Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ad a Google a Wikipédiár...

Miért ad a Google a Wikipédiára találatokat?

Figyelt kérdés

Nézzenek ide:

[link]


Ahányszor szerkesztem a Wikipédiát, mindig Balázs6 blokkját sértem. Őszintén bevallom, hogy csak a Google találatai miatt foglalkozok a Wikipédiával.



2022. júl. 6. 17:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/393 anonim ***** válasza:
100%
Eressze már el szegény Wikit, zaklasson mást.
2022. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/393 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a Wikipedia szerkesztőivel és adminjaival beszéld meg. Itt ebben nem tudunk segíteni.
2022. júl. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/393 A kérdező kommentje:

Úgy tudnak nekem segíteni, hogy létrehozzák azokat lapokat, melyre ezek hivatkoznak:

[link]

[link]

2022. júl. 9. 11:12
 44/393 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdés az, hogy a Google miért ad a Wikipédiára találatot."

Mert a Google egy webes keresőmotor, ami a weben nyilvánosan elérhető oldalak tartalmában keres. A Wikipedia pedig egy weben nyilvánosan elérhető oldal.


#15 "És ez a "Balázs6 blokkja" azaz a kitiltása."

Na, ezért tudnék én agybajt kapni azoktól, akik sem magyarul, sem angolul nem képesek normálisan írni. Főleg amikor ugyanannak a szónak más jelentése van a két nyelven, és ráadásul még magyar fonetika szerint is írja, holott az angol jelentésére gondol.

Lehet ezt még jobban megkeverni?

Még ha úgy írta volna, hogy "block", az is érthetőbb lett volna.


Egyébként meg kérdező, én nem vagyok benne biztos, hogy neked való az internet ezen szegmense. Láthatóan óriási fogalmi tévedésekben vagy, nem érted az egésznek az alapelveit, és az alapvető működését.

Nem mellékesen: a netikett már réges rég a tegeződést írja elő a szabványos kommunikációs stílusnak. (Kivéve olyan esetekben, ahol ismert a partner kiléte. Ez egy névtelen fórumon nem igaz.)

Javaslom, hogy előbb a digitális műveltségedet fejleszd! De úgy teljesen az alapoktól! Ezt nem bántásnak mondom, hanem azért, mert bizonyos isemretek és kompetenciák nélkül lehetetlen értelmes dolgot alkotni. Ez olyan, mintha én jelentkeznék cukrásznak, de azt sem tudom, hogy mi a fene az a cukormáz.

Nem fogom minden egyes tévképzetedet kielemezni, de a Wikipedia nem arról szól, hogy mániákusan létrehozogatsz mindent.

2022. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/393 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudnak nekem segíteni, hogy létrehozzák azokat lapokat, melyre ezek hivatkoznak"


Az nem Önnek segítség, hanem Wikipédiaszerkesztés.

Miért pont Rúzsa Magdolnát és a Magna Cum Laudét tekinti ennyire szívügyének?

És miért bántja ennek okán a Google keresőt?

2022. júl. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/393 A kérdező kommentje:

Megszűnt ez a honlap:

[link]


Az bosszant, amikor valamit senki sem hajlandó létrehozni.

Olyan előfordul, hogy két karácsonyfadísz egyforma, csak színben különböznek egymástól. A Wikipédián a hivatkozások színének van jelentése. Ha kék, az azt jelenti, hogy a lap egy másik lapra hivatkozik. A piros hivatkozás azt jelenti, hogy a lap egy nemlétező lapra hivatkozik. Azzal akadályozták meg, hogy hülyeségeket írjak, hogy egy évre blokkolták az otthoni IP címünket.

Ha a Google nem adna a Wikipédiára találatot, akkor nem nyitnám meg a Wikipédiát.

2022. júl. 9. 12:58
 47/393 anonim ***** válasza:
100%

És mi a köze a googlenak, a wikipedianak ahhoz, hogy az a honlap amit most hivatkoztál megszűnt?


És ha az zavar, hogy egy link "piros" akkor miért nem a szócikket javítod, ha Te magad is tisztába vagy azzal, hogy az adott téma feltehetően nem Wikipediára való. Te magad is tudnád ellenőrizni, hogy ha valaki megírná az adott lapot akkor az megfeleln-e a wikipédia követelményeinek. Ha úgy látod, hogy az adott téma (mármint ami a piros link) nem wikipedia képes akkor ki kell venni a szövegből a hivatkozást. Az, hogy sokan úgy érzik, hogy előbb utóbb az lesz és előre beteszik a linkeket az egyfajta szerkesztői koncepció. De meg kell nézni, hogy amit bekészíett linket egyáltalán szükséges-e. Lehet-e belőle wikipedia cikket csinálni.

2022. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/393 A kérdező kommentje:

Az Allmusic a magyar előadók zenei adatbázisa volt.

Azt nem tudom, hogy a Magna Cum Laude albumai nevezetesek-e vagy nem. Azt tudom, hogy amit törlési megbeszélésre jelölnek, az nem nevezetes. A Wikipédia szerint a Balázs6 a mi házunkat jelenti. Aki a mi házunkból szerkeszti a Wikipédiát, azt mind Balázs6-nak nevezi.

2022. júl. 9. 13:18
 49/393 anonim ***** válasza:
100%

"Az bosszant, amikor valamit senki sem hajlandó létrehozni."

Javaslom ennek kezelésére egy pszichológus felkeresését! Ma már nagyon jó stresszkezelési technikákat lehet elsajátítani.

Tudod, ez nem arról szól, hogy majd a világon minden ember azt lesi, hogy Balázskának épp hogyan járjon a kedvében.


"Olyan előfordul, hogy két karácsonyfadísz egyforma, csak színben különböznek egymástól."

Kezdem úgy érezni, hogy te speciális szellemi képességű vagy, igaz?


"Azzal akadályozták meg, hogy hülyeségeket írjak, hogy egy évre blokkolták az otthoni IP címünket."

Jól tették, mindenki érdekében.


"Ha a Google nem adna a Wikipédiára találatot, akkor nem nyitnám meg a Wikipédiát."

Egyéni probléma.

2022. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/393 anonim ***** válasza:
100%

"A Wikipédia szerint a Balázs6 a mi házunkat jelenti."

Nem.

De feleslegesen magyaráznám egy digitális analfabéta, alacsony intelligenciahányadosú egyénnek ennek a technikai hátterét.

Nem véletlenül lettél tiltva. Arra is képtelen vagy, hogy egy kérdést érthetően feltegyél. Akkor szerinted alkalmas vagy rá, hogy a Wikipediát szerkeszd? Indíts inkább egy saját hobbi weboldalt, ahol - törvényes korlátokon belül - arról írsz, amiről akarsz.

Vagy keress magadnak más elfoglaltságot!

2022. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!