Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ad a Google a Wikipédiár...

Miért ad a Google a Wikipédiára találatokat?

Figyelt kérdés

Nézzenek ide:

[link]


Ahányszor szerkesztem a Wikipédiát, mindig Balázs6 blokkját sértem. Őszintén bevallom, hogy csak a Google találatai miatt foglalkozok a Wikipédiával.



2022. júl. 6. 17:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/393 anonim ***** válasza:
100%

A google nem ad nem létező wikipedia oldalra találatot.

Miért is törölnék a lapot csak azért mert másik oldal hivatkozik rá? Én már hoztam létre olyan lapot amire egy pár másik hivatkozott, és él és virul nem törölték. Azért annak megvan a folyamata, hogy egy lapot törölnek. Bár már nem vagyok aktív szerkesztő, mert nincs időm rá. De jó pár lapot létrehoztam, és egyet sem töröltek. És amíg követtem viszonylag kevés lapot töröltek.

2022. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/393 A kérdező kommentje:
Pl. azért törlik, mert nem nevezetes.
2022. júl. 7. 13:43
 23/393 anonim ***** válasza:
100%

Pedig azt a mércét sem nehéz "megugrani" elég világosan le van írva, hogy miről szól a wikipedia, és miről nem. Le van írva, hogy mitől nevezetes valami (mármint a wikipedia fogalomtára szerint, ami nem azonos a hétköznapi kifejezéssel, csak ezt sokan nem értik meg). A wikipedia-ban a "nem nevezetes" azt jelenti, hogy az adott szócikk nem való a wikipedia-ba. Ennek vannak egzakt szabályai, hogy mi való és mi nem való oda. Nyilván ha valaki olyan szócikket próbál gyártani ami nem való a wikipediaba azt törlik. Én pl. úgy csináltam régebben, hogy megnéztem, hogy milyen szócikket szeretnék írni, megnéztem a szabályokat, hogy egyáltalán "wikipedia képes-e" az adott szócikk (azaz a wikipedia fogalmai szerint nevezetes-e) és csak akkor ültem neki amikor megfelelt annak pár egészen egyszerű követelménynek. Nem is törölték egyetlen egy szócikkemet se.


Szóval nem értem, hogy Önnek mi a problémája. Feltehetően volt 1-2 eset amikor oylan szócikket próbált létrehozni ami nem felel meg a wikipedia követelményeinek (amik azért nem túl bonyoluiltak, és nem teljesíthetetlenek).

2022. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/393 anonim ***** válasza:
100%
És Ön mi alapján választja ki, hogy miről írna szócikket? Mert akár ez is lehet az oka a gyakori törlésnek, hogy nem jól választ.
2022. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/393 A kérdező kommentje:
Előfordul az, hogy a nevezetességhez olyan forrásokat kell megadni, melyek Google-lal nem elérhetőek. Ezért csak a törlési megbeszélés alapján tudom, hogy melyik téma nevezetes, s melyik nem. Pl. nem tudom, hogy a Magna Cum Laude albumai nevezetesek-e, mert eddig még a kutya sem hozta őket létre.
2022. júl. 7. 13:56
 26/393 anonim ***** válasza:
100%
És miért pont azt a szócikket hozná létre? Mi indokolja ezt a választást?
2022. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/393 A kérdező kommentje:
Én legszívesebben minden olyan lapot létrehoznék, melyre egy másik lap hivatkozik.
2022. júl. 7. 14:01
 28/393 A kérdező kommentje:
Nem akarok olyan lapokat létrehozni, melyekre egyetlen lap sem hivatkozik.
2022. júl. 7. 14:02
 29/393 anonim ***** válasza:
100%
És mi alapján dönti el, hogy valamire hivatkozik egy másik lap?
2022. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/393 A kérdező kommentje:

Itt van ez:

[link]


Ön ráirányítja az egeret valamelyik piros hivatkozásra. Utána megnyomhatja az egér bal gombját. Utána megpróbálhatja létrehozni a lapot. Ha nevezetes, akkor nem jelölik törlési megbeszélésre.

2022. júl. 7. 14:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!