Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az asztali Linux operációs...

Az asztali Linux operációs rendszer miért képtelen jelentős piaci részesedést elérni évtizedek óta? Ennyivel jobb a Microsoft Windows 11 és a macOS 14 nála?

Figyelt kérdés

2023. okt. 15. 19:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/112 anonim ***** válasza:
72%

Az SAP talán már fut már Linuxon is, de az én felvetésem a arra vonatkozott hogy feltétlen szükséges-e a kliens oldali terminálnak Windowsnak lennie?


Oké, olyan a környezet/megszokás hogy kell a Win és a szervereken a virtualizált munkaállomások mind Windowsosak. Ide feltétlen szükséges-e a terminálra is Win? Nem használok Linuxot, fogalmam sincs hogy működik ott a remote desktop, de ha megy normálisan ( és én furcsállnám, ha nem menne ) akkor megspórolható több ezer Win licenc a thin klienseken. Én azt furcsállom, hogy miért nem így csinálják.


Ha a remote desktop nem működik rendesen Linux és Windows között akkor nyilván érthető miért veszik a licencet ezer számra és miért azt használják, de ez esetben megbukott az hogy "ugyanolyan" mindkettő amit én nem akarok elhinni ( mármint, hogy egy ilyen tök alap dolog ne működne a Linuxok alatt is normálisan, akár cross platformon is ).


Ha télen lesz időm esküszöm kipróbálom :D

2023. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/112 anonim ***** válasza:
21%

31

Megy az RDP linuxról windows-ra, ott van pl. a Remmina nevű szoftver, nekem eddig azzal nem volt problémám amikor windows gépet akartam linuxról elérni (és amúgy sokkal több a beállítása, mint amit a windowsos beépített szoftver tud egyébként). Viszont ehhez nincs meg az a support, amit windowshoz kapnak a cégek

2023. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/112 anonim ***** válasza:
87%

#31


"megspórolható több ezer Win licenc a thin klienseken"


Ahol több ezer thin klienst használnak, ott jellemzően a licencköltség a legkisebb tétel. Ellenben attól függetlenül, hogy csak terminálként használják azokat a gépeket, még tartományi korlátozások vonatkozhatnak rájuk. Vagy esetleg fut egy-két olyan program azokon a gépeken, amit nem elsősorban a munkatárs használ, hanem más szempontból lényeges, pl. valamilyen backup program, a munkatárs teljesítményét monitorozó program, stb.

Vagy esetleg csak homogén ökoszisztémát akarnak, ki tudja, milyen okból. Lehet hogy épp azért, mert a rendszergazda nem ért a Linuxhoz (sok cégnél van ez így).

2023. okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/112 gentoojedi ***** válasza:
72%

#29


"gentoojedi, te szándákosan rájátszol? Olvasd már el milyen kérdés alatt válaszolsz:"


A 8-as hozzászólásodnál nem Te kezdted el ezzel?


"A Linuxok otthoni használatra ingyenesek, vállalati környezetben ahol jár rendes support is a termékhez sok esetben ezek már ugyanúgy fizetősek"


Ebből indult el egy másik vita. Hozzáteszem nem Veled. Szóval nem értem a csodálkozásodat.

2023. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/112 Tom Benko ***** válasza:
80%

A Microsoft bevételt akar a termékből, ezért tolja minden elérhető felületen. Mivel a konkurrenseket sikerült vagy felvásárolni, vagy megsemmisíteni, vagy alig látható részesedésen tartani, ezért még a minőség esését is tudja vállalni a profitmaximálás érdekében.


A Linux alapú rendszereknek (jellemzően) az OS-eladásokból nincs bevételük, így ők nem vergődnek a reklámozáson. Az egyes alkalmazások fejlesztői esetleg. Például ha neked kell valamelyik programba valamelyik funkció, akkor

A) implrmentálod magadnak, és betolod a fejlesztésbe;

B) megvárod, amíg valaki implementálja és betolja a fejlesztésbe;

C) adsz valaki programozónak, vagy egyenesen a fő fejlesztőnek egy kis zaebpénzt, hogy ugyan, implementálja mán azt a dolgot.

2023. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/112 anonim ***** válasza:
21%

Az a baj a linuxal hogy nem képes felmutatni egy olyan rendszert mint a Windows. Elkezded használni az egyiket majd ha valami problémába utkozol akkor megmondják hogy nem is jó rendszert használsz mert erre mást kell. De megkérdezni sincsen sok értelme mert 12 linux felhasználó 12 fajta Linux rendszert fog mondani. Majd amikor semmi nem jó igazán akkor jön a "magadnak kell kitapasztalni dolog"


Én pl utálom a boltban a felvágottas pultban is amikor nem 10 fajta termék van hanem 79 fajta. Egyszerűen sok. És a wc papírból sem szeretek 20 féle közül válogatni.

Egy olyan linuxot kellene létrehozni pc re mint amilyen Android formában létezik telefonon. Nincsen 26 milliárd féle hanem mindig az éppen aktuális legújabb.

2023. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/112 anonim ***** válasza:
83%

36

Láttam már linux fórumokat, elég ritka, hogy azt mondják, válts. Drivereknél fordul elő. Kezdőknek (nem negatív értelemben mondom) pedig a legtöbb esetben Mintet vagy Ubuntut ajánlanak. Ez kettő. Persze ha zavar a bőség, akkor maradj windowson, nem kell kipróbálni se. Viszont ezt nem mondanám hátránynak, mert nem csak egyféle felhasználás ltezik, valamelyik disztró arra jobb, valamelyik meg erre (a mint meg az ubuntu azok általánosak, szóval mint a windows mindenre valók, nem specializálódnak adott dologra).

2023. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/112 anonim ***** válasza:
27%

Én kipróbaltam ezeket amiket írtál, semmivel nem volt még csak gyorsabb sem mint a Windows. A telepítés is manapság a Windows 10 el is baromi egyszerű és gyors. Ilyen 1Tb-os SSD k világában már a telepítési mappa mérete sem igazán mérvadó. Ahogyan a linuxon a fájlkezelő kinéz meg egyenesen hányingerem volt. Nyilván tudom hogy aki ezt használja annak egyértelmű, de én spec nem láttam át egyáltalan. A telepítésnel a particiók létrehozása sem olyan egyszerű mint Windows-on. A Windows csak annyi információt tesz aki a beállítás közben amennyi feltetlen szükséges. A Linux meg téli b@assza olyan dolgokkal amiket elolvasva olyan kifejezéseket használ aminek a felét nem is értem. Windows esetén ilyen nincsen. Az is zavar már amikor ilyen kis vonalkák vannak a mappák fölött ami mellett szintén mappa van de az valójában nem mappa hanem az a mappa van lenyitva alulra és az abban lévő mappák beljebb vannak tolva. Meg ilyen hülyeségek. A Windows valahogy egy sokkal letisztultabb felületet kínál. És egyszerűen nem értem a Linux esetében ezt miért nem lehet lemásolni.

Persze a Windowsba is bele lehet kötni pl ott tele van felesleges alkalmazásokkal már már bloatware jellegű szeméttel amit telepítés után ki is kell gyomlálni. Linuxban ilyen nincsen talán ennyivel jobb.


Az sem igaz hogy megismer minden hardvert és jól működik. Nekem pl recsegett vele a hang. A Windows indítása után meg az valahogy mindent rendesen felismer és gond nélkül megy. Nincsen rendes 3d sem. Amelyik játék wine al elindult az is akadt és sokkal kevesebb FPS el futott mint Windows 10 en.

2023. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/112 anonim ***** válasza:
84%

38

Te a windowshoz vagy szokva, és nehezen sajátítasz el új dolgokat, nekem ebből az jött át. Egy mac ugyanúgy nem tetszene, mert nem windows. Itt nem a linux a hibás, hanem az, hogy neked windows kell és azt várod el a többi dologtól is. Ebben az esetben semmi értelme váltani, ha windows kell, akkor azt használd.

2023. okt. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/112 anonim ***** válasza:
86%

#38


Na most te tipikusan az az alkat vagy, aki megszokott valamit, és ha a fene fenét eszik, neked akkor sem fog tetszeni semmi más, mert egyszerűen azt szoktad meg.


Illetve te igazából nem "a Linuxról" beszélsz, hanem egy konkrét telepítőről, egy konkrét asztali környezetről, és egy konkrét fájlkezelőről, csak nem nevesítetted őket (gyanítom, hogy KDE lehet). De Linuxra van legalább fél tucat grafikus asztali környezet, ugyanennyi grafikus fájlkezelő, és ugyanennyi paranccsoros is, illetve telepítőből is van legalább 2-3 fajta.


A napokban frissült a fiam gépén a Windows 11, ha el nem felejtem, csinálok egy printscreent a fájlkezelőjéről és belinkelem ide. Na azt a káoszt, ahogy az kinéz, az valami rémálom...

2023. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!