Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az asztali Linux operációs...

Az asztali Linux operációs rendszer miért képtelen jelentős piaci részesedést elérni évtizedek óta? Ennyivel jobb a Microsoft Windows 11 és a macOS 14 nála?

Figyelt kérdés

2023. okt. 15. 19:10
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/112 gentoojedi ***** válasza:
23%

#36


"Én pl utálom a boltban a felvágottas pultban is amikor nem 10 fajta termék van hanem 79 fajta. Egyszerűen sok. És a wc papírból sem szeretek 20 féle közül válogatni."


Nyilván nem a Te igényeid jellemzőek a többségre, de ha így lenne, ha működik, miért ne áruljanak sokfélét.



"Egy olyan linuxot kellene létrehozni pc re mint amilyen Android formában létezik telefonon. Nincsen 26 milliárd féle hanem mindig az éppen aktuális legújabb."


Na már ott elbokott a történet, hogy nem mindegy a platform. Nem tehetsz ugyanolyan linuxot egy routerre, mint telefonra.


Nemhogy az asztali környezet alkalmatlan routerre, de még felesleges is. Ezen felül a kernel is tele lenne felesleges driverekkel, meg featurekkel. Nemhogy lomhán vánszorogna a rendszer, de el sem férne rajta.


Asztali Pc-n meg van kényelmesebb és jobb asztali környezet is. Oda pont nem ideális a telefonra és érintőképernyőre optimalizált felület.


Az öt darab linux helyett meg azért van közel ötszáz, mert mindig volt valaki, akinek valamiért valami az egyik főverzióban nem tetszett.


Mellesleg linux disztribúciókat három féle szempontból lehet megkülönböztetni:


- Célhardver: pl router, táblagép, pc. Pc-n belül is kimondottan gyenge vagy erősebb gép

- Célfeladat: pl kiszolgáló, kliens

- Célközönség: kezdő, haladó, expert


Nálad a közös nevező a kezdő felhasználó és a desktop operációs rendszer használata. Esetleg Windows-szerű élmény. Így megkönnyítve a dolgomat meg is tudom mondani a tuti disztribúciót.


Linux Mint Cinnamon asztali környezettel. Ha kedved van ráteszel egy windows témát.


Ha ez a rendszer nem válik be, akkor másik disztró sem fog.

Illetve csak akkor válhatna be, ha belemélyednél, de nyilván nem szándékozol, mint ahogy a legtöbb átlagos felhasználó.

2023. okt. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/112 anonim ***** válasza:
15%
A kérdést fordítva kell feltenni: tud-e a Linux bármi olyant, ami az átlagfelhasználónak fontos, és a Windows nem tudja? Itt vérzik el általában a Linux. Felesleges váltani rá, Windowson minden könnyen és egyszerűen megoldható.
2023. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/112 anonim ***** válasza:
88%

52

Minek csapatod ugyanazokat a marhaságokat még mindig?


Amúgy pl. a linuxon nem kell két évente újratelepíteni, hogy újra gyors legyen, mert be se lassul pl. Nem kell szopni a frissítésekkel, normálisan meg van oldva, nem kell telepítőket vadászni a neten, stb.

2023. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/112 anonim ***** válasza:
17%

53: "a linuxon nem kell két évente újratelepíteni, hogy újra gyors legyen" - A Windowst se. Valami mást próbálj.


A többi is hülyeség, nekem sosem okoztak gondot a frissítések, a vadászat meg nem tudom, hogy jön ide, de nekem a Win 10 felrakott mindenhez drivert, nem kellett vadásznom semmire. Nagyon el vagy tévedve barátom.

2023. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/112 anonim ***** válasza:
84%

54

Ah, szóval csomagkezelőből telepíted a total commandert, meg a chrome-ot. Ja nem? Hanem a netről letöltesz gy telepítős és végigkattolod? Én is úgy gondoltam.

Folyamat hallom mindenkitől, hogy lassú windows így meg úgy, már régi, újratelepítik és megint gyors lesz.

2023. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/112 anonim ***** válasza:
6%

55: A Windows nem lesz lassú, csak ha összebarmolod, meg minden szemetet felraksz, akkor meg a Linux is az lesz. Tudod, ésszel kell használni a számítógépet.


Külső programhoz meg mindenhol kell telepítő, mindegy, hogy Csomagkezelőből vagy letöltött telepítőből teszed. Úgyhogy ez sem érv.

2023. nov. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/112 anonim ***** válasza:
84%

56

Az nem szétbarmolás, hogy feltelepíti valaki a programjait, utána meg használja és más cuccokat nem is telepít. Így is belassul idővel.


Hogyne ne lenne érv? Csomagkezelőből telepítem, akkor feltepíti nekem automatikusan, egyszerre többet megjelölök, akkor egyszerre többet. Utána bármikor, amikor frissít a rendszer, frissíti nekem azt is. Ha nem láttál még linuxos csomagkezelőt, minek beszélsz hülyeségeket? De én itt befejeztem, konkrétan semmi értelme veled beszélni erről, más meg el tudja olvasni az összes több hasonló kérdésnél a hosszabbnál hosszabb válaszokat.

2023. nov. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/112 gentoojedi ***** válasza:
83%

#52

"A kérdést fordítva kell feltenni: tud-e a Linux bármi olyant, ami az átlagfelhasználónak fontos..."


Ilyet a Mac sem tud, vagy legalábbis nem maradéktalanul.


A mai átlagfelhasználóknak nem is kell munkára a gép, csak szórakozásra, meg a felesleges hülyeségekre.


Egy mai átlagfelhasználó pl nem szokott nyomtatni, sem szkennelni.


Azokon a windows gyorsító tutorialokon szoktam nevetni, amikor a szolgáltatásoknál többek között letiltják a nyomtatási sort.


"A kérdést fordítva kell feltenni"


Így van. Elárulnád Te windowsos, hogy miért baj az Neked, ha más linuxot használ? Mindig Ti ugráltok, hogy így szar a linux, miért használjátok stb. Nem mindegy az Neked?

2023. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/112 gentoojedi ***** válasza:
83%

#56

"A Windows nem lesz lassú, csak ha összebarmolod"


Aha. Bőven elég, ha felmennek rá a frissítések, folyamatosan nő a windows étvágya.


"Külső programhoz meg mindenhol kell telepítő, mindegy, hogy Csomagkezelőből vagy letöltött telepítőből teszed. Úgyhogy ez sem érv."


Csak linuxnál a legtöbb program megtalálható csomagkezelőben, míg Windowsnál ilyen nincs. Az áruházat meg nem hasonlítanám hozzá, mert nem egészen ugyanaz, mellesleg az 2012 óta létezik a win 8 megjelenése óta, linuxon meg 1993 óta van.

2023. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/112 anonim ***** válasza:
0%

57: Ne is vitatkozz, ha fogalmad sincs, hogy ugyanaz a 2 telepítési mód. Normális program szól Windows alatt is,, hogy van új verziója, ez nem érv.


58: "Elárulnád Te windowsos, hogy miért baj az Neked, ha más linuxot használ?" - Nekem ugyan nem baj, csak azt nem szeretem, amikor mondvacsinált okok miatt fikázzák a Windowst, holott a Linux sokkal több hibával rendelkezik, de az persze nem baj, mert "az nem bug, hanem fícsör". :D

2023. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!