Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi ez az SSD őrület?

Mi ez az SSD őrület?

Figyelt kérdés

Egy gépben használok jelenleg HDD-t (X5450 xeon + 4x2gb ram), használtan vettem egy WD Blue 500Gb változatot.


Másik gépben (Skylake G3900 + 2x4gb) van egy laptopból kivett 500+8Gb-os SSHD.


A laptopomba vettem egy Samsung 850 Evo 250gb-ot szintén használtan. (4405U skylake Pentium HT-vel + 2x4gb ddr3l)


Tesóméknál egy (Haswell G1840 + 2x4gb) Adata SP550 120gb van a gépben.



Amit én SSD vásárlásnál tapasztaltam, hogy berakva a gépbe a telepítés + betöltési idő lerövidült, amíg friss volt a rendszer. Aztán idővel már 25-40sec is van a töltésidő, míg eleinte akár 15sec is volt. Ugyanez HDD-nél 30 sec, idővel 60-80 sec, mire minden kis ikont betölt kb. a gép.


Itt kb. ki is merült az érezhető különbség (na jó a telepítések is gyorsabbak), netezés szerintem ugyanaz, film indítás, Word, Excel stb. nem érzem azt, hogy na ez aztán sokkal gyorsabb a HDD-nál, hogy ez bizony kihagyhatatlan.


prohardver gépajánló topikjában úgy erőltetik ezeket az ssd-ket (fury-t, akár 18k-ért is 120gb jelenleg), mintha jutalékot kapnának a Kingston-tól érte. Ráadásul GAMER gépekbe!! 120+1Tb kb. minden gépnél.


Mi értelme? 120gb-os SSD-nél van jó esetben 100Gb használható terület, mi fér arra? 1 játék?


Egyszerűen én nem érzem szükségét (főleg ajánlani nem), míg annak az ára (jelenleg 17-20k 120gb) inkább jobb prociba, vga-ba, tápba stb. menne. (tápnál meg a hexa+ 400 meg 500 a favorit prohardveren, amit minden gépbe ajánlanak, nem rosszak, de van azért jobb is árában)


Véleményem szerint SSD-nek GAMER gépbe akkor van értelme, ha elegendő a mérete, HDD nélkül is. Pl. Crucial MX-300 525gb, amiből ténylegesen használható némi üres terület mellett is 450Gb. Na az már elég (játékosok 90%-ának biztos) jóformán a HDD+SSD ára.


Vagy bőven elég egy olcsó 1Tb-os WD ezex HDD és játék élmény ugyanaz lesz, mint 120as SSD + 1Tb HDD-vel. 200-250 alatti játékos gépbe szerintem a HDD ajánlott.



Vagy én gondolkodok rosszul, vagy ők. Többször leszólták már a gyakori gépajánló topikját, meg lenézik, pedig akiknek ilyen nehéz a felfogása, nem nagyon kéne arcoskodni... Kb. aki ott mást mond azt bannolják az adott fórumról oszt téma lezárva :)


(Még az tetszett, mikor valaki kérdezett egy olcsó gyárinál jobb hűtőt, beírtam az LC POWER LC-CC-95-öt, aztán a hűtős topikgazda lehurrogott, hogy ilyen szemetet nem kéne ajánlani meg ez az ő szakterülete blabla szerinte még a gyári is jobb nála :))) Linkeltem gyorsan neki 3 tesztet saját tapasztalatok mellett (X5450-et hűti csendesen, 60 fok a max. stressz teszt alatt 3,6Ghz-en alulfeszelve, tuning nélkül auto módban 55fok max.) erre törölte. :) Volt szerencsém ilyen hűtőhöz és nincs nála jobb ár/értékű, ez tuti. (vagy legalább is én nem találtam)



#HDD #SSD #Prohardver.hu #gépajánló
2016. dec. 29. 14:11
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Nem kértem semmilyen esélyt és bizony én más vagyok, nem a tömeggel sodródok. :)


Be vagyok jelentkezve???? Ez érdekes, jó ideje nem néztem az oldalt. Cirkuszt csináltam???? Én senkivel nem kötekedtem, mindig csak reagáltam. A kemény mag támadott :)


Már bocs, de azt sem sikerült felfognod amit itt írtam elsőre, miből gondolod, hogy sikerül eldöntened 100%-ban, ott mi volt vagy épp ki mondta a tutit? Sőt, az érvek jó része törölve lett :)

Meghagyott félinformációkból, de egészből se látnál rá szerintem, nem hinném, hogy ez "szakterületed". Nekem mindössze hobbi, szeretek agyalni, minél nehezebb a feladat, annál jobban tetszik. :) Ez a gépajánlás is egy kis kihívás, érdekesség, kikapcsolódás.


Az intelligencia nem jelent tévedhetetlenséget vagy kizárólagosan jó problémamegoldást, nem ezt mondom, tévedtem én is, van vér a pucámban ahhoz, hogy elnézést kérjek.


Mint fenti példa is mutatja a kérdés kapcsán, sokan egyből rávágják hogy hülye vagyok, miközben a felvetést se olvasták el.


A cirkusz része volt az is, amikor írták hogy H97 lapban nem lehet tuningolni, mire kijavítottam az okosokat (topikgazda + a csapat), hogy de lehet?


Vagy amikor a Cooler Master K350-et low-end belépő netezős konfigba ajánlja, ne gamer gépbe, ahova én? (aminél alsó 12cm venti elhelyezésére is van lehetőség, ami csak a drágább/nagyobb házakban van, leghatásosabb levegő forrás pl. VGA-ra)


Vagy amikor 5 éves konfig cserénél az XFX-550 Pro tápot ajánlják, hogy vigye tovább? (táp nélkül meg adja el a régit?)


Vagy amikor 300k+ gépbe kijavít, minek a Z-s lap, jó a b150m lap is, ablakos házba? Mert egy Z-s lap csak a tuningban jobb ugye?


Vagy amikor 2x8gb ramot ajánlottam, ami 30k volt, ők meg kijavítanak, hogy felesleges, 8gb (2x4) 19k-ért bőven elég, az a legkönnyebben bővíthető alkatrész. (mert ugye érdemesebb 1 év múlva újabb 15k-ért+posta bővíteni, akkor is, ha van rá keret, mert MOST felesleges)


i5+980ti az jobb, mint amit én írtam i7 K-s és gtx-970 majd 1 év múlva inkább csere, akkor a 970 is ultran vitt mindent. Mit ad Isten, 1 év múlva 1070 8GB bejön, a 980Ti bukik rögtön 100k-t az árából, vagy többet. Aki rám hallgatott, az könnyedén tudott váltani a spórolt összeget a 970 használt árához hozzárakva 1070-re, ráadásul i7 van a gépébe, nem b150m lapban..


A haswell-refresh procik tiltását meg az SSD őrületet írtam, ahogy az LC-CC-95 hűtő lehurrogását a hűtős topikgazda által, az érvek és tesztek törlése mellett :DD


K-s i7 vásárlása baromság! Ja, alapból 10% nagyobbak az órajelei, meg az ára is annyival volt több. Akkor én vagyok a hülye, hogy akár egy B-s lapba minek ajánlom (amik jó részében egyébként szintén lehetett húzni, még a H81 lapokan is). Egyre feljebb ritkán kapsz egységnyi pénzért egységnyi plusz teljesítményt, tehát igenis megérte a K-s i7 munkagépbe, eladhatóság miatt pláne.


Vagy a Force széria nem ajánlott, 3 bizonyító külföldi teszt ellenére sem :)


Vagy amikor a gari időre írtam valakinek, hogy azt a bolt nem csökkentheti, mindegy mi van a számlán, a gyártói gari a mérvadó és nem utasíthatja el a bolt az ügyintézést. Erre az egyik gazda, hogy ez nem így van, mert a forgalmazó csökkentheti.


[link]


Erre ezt linkelem, 4. bekezdés az elején, aztán KUSS van.


Vagy amikor 50-60k-ból kellett netezős gép és úgy kezdik hogy CM N200 + Hexa+ 400 + g3220, mert ez a minimuum, gyűjts még, marhaság. Egy Modecom Mini Trend ház tökéletesen elég egy netezős gépnek pl., saját tapasztalatom is van, BŐVEN kategória, ahogy egy G1840 cerka sem észrevehetően lassabb a +50%-al drágább pentiumnál, egy Be quiet S7 300W táp pedig szintén megfelel, vagy fsp-apn, amelyik olcsóbb.


De had ne folytassam... Privátba megírhatod, kinek gondolsz a PH-n, bejelentkezve :)

2017. jan. 16. 23:54
 32/34 anonim ***** válasza:

Az első mondatoddal fel is fedted a probléma gyökereit.


Ugyanis pontosan ezt csináltad ott is. Nem ajánlottál szar termékeket az kétségtelen és látni, hogy valamilyen szinten értesz hozzá. A stílusod és a felfogásod viszont borzasztó, neked az nem tetszett, hogy miért nincs ott az ajánlva ami szerinted is jó. Mert nem ajánlják, azt ajánlják amiről sok tapasztalat és megbízhatóság van, ugyanis ha valakinek letörik a körbe a gépszerelés közben, már azért is a topikgazdát, a fórumot kezdik el fikázni. Persze ebbe te nem látsz bele, fingod sincs hozzá. Nem is fognak éppen ezért olyat ajánlani amit nem ismernek, hiába hozol te külföldi tesztekkel linkeket, azt fogják ajánlani ami eddig is bevált.

Neked az nem tetszett, hogy nem körülötted forog a világ, hogy le lettél nyomva ott és elkezdtél végtelen agymenésbe, okoskodásba átmenni és bár a termékek még mindig nem voltak rosszak, de jobbak se annyival, és az egész cirkusz amit ott csináltál miatta felesleges volt, majd most itt is megy a cirkusz. Úgy látszik neked ez tetszik.

Majd miután az egész topikot kiakasztottad, rácsodálkozol mégis mi van, miért utálnak, elvárod, megmagyarázod nekik mégis ők hogyan beszéljenek veled ezek után, mégis mit vártál? És rögtön ők lesznek a hülyék szerinted.


Megnéztem a topikot. Valóban a 120/240 SSD + 1TB HDD van ajánlva legtöbbször. Miért? Mert a vevők nem írnak semmit, így alapfelállás, hogy ajánlanak egy gyors hardvert a rendszernek és egy nagyot a hülyeségeiknek. Miért 1 TB? Mert GB/Ft mutatóban az viszonylag a legjobb ár/érték arányú.

Gémerbe szintúgy, mert azt veszik alapul, hogy az user telehányja játékokkal. Sehol nem ajánlották viszont, ha az user világosan megmondta, hogy neki nem kell. Ott csak SSD van, 120 de inkább 240.

Mellesleg, a te 500 Gigás SSD-d majdnem 50k, de a többi normálisabb darab is 70k. A 120 + 1TB még mindig kijön 35k körül.


A hűtődet azért szólták le, mert nem ismerték, hiába jobb a gyárinál, ha egyszer 1-2 ezerrel többért kapni olyat amit ismernek és márkásabb darab. Vagy te vállalod a hátadat, ha az olcsó hűtődön fél év múlva kerregni kezd a venti? A többi hűtőt ismerik, hogy azon nem fog, mert van róla tapasztalatuk.

Drágább 2 ezerrel világos, mert aztán a te ajánlásaidban nem voltak ám drágább termékek...., már az SSD-s felállásod is drágább.


Na de jött a memória. Erőltetted a 16 GB-ot jóval többért, merthogy úgyis kelleni fog. Nem, tapasztalatok szerint nem kell képzeld.

Főleg úgy nem, hogy tudták jól egy év múlva jönnek a DDR4-ek ugyanannyiért. És meg is jöttek. Miért vetessen meg vele egy rakás DDR3-at a kifutása végén, mert szerinted az a jövőbe látás. Erre elkezdted ajánlani az 1x8 GB-ot, hogy akkor úgy olcsóbb és később majd vesz hozzá megint. Nem fog venni, mert ha lenne róla tapasztalatod, tudnád az user a memóriából nem vesz később, csak hisztizik érte és akkor még keresgethet is mellé valót ráadásul, addig is meg szív egy single channel memóriával.


A 980Ti esetet is hanyagoljuk, minden csúcskártya hatalmasat esik egy év után a következő generáció megjövetelével, ezzel nem mondtál semmi újat. A 970-et a memóriabalhéi miatt nem ajánlották, mert eszméletlen nagy hisztit csaptak azért, csak persze te ezt sem láttad és tapasztalatod sincs elég hozzá.



Szerintem hanyagoljuk, többet nem is írok így is felesleges energiákat pazarlok rád. A legjobban jársz, ha nem mész oda vagy legalábbis nem próbálsz meg fejére fordítani egy egész topikot a saját gondolkodásod szerint, mert a hiba nálad van és ezt nem nagyon tűrik máshol se, maximum itt. Mellesleg jobb is ha odafigyelsz, mert sikeresen bekönyveltél magadnak annyi warnt ezzel az egy évvel ezelőtti történéssel, hogy a következőnél végleges tiltásra kerülsz, az összes Hardveraprós pozitív értékeléseddel együtt. A törölt üzeneteidet is néztem, azzal se mentem semmire.


Nem kötekedni akarok én veled, szimplán nagyon utálom, mikor valaki elkezd egy oldalt fikázni, végigvezet egy agymenést majd mikor utána járok kiderül a valóságban mégse úgy volt az, csak az user szemszögéből és ferdítés megy ezerrel. Privátot én ugyan nem írok neked, nem vagyunk puszipajtások. Ezennel én le is zárom végleg ezt, adtam tanácsokat, vagy megfogadod vagy nem az már nem rajtam múlik.

Viszlát.

2017. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
38%
Ajj, pedig már hoztam volna a popkornt.
2017. jan. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

"A stílusod és a felfogásod viszont borzasztó"


Olvasd már vissza az itteni megnyilvánulásaid, mind a stílusod mind a felfogásod megvillantottad.


"neked az nem tetszett, hogy miért nincs ott az ajánlva ami szerinted is jó."


Korlátolt agyúaknak hiába is mondtam.


"Valóban a 120/240 SSD + 1TB HDD van ajánlva legtöbbször. Miért? Mert a vevők nem írnak semmit, így alapfelállás, hogy ajánlanak egy gyors hardvert a rendszernek és egy nagyot a hülyeségeiknek."


Nem alapfelállás. Játékra kérnek gépet és maguktól teszik be az SSD-t az embereid, ha rákérdez a USER, hogy az kell-e, akkor válasz, 2015-ben az már alap. És itt visszakanyarodhatunk a kérdésemhez, amit szétfostál a szövegeléseddel, első részében nem is értetted, mit írok, másik részében meg félremagyarázod, eltorzítod a dolgokat. Nem is kell szabadkoznod, a buta ember másoknak hisz, az okos a szemének. Nyilván ha azt mondják valakiről akit nem ismersz, hogy ez bolond ráadásul 5en is mondják, akkor akaratlanul is elkezded észlelni a neurotikus jeleket olyan dolgokban is, amit egyébként másnál még csak nem is furcsállnál.


"Miért 1 TB? Mert GB/Ft mutatóban az viszonylag a legjobb ár/érték arányú."


Ez így van, ezért elég ez magában, gamer gépbe, 200k-ig biztosan.


"Mellesleg, a te 500 Gigás SSD-d majdnem 50k, de a többi normálisabb darab is 70k."


Egy 500 gigás SSD 38-40k körül van, most kicsit ugyan felmentek az árak. Adata SP550, Crucial MX300, stb., szinte bármelyik megfelel a célnak, szinte. Mi az, hogy egy normálisabb darab 70k?

Biztos vagyok benne, hogy se te se az ssd bagázsnak fogalma sincs arról, használat közben mi a különbség SSD és SSD között. Szinte semmi. Még az M.2 pci-e SSD-ék, amik papíron 2000mb/s körül mozognak sem gyorsabbak annyival használat közben, hogy nagyon észrevennéd. Megmondom mire való, a tesztprogramok szép számokat hoznak ki benne és lehet összehasonlítani, csak semmi értelme.

Egy vinyó és egy SSD között papíron akár 20x különbség is lehet és a használat közben 2-4x ami kimérhető, mondjuk telepítésnél, betöltésnél, többinél meg úgyis memóriából dolgozol. Akkor az SSD és a szupergyors SSD között mennyit érzékelnél, amikor ott papíron még 5x különbség sincs?


"A hűtődet azért szólták le, mert nem ismerték"


Pl. hűtő, egyrészt van saját tapasztalat, amit írtam (törölték), nem is egy gépbe raktam be. Másrészt meg lehet nézni pl. itt:


[link]


[link]


külföldi tesztekben (szintén törölték) stb., nem az a gond, hogy nem ismerték, hiszen én is hallok ám újat minden nap majdnem, hanem aki valamit támad, mert nem ismeri, na ott a gond. Nyitottan járok a világban. Nehéz elfogadni, amikor valaki valami újat mond, ami szembe ment az addigi gyakorlattal. Az ember szinte önmagára nézve veszi támadásnak.


Még valami, a Raijintek Arcadia házat el is felejtettem, akkoriban 8k volt, vettem is, nagyon kellemesen csalódtam benne, azt is lehurrogták, hogy "recseg meg ropog" (meg a legolcsóbb értelmes ház a CM N200/N300), egyikük se látott még olyat, külföldi tesztekben ajánlották, ahogy a saját tapasztalat is nagyon pozitív volt.


"Erőltetted a 16 GB-ot jóval többért, merthogy úgyis kelleni fog. Nem, tapasztalatok szerint nem kell képzeld."


Már ma is kell, ne viccelj, ja hogy a memóriamenedzsment lekezeli még a dolgokat kevesebbel is, akkor már nem is kell?

És mi volt a 2x8-on sokkal drágább? a 2x4 volt 19k, a 2x8 meg 30k. Számolj már utána...


"Főleg úgy nem, hogy tudták jól egy év múlva jönnek a DDR4-ek ugyanannyiért."


És mi a fene köze van a ddr4-nak a ddr3 gépekhez??? Gép az lehet ddr3-as, de ne vegyél sok ramot, mert jön a ddr4??? Mivan??? (A ddr3 még messze van a kifutástól.)


"Erre elkezdted ajánlani az 1x8 GB-ot"


Igen, főleg ha 2 slotos volt az alaplap ráadásul mondjuk volt 3-4k különbség is sokszor, vagy több a dual channel miatt.


"addig is meg szív egy single channel memóriával"


Milyen szívás van egy single channel memóriával? Taníts mester.


Na komolyan ne vicceljünk már, elfogadom, hogy nem mozogsz a hardverek csak egy specifikus mélyebb világában, de amit itt összehordasz azzal csak még jobban lejáratod a prohardvert. Nyilván nem az egész oldalt fikáztam le, mindössze két topikot (gépajánló és hűtő). Elég indokot meg is fogalmaztam ennek alátámasztására, illetve jól megalapoztad itt te is.


" 980Ti esetet is hanyagoljuk, minden csúcskártya hatalmasat esik egy év után a következő generáció megjövetelével, ezzel nem mondtál semmi újat."


Épp ezért mondtam, hogy baromság ajánlani, inkább i7+970+némi maradék pénz a jövőbeni váltásra. FullHD-n a 80 vagy 140 fps tök mindegy.


"A 970-et a memóriabalhéi miatt nem ajánlották"


Miféle balhé? - Régi driverrel bizonyos specifikus körülmények között volt akadozás, megjelenése idején? Ebből a userek 99,9%-a semmit sem érzékelt és nem is fog. Mi az, hogy nem ajánlották???? Ajánlották, nézz már vissza. (egyébként nem gond, hiszen rendben van a kártya).


Olyan vagy, mint egy buta főnök, aki nem profitál, hanem rivalizál "alkalmazottainak" tudásával. Ráadásul olyan témákat kommenteltél most, amivel nagyon mellényúltál. Te nem látod, én igen, van itt még pár ember, aki érti miről beszélek. Mindenki nem, de soha nem a tömeg iránya volt a jó irány és soha nem is érdekelt. A tömeg a szimpátia irányába mozog.


Mint mondtam, logikám szerencsére jó.

Egyszer egyetemi tanárunk előadáson beszélt a feszített vasbeton födémek előnyeiről, miszerint a feszítéssel az alakváltozás mellett még teherbírást is nyerünk. Mindenki bőszen bólogatott, majd én, a hülye, aki cirkuszt csinálok, odamentem előadás végén és elmondtam, hogy véleményem szerint teherbírásban nem játszik szerepet. Következő előadáson megköszönte nekem és kijavította magát. Egy buta ember megharagudott volna rám, hogy merem én kijavítani. A társaság jó része meg biztos irigységgel/dühvel tekintett rám, az emberek meg ilyenek.


Na az a gond, hogy belőled hiányzik az alázat, ami fenti példában szerencsére megvolt.

2017. jan. 17. 11:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!