal gyorsabb, stb. Megveszi, jön a Windows telepítés és csak ámul, hogy tényleg. Aztán a ficsőröknek vége is (amíg legközelebb nem lesz restart), utána már csak bebeszéli magának, hogy a HDD-vel már netezni se lehet rendesen..


Nekem Samsung 850 Evo 250gb + Windows 10 64nit, Skylake 4405U + Dual channel ddr3l 1600, aztán rákattintok a total commanderre és sokszor 4-5 sec, mire beugrik, hogy engedélyezem-e.


Viszont valóban csendes tőle a laptop :)


A 120gb+1tb nak semmi értelme gamer gépbe. Vagy 500gb ssd az árukon, vagy jó a hdd és menjen hardverre az ssd ára...

2017. jan. 14. 01:51
 15/34 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom mi értelme volt ennek az ömlengésnek, de szakmailag konvergál a nullához.

Onnan indulnak ki, hogy az SSD sokkal gyorsabb, más előnyeiről nem is beszélve. Maximum te nem vagy rá érzékeny vagy nem érdekel, van akinek az ezres Swift is ugyanúgy csak autó, mint a kétezres turbós Sierra.


Az ára miatt választják azt az opciót, 120 GB-ra rámegy a rendszer meg sallang, az 1 Terára pedig akármi más. Te amit felhozol példának 500GB SSD-t az drágább is majdnem 10 ezerrel és feleakkora, az nem tűnt még fel? Persze mikor valaki a saját igazát akarja kierőszakolni akkor ez lényegtelenné válik.


Itt semmi másról nincs szó, csak arról hogy téged nem érdekel, neked nem szimpatikus és akkor már marhaság is, ellenben sok ezer embernek kell és jól is működik, itthon is, külföldön is. Akkor a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni?


A Prohardvert belekeverni meg lehúzni, az meg hab a tortára, olyan szintű baromságokat meg mellébeszéléseket hordtál össze, hogy az valami hihetetlen, messziről bűzlik, hogy szakmailag csak nagy vonalakban van közöd a témához.

A Gyakori számítógépes kérdéseit elnézve pedig nem csoda, mert egy vicc körülbelül hozzájuk képest. Csak persze mégis ők a hülyék...

Hány éves is vagy? Megsaccolom maximum 18-20, hatalmas élettapasztalattal és szakmai tudással. Ja nem.

2017. jan. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
53%

Azóta drágultak meg az SSD-k, amióta felrobbant a Note7. Azelőtt pl az Adata SP550 240GB változat annyiba került, mint egy 1TB SSD. Az pedig a felhasználók túlnyomó többségének (>90%) elég, ugye ebbe beletartoznak a nagymamák is. Egyébként a drágulás ellenére még mindig találni olyan 500GB SSD-t, ami olcsóbb vagy közel ugyanannyiba kerül, mint egy 120GB+1TB kombó.


[link]


A 'feleakkorával' vitatkoznék, viszonylag sok embert ismerek 1TB HDD-vel de csak töredékük használja ki azt teljesen. A tapasztalat tényleg az, hogy 200-500GB szinte mindenkinek elég. Akkor meg már inkább a sebesség, mint a felesleges tárhely.


SSD + HDD kombó is jó ha van SSD caching támogatása az alaplapnak, de a budget gamer pistikének ez nem szokott játszani, ráadásul az SSD olyan elől eszi a tőkét, amire szükség van.

2017. jan. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

"Onnan indulnak ki, hogy az SSD sokkal gyorsabb, más előnyeiről nem is beszélve"


Ez aztán a magyarázat. Én több saját példát, tapasztalatot és érvet hoztam fel, de ezzel a szakmai magyarázattal nem tudok vitatkozni :) Menj vissza a PH-ra gépeket ajánlani, Hexa+ 400/500 meg CM N200/300, így indul :)


Igen, sokkal gyorsabb :)) Főleg amikor a tesztprogramokban kijön, hogy 20x gyorsabb egy HDD-nél :)) Sajnos a tapasztalat közel sem ez. :)


Úgy látom nem sikerült abszolválnod a mondandóm lényegét, nyilván mert az intelligenciád az országos átlag közelében mozog. Igazából, nem is magyaráznám neked,inkább próbáld meg visszaolvasni és rájössz, ha nem, akkor újra és újra olvasd el, talán egyszer megérted. :DD

2017. jan. 15. 21:22
 18/34 A kérdező kommentje:

"A 'feleakkorával' vitatkoznék, viszonylag sok embert ismerek 1TB HDD-vel de csak töredékük használja ki azt teljesen. A tapasztalat tényleg az, hogy 200-500GB szinte mindenkinek elég. Akkor meg már inkább a sebesség, mint a felesleges tárhely"


Pontosan így van. GAMER gépekről van szó. Előzőnek azt sem sikerült megérteni, hogy én nem az SSD ellen, hanem a logikátlanság ellen beszéltem, amit bizony a PH áraszt, sok-sok topikban. Nyilván ott sem mindenki pancser, nem ezt mondtam :DD

2017. jan. 15. 21:27
 19/34 A kérdező kommentje:

Mikor ezt a kérdést kiírtam, Crucial MX-300 525GB 38ezerért volt. Egy 120as hyperx fury meg 18ezer, 1Tb wd meg 15ezer volt.

Azaz alig 5ezerrel volt több a nagy SSD, ami sokkal jobb választás. Ha SSD, akkor az élmény ne a Windows indításnál merüljön ki :)) A játékélményt is emelje.


Ja és i3 meg rx-460-hoz lehet szerinted értelmes dolog a PH-n ajánlani a 120+1000 opciót, szerintem meg itt általad lenézett emberkék szerint viszont inkább erősebb VGA vagy proci legyen inkább és tökéletesen megfelel az 1000es hdd magában, a játék úgyis arra ment volna, na bumm, a win 60 sec alatt bootol majd be, húúúha, világszerte emberek lesznek tőle idegbetegek, mi? :D

2017. jan. 15. 21:33
 20/34 anonim ***** válasza:

Ha én az átlag közelében vagyok akkor te negatívba mentél át. Azt nem vagy képes megérteni, hogy az SSD sokkal gyorsabb, kisebb, néma. Ezen mit kell magyarázni, hogy jobb. Neked szar és kész, innentől kezdve mindenkinek szar és mindenki hülye.

Írsz egy fél oldalas ömlengést, amit felfogni alig lehet. Meg fikázod a Prohardvert, mert neked nem tetszik.


Erre mégis mi a szart lehetne mondani, te úgy születtél hülyének ahogy vagy édesem.

2017. jan. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!